Erdoğan yemin etti!

12. Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan, Meclis'te düzenlenen törenle mazbatasını TBMM Başkanı Cemil Çiçek'ten aldıktan sonra yemin ederek görevine başladı.MAZBATASINI TESLİM ALDITBMM Başkanı Cemil Çiçek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mazbatasını teslim

Siyaset 28.08.2014, 14:17
Erdoğan yemin etti!

12. Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan, Meclis'te düzenlenen törenle mazbatasını TBMM Başkanı Cemil Çiçek'ten aldıktan sonra yemin ederek görevine başladı.

MAZBATASINI TESLİM ALDI

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mazbatasını teslim etti. Yemin töreni başladı.

YEMİN ÖNCESİ GERGİNLİK

Cumhurbaşkanlığı yemin töreninden önce MHP Milletvekili Engin Altay ile TBMM Başkanı Cemil Çiçek arasında bir gerginlik yaşandı. Usul tartışması isteyen Altay'a itiraz eden Çiçek, "Katılırsınız veya katılmazsınız ben bu töreni icra edeceğim" dedi. Bunun üzerine MHP'li vekiller Meclis Genel Kurulu'nu terk etti. MHP'li vekillerin ayrılmasının ardından bazı CHP'lilerin de salonu terkettiği görüldü.

ASKERİ TÖRENLE KARŞILANDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı karşıladı. Erdoğan için Meclis'te askeri tören düzelendi.  Meclis'e Şeref Kapısı'ndan giren Erdoğan, kısa bir süre sonra yemin edecek.


KAPALI FORSLU ARAÇLA TBMM'DE

Halk tarafından 12. Cumhurbaşkanı olarak seçilen Recep Tayyip Erdoğan, üzerinde kapalı fors bulunan Cumhurbaşkanlığı makam aracı TBMM'ye geldi. Erdoğan'ın aracına 10 kadar da motosikletli polis ekibi eşlik etti. Makam aracındaki forsun üzeri Erdoğan TBMM'de mazbata alıp yemin ettikten sonra ayrıldığı esnada açılacak.

MAL VARLIĞI AÇIKLANDI

Recep Tayyip Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan'ın taşınmaz mal, kooperatif, taşınır mal, banka ve menkul değerlere ait bilgileri ile altın ve mücevharat, borç alacak bilgileri, haklar ve beyanı görülen diğer servet unsurları 8 ayrı bölüm halinde Resmi Gazete'de yayınlandı.

TEK BORCU OĞLUNA

Yayınlanan bilgiler göre; Recep Tayyip Erdoğan'ın üzerine Güneysu Dumankaya Köyü'nde değeri 10 bin TL olan 2 bin metrekare taşınmaz mülk kayıtlı. Recep Tayyip Erdoğan'ın Albaraka Türk Merkez Şubesi'nde 4 milyon 159 bin 687 TL 80 kuruş, Albaraka Türk Başkent Kurumsal Şube hesabında 96 bin TL, Albaraka Türk Arnavutköy hesabında 144 bin 234 TL 33 kuruş, Ziraat Bankası Meclis Şubesi hesabında 135 TL, İş Bankası Meclis Şubesi hesabında 930 TL, Halk Bankası Meclis Şubesi hesabında 2 bin 825 TL, Vakıflar Bankası Başbakanlık Şubesi hesabında 380 TL, Albaraka Türk Merkez Şubesi'nde 200 bin dolar parası bulunuyor. Emine Erdoğan'ın üzerine ise 234 bin 80 TL değerinde otomobil kayıtlı.

Erdoğan çiftinin tek borcu ise oğulları Burak Erdoğan'a. Çiftin oğullarına borcu ise 500 bin TL.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
Hüseyin Karagöz 7 yıl önce
Nasıl yemin etti....Geçenlerde Van Üniversitesinde Türk Milleti yok herkesi kapsamıyor diyordu....Yeminde Türk Milleti geçiyor...Kendisi için zor bir durum...Zaten Türk milliyetçiliği ayakları altında...TC. kaldırıldı AKP tarafından AKPnin açılım yaptığı PKK Türk bayrağını indiriyor Atatürk büstlerine saldırıyor yakıyorlar...PKKlı terörist heykelleri dikiliyor doğuya...Bu mu koruyacak Türk devletinin şanını şerefini...Türk Milletinin bölünmez bütünlüğünü ...GÜLDÜM...
edebi alaturka 7 yıl önce
sen ve gibilerın kımlerden nasıl alındığı bellı olmıyan feyzlerınızle bişeylerı bılıyormusca yazıp cızıyorsunuz ya yuh artık yaa bu kadarmı bakar körsün la senınkıler meclısı terk edıyo bundan daha buyuk bi ago egoıstlık olabılırmı terk edenler kım nereyı terk ediyo bunlar batan gemının ılk kaçanları olmuş degılmı sen bunlarımı savunuyorsun yok artık yaa hanı şapkanızı onunuze koyun denir ya sen ve gibiler kafanızı kesıp onunuze koysanız nafıle..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@