'Erdoğan'ın altın bileziklere düşkünlüğü o zamandan belliydi demek ki!'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) seslenerek, Başbakan Tayyip Erdoğan ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Cumhurbaşkanlığı adaylıklarının meşru olmadığını ve gereğinin yapılmasını istedi. Bahçeli, Erdoğan için "Hem

'Erdoğan'ın altın bileziklere düşkünlüğü o zamandan belliydi demek ki!'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) seslenerek, Başbakan Tayyip Erdoğan ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Cumhurbaşkanlığı adaylıklarının meşru olmadığını ve gereğinin yapılmasını istedi. Bahçeli, Erdoğan için "Hem cumhurbaşkanı hem de bu göreve aday olanların tertemiz bir maziden gelmesi şarttır" derken, Demirtaş için de "HDP'den aday olan zatın PKK ile bağlantılı kişiliği bilinmektedir. YSK bunu da değerlendirmeye alacak, bu eş başkan hakkında detaylı inceleme yapacaktır" ifadelerini kullandı.
 
Devlet Bahçeli parti binasında gündemdeki konulara yönelik basın toplantısında konuştu.
 
İşte Bahçeli'nin konuşmasından satır başları:
 
Başbakan'ın umrunda değil
 
Bugünkü siyasi ortam içler acısıdır. Başbakan ve hükümeti suçludur. Ülkemiz içeride istikrasız bir durumdadır. Başbakan benden sonra tufan mantığıyla gitmektedir. Ateş topu her yerdedir. Başbakan'ın umurunda bile değildir. Türkiye yolsuzluklar ülkesi haline getirilmiştir. Hiçbir ölçü tanımayan rüşvetçi kadrolar, milli güvenliğini, refahını, huzurunu çok ciddi ağır tehlikelerle karşı karşıya bırakmıştır.
 
Kaymak tabaka yokluğu bilmiyor
 
Hayatlarından memnun olan kaymak tabaka yokluğu, işsizliği bilmemektedir. Şiddet dalgası korkunç boyutlara varan cinayetler umutlarımızı kırmaktadır.
 
Kukla anketçiler işbaşında
 
Cumhurbaşkanlığı seçimine çok az bir süre kala şimdiden kazanmaya odaklı kukla anketçiler işbaşındalar. Geleceklerini ve varlıklarını Başbakan Erdoğan'da gören asalakların çok çirkin kurgulanan propagandalara bel bağlamaktadırlar. Siyaseti zenginleşme fırsatı gören zihniyetin ahlaktan yoksun yöneyim anlayışı hepimizin.
 
Başbakan kaçınılmaz sonu gördüğüden Çankaya'ya kaçmak için gözünü kararttı
 
"Bu bir veda değil açılıştır" dediği merkezinde bulunduğu gerilim propagandasında her şeyin ölçüsü ve ayarı kaçmıştır. Erdoğan'ın çürümekte olan siyasi ömrünü biraz daha uzatabilmek için her türlü oyunu oynayacağı bütün çıplaklığıyla görülmektedir. Mazlum ve mağdur rolü, sanal AKP siyaseti sona yaklaşmaktadır. Başbakan bu kaçınılmaz sonu gördüğünden Çankaya'ya kaçmak için gözünü karartmıştır. Yıllardan beri ters köşede yatan Recep Tayyip Erdoğan adaylığını açıklamıştır.
 
Başbakan zırhını çıkarmalı
 
17-25 Aralık'ın çıkmayacak lekesi duran, kalbinde kin ve nefret bulunan Erdoğan şimdi cumhura baş olmak için yola çıkmıştır
Sanal açılış ve törenlerle adaylığı yürüten Başbakan mertçe, yüreklice, adilce diğer adaylarla aynı şartlarla olmalıdır. Zırhını çıkarmalı ve görevinden istifa etmelidir. Başbakan tek adamlığa heves etmiştir. Başbakan'ın 1 Temmuz'da yaptığı konuşması her yönüyle bulanık ve tutarsızlıkla doludur.
 
Erdoğan'ın adaylığı henüz kesinleşmiş değil
 
Cumhurbaşkanlığı adaylığı için süre 3 Temmuz'da dolmuştur
TBMM'ye yapılan adaylığa başvuruların son günü 4 Temmuz'du
8 Temmuz'da aday listesi Resmi Gazete'de yayınlanacaktır
11 Temmuz Cuma günü de kesin liste duyurulacaktır, süreç işlemeye başlayacaktır. Recep Tayyip Erdoğan'ın adaylığı henüz kesinleşmiş değil. Bundan sonra tüm yetki YSK'dadır.YSK hayati bir sınav verecektir. Biz en baştan beri Erdoğan cumhurbaşkanı olamaz dedik. Milletin birliğiyle çarpışan bir şahsın sığınağı olamayacağını söyledik.
 
Herkes olur Erdoğan cumhurbaşkanı olmaz dedik
 
Milleti 36 etnik parçaya ayıran birinden cumhurbaşkanı olmaz dedik. Teröriste kucak açandan cumhurbaşkanı olmaz dedik. Rüşvetçilere göz kulak olanlardan cumhurbaşkanı olmaz dedik. TSK'ya kumpas kurandan komutan olmaz diye seslendik
Bir inkârcıdan cumhurbaşkanı olmaz dedik, olmaz dedik ve sarsılmaz duruşumuzu sergiledik. Herkes cumhurbaşkanı olabilir ne var ki Recep Tayyip Erdoğan olmaz dedik, milletin terazisi bunu çekmez uyarısında bulunduk. Hem cumhurbaşkanı hem de bu göreve aday olanların tertemiz bir maziden gelmesi şarttır.
 
Erdoğan'ın adaylığı bile gayri meşru
 
Erdoğan'ın geçmişine haram ve hezimet işlemiştir. Erdoğan'ın adaylığı bile gayrı meşru, gayri ahlakidir. Nasıl adaylar ince elenip sık dokunuyorsa Erdoğan için de işlenmelidir. Adı terörle anılmış, rüşvetle anılmış bir kişinin meşrutiyeti sorgulanacaktır
 
Adaylık vizesi alamayacak kadar şüpheli
 
Adaylık vizesi alamayacak kadar şüphelidir Erdoğan…. Şayet Türkiye bir hukuk devletiyse Recep Tayyip Erdoğan'ın adaylığının YSK tarafından reddedilmesi lazımdır. MHP Erdoğan'ın adaylığına itiraz etmektedir.
 
Fransa'da çirkin bir iddiada bulundu
 
Siyasi varlığını sadece kendine oy verenlerle sınırlamış ve bölücülük yapmıştır. Fransa'da çok çirkin, çok vahim bir iddiada bulunmuş ve bayrak indiren hainin arkasında MHP ve CHP var diyerek haddini aşmıştır. Bizzat kendine bağlı kaynaklar bayrağı indiren hainin PKK'lı olduğunu açıklamıştır. YSK'da görev yapanlar inanıyorum ki hukuk ne gerektiriyorsa onu yapacaklardır, vicdanlarını dinleyeceklerdir. Yapılan suçlamalar Erdoğan'ın önünde engeldir. Resmiyetle onaylansa bile milli vicdanlarda cevap bulmayacaktır. Allah'tan korkan hiçbir kimse, kitabına uydurulan hırsızlığın Çankaya'yı mesken tutmasına izin vermeyecektir.
 
Uzun adamın maskesi YSK'da düşürülmeli
 
Detone olan bu şarkı YSK'da sonlanmalı, uzun adamın maskesi YSK'da düşürülmelidir. Aksi takdirde Türkiye dünyaya rezil olacaktır.
 
HDP'den aday olan zat
 
Adaylığı sorunlu olan sadece Erdoğan değildir. HDP'den aday olan zatın PKK ile bağlantılı kişiliği bilinmektedir. YSK bunu da değerlendirmeye alacak, bu eş başkan hakkında detaylı inceleme yapacaktır.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
turgay çavga - 4 yıl önce
Sayın Bahçeli adamın arkasında rüşvete helal diyen fetvacı hocaları ile %20 yi çalmanın nerede ise günah olmadığını söyleyebilen sözde islam alimleri var.
Avatar
Hakan Baba - 4 yıl önce
Sayın Bahçeli. Hem Tayyip Erdoğanın hem de Selahattin Demirtaşın adaylıklarının iptal edilmesini talep ediyorsunuz. O zaman bizim önümüze boşyere sandık koymayın. Siz çatı adayınız Ekmelettin İhsanoğlunu Cumhurbaşkanı olarak atayın.
Avatar
Hakan Baba - 4 yıl önce
çatı aday kazanamaz. Boşuna uğraşma Sayın Bahçeli.
Avatar
Hakan Baba - 4 yıl önce
Çatı adayın seçimleri kazanması için tek çözüm seçimlere sadece kendisinin girmesi. Bahçeli de bunun için uğraşıyor.
Avatar
Hakan Baba - 4 yıl önce
Daha önceki çatı aday Ahmet Necdet Sezerdi. Şimdi Ekmelettin İhsanoğlu. Mhp ne zaman içerisinden bir Ülkücü aday çıkaracak?