Erdoğan: Yolsuzluk yapan evladım olsaydı...

Manisa'nın Akhisar ilçesindeki konuşmasında ana muhalefete yüklenen Başbakan Erdoğan, "Sen CHP'nin genel başkanlığına maharetinle değil kaset skandalıyla geldin. Sen kaset genel başkanısın" dedi.17 ARALIK OPERASYONUNUN MALİYETİ17 Aralık sabahı patlak vere

Erdoğan: Yolsuzluk yapan evladım olsaydı...

Manisa'nın Akhisar ilçesindeki konuşmasında ana muhalefete yüklenen Başbakan Erdoğan, "Sen CHP'nin genel başkanlığına maharetinle değil kaset skandalıyla geldin. Sen kaset genel başkanısın" dedi.

17 ARALIK OPERASYONUNUN MALİYETİ

17 Aralık sabahı patlak veren ve bakanları da kapsayan yolsuzluk ve rüşvet operasyonuna da göndermede bulunan Erdoğan "17 Aralık'tan bu yana 120 milyar dolar zarar var. Bu bir çete olayıdır. Bu bir örgüt olayıdır. Ana muhalefet ve yavru muhalefet el ele bu işi yapıyolar. Bunların derdi yolsuzluk adalet değil. Dertleri eski Türkiye'ye dönmek. İstedikleri gibi kazanıyorlardı. Millet çalışıyor milletin alın terini faiz yoluyla onlar cebe indiriyorlardı. Çalıyor çırpıyor mahkeme önüne bile çıkmıyorlardı. Ülkeye o şekilde istikamet çiziyorlardı" şeklinde konuştu.

"EVLADIM OLSA.."

AK Parti döneminde yolsuzlukların üzerine gidildiğini belirten Erdoğan "AK Parti, yolsuzluklarla mücadele ede ede bugünlere geldi. Babamın oğlu olsa, evladım olsa, kim olursa olsun, biz yolsuzlukla mücadeleden prim vermeyiz.'' dedi.

"BU SAVCI KİMİN SAVCISI?"

"Bir savcı böyle bir şey yapabilir mi? Bunlar nasıl adalet dağıtacak? Bunlar adil olabilir mi?" diyen Erdoğan, şu ifadelere yer verdi: "O insanlar emeklerini gayretlerini ortaya koyuyorlar. Lekelemeye hakkınız yok. Kimin kiminle iş birliği içinde olduğunu bunları da deşifre edeceğiz. Şu anda yargı süreci var. hale bak. Savcı kalkıyor, bana hemen bunları getireceksin diyor, ona getirmeden medyaya getiriyor. Başsavcının açıklamalarını gördünüz. Ne diyor savcı için? Bir kısım medyayı yanına alarak adli takip olabilir mi? Bu savcı kimin savcısı? Öğrencilik yıllarımızda oldukları gibi o uç örgütlerin militanları gibi çıkıp adalet sarayının önünde bildiri dağıtıyor?"

YORUM EKLE
YORUMLAR
EMRE NEHIR
EMRE NEHIR - 6 yıl Önce

Ondanmı savcıyı polisi görevden aldın?

tuncay türk
tuncay türk - 6 yıl Önce

hala yolsuzluk yapan evladım olsa göz yummam diyor yahu yersen tabi. başbakan bu milleti aptal yerine koyuyor resmen madem öyle neden ilk gün o kadar emniyet amirinin ayağını kaydırdın ? madem öyle neden o kadar savcı görevden alındı ? madem öyle neden savcıyı engellediniz ? madem korkun yok ? ama nasıl korktuğunu hepimiz görüyoruz, madem masumsunuz günde 5 miting ne oluyor ? cami avlusunda miting hava alanında miting, evinin önünde mitingi, bu neyin telaşı o zaman ? hep aynı sözler hep aynı nakaratlar ağzından daha hayırlı bir şey duymadık zehir saçıyorsun sürekli. bu ağız ne müslüman ağzı, ne türk ağzı hele bir başbakana hiç yakışmıyor o yüzden de sadece kendi tabanın yandaşlarının başbakanı olabilirsin müslüman türk milletinin asla !!!

erkan çakır
erkan çakır - 6 yıl Önce

bilal erdoğan nerede cevap versene.yolsuzluğu tartışmak ekonomiyi etkiliyormuş, ba ba ba ba !!! tıpkı şike olayı gibi üzeri kapansın konuşulmasın değilmi.

umut kaçar
umut kaçar - 6 yıl Önce

oğlun 6 tane gemiyi nasıl aldı bilmek bu milletin hakkı degilmi....

laz osman
laz osman - 6 yıl Önce

onlar miting deyil vatandasin basbakanina sahip cikmasidir yoksa gecenin o saatinde kimse oralara mitinge gelmez..yine her zamanki gibin carpitiyosun...tekrar ediyorum onlar miting deyil musluman turk halkinin musluman basbakanina verdigi destektir...

SIRADAKİ HABER

banner513