banner526

banner513

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu’na dava

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na 100 bin TL'lik manevi tazminat davası açtı. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu hakkında, CHP'nin 35. Ol

Siyaset 18.01.2016, 13:55
Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu’na dava

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na 100 bin TL'lik manevi tazminat davası açtı.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu hakkında, CHP'nin 35. Olağan Kurultayı'ndaki hakaret içeren sözleri nedeniyle 100 bin liralık manevi tazminat davası açtığı belirtildi.

Kılıçdaroğlu, CHP kurultayındaki konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik, "Diktatör bozuntusu olan adam, senin için şeref ve namus ne anlama geliyor?", "Kendi düşüncelerini açıklayan akademisyenler tek tek gözaltına alındı. Bir diktatör bozuntusunun talimatıyla tek tek gözaltına alınıyor", "Ya tarafsızlığını adam gibi korursun ya da bu lafları ağırlaştırarak devam ettireceğim ta ki seni susturuncaya kadar" ifadelerini kullanmıştı.

Kılıçdaroğlu'nun CHP kurultayındaki konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "diktatör bozuntusu" demesi üzerine, kurultayı izlemek için salonda bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ ve beraberindeki heyet kongreyi terk etmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçen yıl CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne yönelik iddialarıyla ilgili, "mahallinde keşif yapılması suretiyle yalan söylediğinin ve iftira attığının tespiti, kınanması ve bu kararın basın yoluyla yayınlanması" talebiyle 100 bin liralık manevi tazminat davası açmıştı.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (3)
Serhat S. 4 yıl önce
Eee ha reis ha diktatör,yaptığın uygulamalar sonuçta ortada.işine gelmeyen yazarı çizeri düşüneni eleştiren vatandaşı işaret edip içeri yıktıran ve ufak hesapların peşinde koşarak gözdağı vermekle böbürlenen sözde devlet Başkan'larına bu isim verilir,bunda sıkılacak gücenecek ne var. Beğenmedim attır içeri,sandıktan çıkınca demokrasi,sonrası despotizm. Sandık demokraside,bir konuda eleştiri yada hatırlatma yapılmasına müdahale baskı neyin nesi,böyla kafaya böyle seslenmekten başka bir imkan varmı? Bakır olmayanlar kendilerine altın muamelesi yapılmasına okadar alışmış ki,kral çıplak deyince aklı gidiyor. Avrupa sizi bu isimle ve resimle Gazze'lerine konu ediyor. İç piyasa uyusada dışarısı yemiyor, Hitlerin sistemini övende sensin üstelik.
Murat köse 4 yıl önce
Günlerce aylarca muhalefet liderine saldıran kendisi.en son git sende hendek kazı diye birde hakaret etti.asıl Kılıçtaroğlu ona dava açmalı.
Mesut 4 yıl önce
Ülkemizde bir korku bir sinme.ben böyle türkiye görmedim.paralel yapı savcıları gitti geldi Akp savcıları.allah bize sabır ver.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@