alexa metrics

banner536

Erdoğan Trabzonlu Muhammet'i örnek verdi

Türkçülüğe, Kürtçülüğe karşıyızBaşbakan Tayyip Erdoğan dün Karadenizli milletvekilleri ve teşkilat yöneticileriyle nüfus artış hızının düşmesinden duyduğu rahatsızlığı dile getirdiği toplantıda, “İdrisçiğim Ordu’nun nüfusunu arttırmak için çok çalıştı. On

Siyaset 08.02.2013, 09:38
Erdoğan Trabzonlu Muhammet'i örnek verdi

Türkçülüğe, Kürtçülüğe karşıyız

Başbakan Tayyip Erdoğan dün Karadenizli milletvekilleri ve teşkilat yöneticileriyle nüfus artış hızının düşmesinden duyduğu rahatsızlığı dile getirdiği toplantıda, “İdrisçiğim Ordu’nun nüfusunu arttırmak için çok çalıştı. Onda 6 çocuk var. Sizde ne var?” dedi.

Hükümet olarak terörü bitirmekte kararlı olduklarını, süreci olumlu bir şekilde götürmek için ellerinden geleni yaptıklarını belirten Erdoğan, “Biz birlik ve beraberlik içinde bu işi götürmeye çalışırken, birileri de aramıza nifak tohumları sokmaya çalışabilir. Bu provokasyonlara karşı hepimiz dikkatli olmalıyız. Bu sabotajlara izin vermeyin” diye konuştu.

“Bizde Türkçülük de Kürtçülük de olmaz, ikisine de karşıyız. Etnik ayrımlara da milliyetçiliğe de karşıyız, prim vermeyiz. Bizler aynı Allah’ın yarattığı kardeşleriz” diyen Erdoğan, birliği daha da geliştirip pekiştirmek için Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu bölgeleri arasında “kardeş il” uygulaması önerdi.

TRABZONLU MİNİK MUHAMMETİ ÖRNEK GÖSTERDİ

Basına kapalı toplantıda Erdoğan, PKK’ya silah bıraktırmaya yönelik İmralı ile görüşme sürecini ise bisiklet almak için biriktirdiği harçlığını Van’lı depremzedelere gönderen Trabzon’da yetimhanede kalan küçük Muhammet Demirci’yi örnek verip, “İşte gerçek Türkiye budur. Bu bizim birliğimizin ne kadar sağlam olduğunun örneğidir, kardeşlik bizim genlerimizde var” diyerek anlattı.  

Trabzonlu Muhammet Haber61'e konuştu işte o röportaj

İdrisçiğimde 6 çocuk var sizde ne var

Nüfus artış hızının düşmesinden duyduğu rahatsızlığı dile getirdiği toplantıda, “En az 3 çocuk” önerisini yineleyen Başbakan Erdoğan, buna “İdrisçiğim” diye hitap ettiği İdris Naim Şahin’i örnek gösterdi. Erdoğan, “İdrisçiğim Ordu’nun nüfusunu arttırmak için çok çalıştı. Onda 6 çocuk var. Sizde ne var?” dedi.


Yorumlar (6)
erdem aksoy 9 yıl önce
Dünyanın en pahalı benzinni kullanan en pahalı elektiğinin kullanan daha nicelerini sayayımmı.2 Kişinin zar zor geçindiği ev kiralarının uçtuğu askari ücret denen zengin ekonomisine dayanan Devletin ekonomisi tamammen akaryakıt ve tekel ürünlerinden alınan vergiyle bu çarkı döndürmeye çalışan bir ülkede evlilik yapmak bile neredeyse imkansız oldu.Bu sizin döneminizde oldu malasef.Adaletin bile zengine ayrı fakire ayrı güçlüye ayrı zayıfa farklı çalışır oldu sen neden bahsediyorsun hep beraber çöküşe doğru emin adımlarla ilerliyoruz sayenizde......
ali ateş 9 yıl önce
bizim çocuklarımızın sponsorluk işini hallet,3 değil 13 çocuk ypalım,gemicik istemiyoruz,kayık olsun,52000 tl maaş istemiyoruz,asgarı ücret olsun,Siz patagonya boşbakanımısınız Sn tayyıp Bey?
SERDAR ÖZKAN ŞENGÜN 9 yıl önce
'TS şampiyonmu oldu ki kupasını verelim.'Şike davasında hakkı çalınan çocuklardan biri de Muhammed.
Sezai Gökhan Ziypak 9 yıl önce
Her Zamanki Akrabayı Kalkındırma Partisi mitingi 3 çocuk o ki üç çocuk diyosun iyi güzel de ne ile yapacaksın. Singapur devlet başkanı bile çocuk yapana 8.000 milyar para veriyor siz ise 3 aylık 300 Tl. çocuk yardımından bahsediyorsunuz.... Artık yorum size kalmış....
mete günaydın 9 yıl önce
Allah için dürüstçe söyleyin..O yardımlardan PKK ya giden oldumu?Allah aşkına vicdanınızda sorgulayın..Eğer gitmiş derseniz o zaman''HER ŞEHİDİMİZDE SİZİNDE SUÇUNUZ VARDIR''Ben yardıma karşı değilim..Ama yardımları otganize edemeyen AKY ye SONUNA KADAR KARŞIYIM..Nerde o Marmara yı yerle bir kış boyu millet karın altında yattı..Utanmazlar..Bu milletin yardımlarınıda PKK ya lojistik destek olarak verdiniz..YALAN MI BEE...?
misafir. 9 yıl önce
iyi de Muhammetin takımının kupası Fenerbahçe müzesinde tutsak buna ne demeli acaba, Muhammete bir de bunu anlatsanız

Gelişmelerden Haberdar Olun

@