Erdoğan: Yolsuzluk bu işin...

Başbakan ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan toplu açılış töreni için geldiği Giresun'da halka sesleniyor.Erdoğan'la birlikte eşi Emine Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Gençli

Erdoğan: Yolsuzluk bu işin...

Başbakan ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan toplu açılış töreni için geldiği Giresun'da halka sesleniyor.

Erdoğan'la birlikte eşi Emine Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım da Giresun'a geldi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN!

"YOLSUZLUK BU İŞİN KILIFIDIR"

Giresun'da konuşan Başbakan Erdoğan, yolsuzluk operasyonuna dair konuştu. Erdoğan "Yolsuzluk sadece bu işin kılıfıdır. Yayınladıkları görüntülere, fotoğraflara manşetlere asla aldanmayın. Komplonun amacı başka" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları

"BİZ ÇOK BÜYÜK ACILAR YAŞADIK"

Allah bu güzel ülkeye zeval vermesin. Taşıyamayacağı yükü yüklemesin. Sevgili Giresunlular biz ülke olarak millet olarak çok büyük acılar yaşadık. Çok büyük badireler atlattık. Kanımızı vererek, canımızı vererek, dedelerimizi, ninelerimizi hatta kadınlarımızı çocuklarımızı şehit vererek istiklalimizi kazandık. Biz istiklale aşık bir milletiz. Ne diyor istiklal marşı? Hakkıdır hakka tapan milletimin istiklal.

"BİZ O ELLERİ KIRARIZ"

Birileri varsın kula tapmaya devam etsin. Bizim ubudiyet anlayışımızda kula kulluk yoktur. Şunu da dost düşman çok iyi bilsin. Eğer istiklalimize el uzatan olursa, eğer bu ülkeye el uzatan olursa, eğer bu ülkeyi karıştırmak için kirli tuzaklar kurulursa, biz evet o elleri kırarız. Biz o tuzakları bozarız.

"BU MİLLETE KİMSE DİZ ÇÖKTÜREMEZ"

Bir takım kirli eller benim bu güzel ülkemde kaos çıkaramaz. Hangi örgütü kullanırlarsa kullansınlar. Hangi maşayı kullanırlarsa, hangi ajanı, haini kullanırlarsa kullansınlar, bu millet istiklali uğruna o uluslararası örgütlere de gereken cevabı gerektiği gibi vermesini bilir. Kardeşlerim herkes haddini bilecek. Sizin karşınızda Türkiye Cumhuriyeti Devleti var. sizin karşınızda asırlardır kutlu bir yürüyüş yapan millet var. Türkiye artık o eski Türkiye değil. Türkiye karanlık odakların onların maşa örgütlerinin hainlerin ajanların gelip istedikleri gibi davranabilecekleri bir ülke değil. bunlar eskiden kaldı. Bunlar 27 Mayıs’ta 12 Eylül’de 28 Şubat’ta kaldı. Bu millet uyandı. Güçlendi, hiç kimse bu ülkeye bu millete diz çöktüremez. Tarih boyunca olmadı, bundan sonra da hiç kimse bu milletin boynuna altın lale takamaz.

"KARANLIK BİR TUZAK KURULUYOR"

Bir haftadır yargıdaki emniyetteki bir odaklar eliyle, Türkiye’de bir komplo uygulamaya kondu. Yolsuzluk kisvesi altında, son derece hukuksuz, çirkin, aynı zamanda da son derece karanlık bir tuzak kuruluyor. Ben burada söylüyorum, yolsuzluk bu işin sadece kılıfıdır ve bizim yolsuzluk konusundaki hassasiyetimiz zaten bellidir.

"O MANŞETLERE ALDANMAYIN"

Oluşturmak istedikleri algıya sakın ha itibar etmeyin. Bir takım gazetelerin, bir takım ajanların hukuku çiğneyerek yayınladıkları görüntülere, fotoğraflara, attıkları manşetlere, kullandıkları dile, yaptıkları montajla sosyal medyadaki görüntülere asla aldanmayınız.

"ALIN TERİMİZ FAİZE GİDİYORDU"

Biz gelmeden önce bu ülkede faiz ile borçlanma oranı %63 idi. Alın terimiz faize gidiyordu. Bütçemizin neredeyse yarısı faiz ödemesine gidiyordu. Biz faiz oranlarını %4.5 gibi bir rakama indirdik. Gezi olaylarından sonra bu faiz oranı artmaya arttı. Şimdi ise devletin ödediği faiz oranı %13'lere geriledi. Şuanda yaptığımız yatırımları faizden artan paralarla yapıyoruz. Enflasyon %30'du şimdi buralara düşürdük. Bu aradaki fark vatandaşın cebinde kaldı. Göreve geldiğimizde Milli Gelir'imiz 230 milyar dolardı. Şimde ise 800 milyar doları aşıyor.

"FAİZ LOBİSİ KUDURUYOR"

 

[PAGE]

Bunlarda göz var ama görmüyor. Kulak var ama duymuyor. Ağır var iftira atıyor. Önceden evinde engelliye bakana ücret vermek diye birşey var mıydı? İşte biz bunları yaptığımız için yolsuzluk damgasını yiyoruz. Biz CHP'nin Genel Müdürü, SGK Müdürü iken ilaç bulamıyorduk ilaç! Şimdi bunlar rahatsız oluyorlar. Biz sadece faizden 642 trilyon ülkemize kazandırdık. Faiz lobisi de kuduruyor.

"BABAMIZIN OĞLU OLSA HESABINI SORARIZ"

Biz babamızın oğlu dahi olsa devletin malını çalıyorsa hesabını sorarız. Bir yıldır Giresun'a şehit geliyor mu? Gelmemesinden rahatsız olanlar var. İşte geçen hafta kurulan tuzak budur. Ne yazık ki Türkiye içindeki taşeronlar da bu tuzağa maşa oldu.

"BENİM BAKANLARIMI LEKELİYORLAR"

Bir polis operasyona da gitse, operasyona girdiği büro veya evde külhanbeyi gibi oturup tespih sallayamaz. Bu benim polisime yakışmaz. Külhanbeylilik Türk polisine yakışmaz. İster yargı da ister yürütme de olsun bu yanlışı yapanlar cezalarını çekeceklerdir. Benim Bakan'larımı lekelemek isteyenlerin tuzaklarını benim halkım bozacaktır. CHP yolsuzluk istiyorsa kendine baksın. Mesele yolsuzluk değil, mesele yeni Türkiye meselesi.

"TERÖRDEN KAN LOBİSİ BESLENİYORDU"

Bir ayrı konu ise ben sizden çözüm sürecine çok daha fazla destek bekliyoruz. Biz bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız ve berabere olacağız. Sadece Giresun'da değil, 81 vilayette huzur var. Bir yıldır anneler ağlamıyor. Türkiye'de 30 yılda çok büyük paralar kaybetti. Biz bu yola kefen giyip çıktı. Bizim Allah'a verilecek bir hesabımız var. Çözüm süreci bu nokta da çok büyük önem arz ediyor. Bu terörden silah tüccarları, faiz lobisi, kan lobisi, Türkiye düşmanları, kaos lobisi kazanıyordu. Biz çözüm süreciyle bunların hepsini elimizin tersiyle ittik. Geçen hafta kurulan tuzağın amacı çözüm sürecini baltalamak. Bu oyunu beraber bozacağız. Biz sizin hükümetiniz olarak devletin içine sızanlara mücadele vermeye devam edeceğiz.

"KURULAN TUZAĞIN AMACI ÇÖZÜM SÜRECİNİ BALTALAMAK"

Geçen hafta kurulan tuzağın amacı çözüm sürecini baltalamak. Bu oyunu beraber bozacağız. Biz sizin hükümetiniz olarak devletin içine sızanlara mücadele vermeye devam edeceğiz. Kimin kimle hareket ettiğine dikkat edin. Hani gazetelerin aynı manşetleri attığına dikkat edin. Hani TV'lerin aynı yayını verdiğine devam edin. Tıpkı darbe dönemlerinde olduğu gibi ip gibi bir sıraya dizildi.

"BİZ KASETLERLE YÜRÜMÜYORUZ, O ELLER KIRILACAKTIR"

Uluslararası güçleri kullanarak benim milletimi aciz etmeye çalışıyorlar. Dindar kisvesi altında benim bu ülkemi taşeronluk yaparak bozmaya çalışıyorlar. Biz kasetlerle yürümüyoruz. Bize önce Allah yeter. Sonra millet yeter. Biz milletin duasıyla buralara geldik. Milletin duasıyla gideceğiz. Sizin iradenize el uzatmaya çalışıyorlar. O kirli eller kırılacaklar.

Kapı kapı dolaşıp yapılanları anlatacağız. Onlar ise sadece iftara anlatacaklar. 30 Mart çok önemli. 30 Mart'ta hesabı millet soracak. 30 Mart'ta demokrasi kazanacak. 30 Mart'ta bir kez daha milletin dediği olacak.

"KARDEŞİNE KURŞUN SIKANLARDAN OLMAYALIM"

Medyada ülkeye karşı eylem yapılıyor. Bunlara inanmayın. Lütfen kimin kimle birlik olduğuna dikkat edin. İçinizdeki fitnecilere karşı dikkatli olun. Müslüman, elinden ve dilinden diğer müslümanın da emin olduğu insandır. Bu yapılan nedir? Biz Allah'ın izniyle bu kirli komployu da aşacak, bu günleri de geride bırakacağız. Bu süreçten alnımızın akıyla çıkacağız. Milletçe güçlenerek çıkacağız, yeter ki bir olalım, yeter ki beraber olalım, yeter ki 76 milyon kardeş olalım. Ama 'kardeş olalım' diyerek, kardeşine kurşun sıkanlardan olmayalım, 'kardeş olalım' derken, kardeşinin izzetiyle onuruyla oynayanlardan olmayalım.

Giresun'a 11 yılda 6 katrilyon yatırım kazandırdık. Yatırımlarda emeği geçen herkes teşekkür ediyorum. Yatırımların Giresun'a hayırlı olmasını diliyorum.

YORUM EKLE
YORUMLAR
EMRE NEHIR
EMRE NEHIR - 6 yıl Önce

Halen insanları kandırıyor pes doğrusu..

ahmet sarımehmetoğlu
ahmet sarımehmetoğlu - 6 yıl Önce

o zamanönce kendi cocuklarına sorsana.sıkışinca allah kitap millet başliyosun.eğer bu kelimeleri kullanıyosan dinin kitabın dediği gibi davranacan

erdem aksoy
erdem aksoy - 6 yıl Önce

Sayın Başbakanımız madem ki haklısın neden emnıyet müdürlerini görevden aldınız.Ya yakalanan onca paralar ses kayıtları ,görüntüler.Şu Fenerbahçenin Şike olayını kapattınız ya bunuda kapatacağınızdan eminim.Bu arada Yargıtay halen açıklayamadı bu davanın sonucunu öyle ya sizden herkes korkar oldu ya onlarıda görevden alırsanız.Biz bu Ülkede kimseye inanmıyoruz size dahi.Gelen ziraat tavuğu gibi kendine eşiniyor gerçek bu.

mahmut
mahmut - 6 yıl Önce

Dikkat et başbakan o eli halk sandıkta kırmasın...

İhsan Saral
İhsan Saral - 6 yıl Önce

Bu ne pişkinliktir böyle. EDEP YAHU EDEP..

tuncay türk
tuncay türk - 6 yıl Önce

hayatım boyunca daha profesyonel daha güzel yalan söyleyenini görmedim. başbakan sen önce hırsızlık yolsuzluk olayını aydınlatsana !!! niye o kadar adamı görevden aldın madem lekelemişler suç yoksa bırak insanlar görevini yapsın bir de hala çözüm sürecini baltalamak diyor yahu neyi çözdün ? pkk hala orada ve tarihininin en güçlü pozisyonunda sen adamların her istediğini verirsen devletin sadece o bölgede adı kalırsa pkk niye kurşun sıksın bu mudur çözüm ? sizin yalanlarınıza mağdur edebiyatlarınıza alıştık kızmıyorum ama size oy verenlere diyecek çok şey var da neyse tek kelime etmeye değmez

tuncay türk
tuncay türk - 6 yıl Önce

sayın başbakana sormak istiyorum 11 yıllık iktidarınız boyunca sizi devirecek tüm askeri cunta, askeri terör örgütlerini büyük bir maharetle ortaya çıkarırken devlet içindeki polis ve yargı paralel yapılmasını nasıl göremediniz. Kör müydünüz?.. İktidara geldiğinizde devletin, siyasetin, tüm kadrolarını ve yağlı kapılarını birileri ile paylaşırken iyiydi de, şimdi mi kötü oldunuz? Bakanlarınıza tüm eş -dost ve yandaşlarınıza milyon dolarlar, avrolar dağıtırken vatandaşa birer paket nohut, pirinç dağıtmaktan hiç mi utanıp sıkılmadınız? Yargıyı lehinize silah olarak kullanmak için Anayasa ve kanun değişiklikleri yaparken hiç hesap kitap yapmadınız mı?.Bakanlarınızın yakınları yürütürken ne yapıyordunuz?

Hüseyin Karagöz
Hüseyin Karagöz - 6 yıl Önce

Ergenekon Balyoz operasyonu olurken CHPde MHPde kaset tertipleri yaşanırken sırıtıyordunuz ortağınız cemaati okşuyordunuz...Ne oldu çok ahlar aldınız..Silahlar bulundu belgeler çıktı darbe yapacaklardı derken temiz eller operasyonu çeteler meydana çıkıyor Ergenekon davasının savcısıyım derken iyiydi...PKKnın önünü açtınız bu sayede...Şimdi herşey hazır BOPta iktidar kavganız başladı birbirinize düştünüz cemaatle... Siz ÇÖKECEKSİNİZ TÜRK MİLLETİ TÜRKİYE KAZANACAK!..TÜRK ORDUSUNA yapılan operasyonlarda eleleydiniz.PKKnın 30 yıldır yapamadığını siz yaptınız...Rant,iktidar kavgası birbirinize düşürdü sizi...Allahın bir hesabı var bunlar iyi günleriniz.Yok İsrail yok dış güçler.Yahu BOPTA EŞBAŞKANSIN.Oğlun gemiciklerle İsraille ticaret yapıyor


SIRADAKİ HABER

banner513