Erdoğan ve Bayraktar Tapu dağıttı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Tapu dağıtım törenini, sorunun çözümü noktasında büyük emeği olan dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Trabzon Milletvekili Erdoğan Bayraktar ile gerçekleştirdi. Trabzon Milletvekili Erdogan Bayraktar’ın Çevre ve Şehircili

Erdoğan ve Bayraktar Tapu dağıttı
banner432

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Tapu dağıtım törenini, sorunun çözümü noktasında büyük emeği olan dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Trabzon Milletvekili Erdoğan Bayraktar ile gerçekleştirdi. 

Trabzon Milletvekili Erdogan Bayraktar’ın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı döneminde sorunlu arazilerle ilgili çıkarılan yasa sayesinde sıkıntıları çözülen Sultanbeyli’deki vatandaşlara bugün tapuları dağıtıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Tapu dağıtım törenini, sorunun çözümü noktasında büyük emeği olan dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Trabzon Milletvekili Erdoğan Bayraktar ile gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sultanbeyli'deki tapuların önemli bölümünün Sultanbeyli Belediye Başkanlığı'na saat 16.30 itibarıyla devredildiğini belirterek, "Bu tapular, inşallah şimdi hak sahiplerine aktarılacak. Bu süreçte Maliye Bakanlığımız her türlü kolaylığı gösteriyor, göstermeye devam edecek" dedi.

Erdoğan, Sultanbeyli'de tapu devir törenindeki konuşmasında, Sultanbeyli'nin tapu konusunun çözümü konusunda adım atıldığını ve ilk etapta 1 milyon 271 bin metrekarelik tapunun dağıtıma girildiğini bildirerek, "İnşallah 7 Haziran seçimleriyle birlikte kalan kısmın da adımlarını inanıyorum ki hükümetimiz atacaktır ve onlar da yine sahiplerine dağıtılacaktır" ifadesini kullandı.

Sultanbeyli'nin yapılanmaya başladığı zamanı bildiğini aktaran Erdoğan, ilk yerleşimler kurulmaya başladığından bu yana senetle, sözleşmeyle yürütülen ve pek çok sıkıntıya yol açan işlemlerin artık tapu üzerinden sağlıklı şekilde yapılabileceğini belirtti.

Erdoğan, 2011'de bir Bakanlar Kurulu kararı çıkardıklarını, Meclis'ten çıkan son torba kanunla tapu sorunu olan arazilerin Erdogan Bayraktar’ın bakanlık yaptığı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na devrine imkan sağlandığını hatırlatarak, "Bugün bu tapuların önemli bölümü, Sultanbeyli Belediye Başkanlığımıza saat 16.30 itibarıyla devredildi. Bu tapular inşallah şimdi hak sahiplerine aktarılacak. Bu süreçte Maliye Bakanlığımız her türlü kolaylığı gösteriyor, göstermeye devam edecek" diye konuştu.

Tapu sorununun çözümünü, "Sultanbeyli için belediye olduğu 1989'dan, ilçe olduğu 1992'dan bu yana yaşadığı en önemli atılım" şeklinde tanımlayan Erdoğan, Sultanbeyli'ye bir şükran borcu olduğunu dile getirerek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Sultanbeyli, 10 Ağustos 2014 seçimlerinde yüzde 70 rekor bir oyla şahsımı destekledi. Ben bu kadirşinaslığınıza, ahde vefanıza, özellikle bu kardeşinize sahip çıktığınız için şükranlarımı sunuyorum. İnşallah sizlerin vermiş olduğu bu destek, bu itibar, bu güven karşılığını bulacaktır. Allah birliğimizi, beraberliğimizi, uhuvvetimizi daim kılsın. 10 Ağustos'ta sadece bu kardeşinizi cumhurbaşkanı seçmekle kalmadınız, aynı zamanda Türkiye'de bir dönemi kapatıp, bir dönemi açtınız. Türkiye, cumhurbaşkanını artık doğrudan seçiyor. Yeni anayasa ve başkanlık sistemi, kim ne derse desin, artık ülkemiz için kaçınılmaz hale geldi."

Programa, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Trabzon Milletvekili Erdoğan Bayraktar, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, İl Emniyet Müdürü Selami Altınok da katıldı.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE

banner421