kebir reklamı

"Erdoğan Öcalan canisine zımnen teşekkür etmiştir""

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "(Cumhurbaşkanı Erdoğan) Dün Suudi Arabistan’a giderken PKK ve HDP’yi ima edip; '12 yılda ne istendi de Hükümet vermedi' diyerek suçüstü basılmış, bir de Öcalan canisine zımnen teşekkür etmiştir" iddiasında bulundu. Bahçe


banner197
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "(Cumhurbaşkanı Erdoğan) Dün Suudi Arabistan’a giderken PKK ve HDP’yi ima edip; '12 yılda ne istendi de Hükümet vermedi' diyerek suçüstü basılmış, bir de Öcalan canisine zımnen teşekkür etmiştir" iddiasında bulundu.
 
Bahçeli, partisinin Kızılcahamam Patalya Otel'de düzenlenen İl Başkanları Toplantısının ardından yaptığı konuşmada, partisinin kongre sürecinin, 21 Mart 2015'de yapılacak 11. Olağan Büyük Kurultay ile sona ereceğini ifade etti. 
 
Türkiye'nin son yıllarda ağır tahribatlarla karşı karşıya kaldığını öne süren Bahçeli, "Türkiye’yi vatanını satmış, devletini zayıflatmış, topraklarını terk etmiş, bayrağını indirmiş, milletini bölmeye azmetmiş, ecdadın ruhuna kast etmiş bir sefiller grubu idare etmektedir" ifadesini kullandı.
 
-"10 maddelik ihanet belgesi ilan edilmiştir"
 
Devlet Bahçeli,  "Dün, İstanbul Dolmabahçe Başbakanlık Ofisi’nde AKP-PKK bölücü şebekesi müşterek bir açıklama yapmıştır" dedi.  Bahçeli, şöyle konuştu:
 
"İmralı canisinin hazırladığı, Kandil’deki terör şeflerinin onay verdiği 10 maddelik ihanet belgesi pişkince, arsızca, ahlaksızca; hatta hiçbir utanma, pişmanlık ve mahcubiyet hali gösterilmeden ilan edilmiştir. AKP, PKK’yla beraber kameraların karşısında haince şov yapmıştır.  AKP ile PKK’nın gayri meşru birlikteliği bölücülük nikahı kıyılmasıyla resmilik kazanmıştır. Dolmabahçe Sarayı yüz yıl önce bile böyle bir kepazeliğe şahit olmamıştır. 1918’de, Boğaz’a demirlemiş düşman gemilerinden İstanbul sokaklarına fırlayan müstevlilerin pervasızlıklarıyla AKP-PKK’nın küstahlıkları hemen hemen aynı kapıya açılmıştır. Dünyanın en büyük Türk kentinde PKK’nın mesajları, bölücülüğün yol haritası gururla duyurulmuştur. 1999’da kafes içinde mahkemeye çıkarılan, onbinlerce vatan evladının kanını döken insanlık suçlusu cani başı, Hükümet’e ev ödevi vermiş, AKP’nin siyasi namusunu ortalığa düşürmüştür. Hayır, Türk milleti bu olanları sıradan kabul edemez, normal göremez, görmeyecektir. Hayır, Türk milleti çözüm kılıfına gizlenmiş çözülme zehrini servis eden köksüzlere, kimliksizlere kanamaz, katlanamaz, katlanmayacaktır. "
 
-"PKK ne sözde geri çekilmesini sağlamış ne de silah bırakmıştır"
 
 Bahçeli, AK Parti'ye oy verenlere de seslenerek, "Mütedeyyin, muhafazakar, onurlu, Allah korkusuna haiz, ağzı dualı ve vicdan sahibi vatandaşlarım; arkasında durduğunuz parti Türkiye’yi teröristlere tapulamak üzeredir, anlayamayacak mısınız?" dedi.
 
"Dolmabahçe’de Türkiye’nin başının öne eğildiğini, Türk milletinin inkar edildiğini ve yok sayıldığını" ileri süren Bahçeli, şu görüşleri savundu:
 
"Dolmabahçe’de bölücü terör fermanını yayımlamıştır. Süleyman Şah Türbesi ve Saygı Karakolu’nu bırakarak kaçan, yetmedi yurt topraklarını havaya uçuran, yetmedi gerileye gerileye İmralı’nın kollarına düşen vatansızlar, PKK havarisi, PKK yandaşı, PKK yancılığında üst bir faza geçmişlerdir. Şu kabusa bakınız ki, PKK iktidara ortak olmuş, Hükümet’i ele geçirmiştir. Erdoğan ve Davutoğlu’nun hiç mi milli ruhu, hiç mi millet sevgisi kalmamıştır? Bunların mütareke yıllarındaki işgal komiserlerinden ne farkı vardır? Terör suçlusu bir katilin 10 maddelik ihanet metni, tarihi bir karar süreci eşiği olarak nasıl yorumlanmakta, nasıl hazmedilmektedir? Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakan Yardımcısı, İçişleri Bakanı, AKP’nin bir grup başkanvekili ve bir kurumun Müsteşarı PKK’nın maskarası haline gelmeyi izzet-i nefislerine nasıl sindirebilmişlerdir?"
 
-"AKP 'evet' demişlerdir"
 
Devlet Bahçeli,  AK Parti'nin PKK’nın mesajlarına ortak olduğunu, onay verdiğini iddia ederek, "Kandil denetim ve yazımından geçen talep listesini makul bulmuştur. Demek ki PKK’nın siyasete taşınmasına, genel affa, caninin serbest kalmasına AKP 'evet' demiştir. Demek ki, PKK’nın sözde silah bırakması için akla hayale sığmayan tavizler sıraya koyulmuş ve icrası için uygun zamana bırakılmıştır. Ne var ki PKK’nın silah bırakacağını iddia etmek, bu yolla milleti avutup oyalamak tamiri imkansız bir şuursuzluktur" diye konuştu.
 
"PKK’dan kongre toplayıp karar almasını ummak, buna da payanda olmak saflık değilse ihanet ve suç ortaklığıdır" ifadesini kullanan Bahçeli, şöyle devam etti:
 
"Kaldı ki Kandil’deki terör çetesinin elebaşlarından birisi tarafından yapılan son açıklamada, sözde kongrelerin formaliteden toplanan bir platform olmadığı, Kürt sorunun çözülmediği bir ortamda silahlı mücadelenin bırakılmayacağı tehditvari bir üslupla ifade edilmiştir. PKK, Türkiye’den toprak almadan silah bırakmayacaktır. PKK, hain amaçlarına tam ulaşmadan silahları gömmeyecek, namluyu indirmeyecektir. Aksini iddia eden varsa ya şerefi yoktur ya da aklını ve mantığını haczettirmiş bir sefildir. Şu zamana kadar, PKK’nın ‘silah bırakacağım’ dediğini duyan yoktur. PKK’nın her şeyden vazgeçtiğini, ıslah olduğunu, pişmanlık gösterip adalete teslim olacağını işiten de olmamıştır. Hepsinden önemlisi de, Öcalan’ın 10 maddelik ihanet metni Türkiye’nin mezarını kazmak, üniter milli devletin ve bin yıllık millet varlığının mahvı demektir. AKP artık hem HDP, hem de PKK’dır. Bölücülük AKP’nin bünyesini kangrene dönüştürmüştür.
 
Gelişmelerden sonra bölücülük terazisinin iki kefesinde AKP ile PKK’nın aynı ağırlıkta olduğunu hiç kimse inkar edemeyecektir. Erdoğan ve Davutoğlu iflas etmiş, omurgasını kaybetmiş, tükenmiş iki müflis ve bölücü şahsiyet olarak PKK’nın kanlı tarihindeki yerlerini almışlar, layığını bulmuşlardır. AKP’nin PKK’nın yörüngesine sabitlenmesi sonucunda şehitlerimizin bir kez daha kanı dökülmüş, anaların gözyaşları yeniden oluk gibi akmıştır. AKP’nin kanlı kardeşi, ölüm yoldaşı, ihanet kervanındaki bölücü sırdaşı HDP, Öcalan’ın buyruk ve emirnamesini AKP’ye tebliğ edip, tıpkı darağacına giden bir mahkumun cezasını yüzüne okur gibi açıklamaları okumuştur."
 
-"Türkiye'nin kalesine gol olup yağdı"
 
"AK Parti ve PKK verkaçının, Türkiye’nin kalesine gol olup yağdığını" ifade eden Bahçeli, şu görüşleri dile getirdi:
 
"İmralı canisi Erdoğan ve Davutoğlu ile milletimize çalım atmış, namertliğin takımında yıldız oyuncu olarak parlamışlardır. Döneminde askerimizin başına çuval geçirilmesini izleyen, Erdoğan’ın hocam diyerek hitap ettiği, AKP’nin Özel Paşa’sına eleştirilerimizden alınarak bize laf yetiştirmeye çalışan ve kasaptaki ete soğan doğramayan emekli paşa, acaba sen milletin ekmeğine kan doğrayanlara bir çift söz edecek cesareti gösterecek misin? PKK dururken, bölücülük alıp başını yürümüşken, MHP’ye çatan, MHP’yle polemiğe giren, fakat yüzlerce silah arkadaşlarının demir parmaklıkların arkasına koyulmasına çıtını bile çıkaramayan zevat, sorarım sizlere, suskunluğu sürdürecek misiniz? Nedir sizleri korkutan, nelerdir sizleri baskı altında tutan?
 
Genelkurmay başkanlarına terörist suçlaması yöneltilirken anında kaybolan, bizim haklı ve isabetli sorularımız karşısında afallayan ve saray talimatlı açıklamalar yapan omzu yıldız kümesi olan özel insanlar, AKP-PKK yıkımına ne diyeceksiniz?"
 
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu da eleştirilerde bulunan Bahçeli, "Bizden özür bekleyen Davutoğlu, senin devlet adabın PKK’ya kul köle olacak kadar körleşmek midir? Bir ara kol-bacak kesen Davutoğlu; vatan topraklarını bırakmak, milli haysiyeti paçavraya çevirmek, şeref ve namus hazinesini Erdoğan'la eşzamanlı imha etmek devlet adamlığı mı, yoksa PKK’nın adamı olmak mıdır? Elbette biliyoruz ki, bu sorularımıza cevap verecek yiğitlik ve yüreklilik iktidardaki menfaat ve şer lobisinde yoktur. Çünkü bunların aslında insan içine çıkacak yüzleri kalmamıştır.Yüzsüzler korosunun, hainler kadrosunun suç ortaklığı mahkemeye çıkmazsa milli vicdan çökecektir. Türkiye AKP’yle giderse maalesef her türlü fenalık ve faciayı yaşayacaktır" değerlendirmesinde bulundu.
 
-"Sineye çekmeye hazır"
 
Bahçeli, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, başkan olmak için her tavizi vermeye, her diklenme ve meydan okumayı sineye çekmeye hazır olduğunu" ileri sürerek, "Zira, dün Suudi Arabistan’a giderken PKK ve HDP’yi ima edip; '12 yılda ne istendi de Hükümet vermedi' diyerek suçüstü basılmış, bir de Öcalan canisine zımnen teşekkür etmiştir. Diğer ifadeyle, Erdoğan PKK’nın isteklerinin harfiyen karşılandığını itiraf etmiştir. Vah ki vah, bu nasıl bir iştir? Bu nasıl bir insan, nasıl bir Cumhurbaşkanıdır? Ve bu sözler bir Cumhurbaşkanı için vatana ihanet suçunun sübut bulmasının yanında kabul ve tasdikinden başka bir şey değildir" diye konuştu.
 
 MHP Genel Başkanı Bahçeli, konuşmasını, "AKP-HDP sandığa gömülmezse, Türkiye gömülecektir. AKP-PKK bozgun yaşamazsa, Türkiye Cumhuriyeti rahmete kavuşacaktır. Yıkım yakındır, görünüz. Tehlike dibimizdedir, uyanık olunuz" ifadeleriyle tamamladı.
Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ali duran - 3 yıl önce
Ne diyo la buuu
Avatar
ahmet hakan - 3 yıl önce
Ah ah sayın Bahceli, 1999 da ip sizin elinizde idi... Maalesef o ipi Nerede sallayacaginizi bilemediniz ve Erzurum'da halka salladiniz. Bu işi o gün bitirdiniz...
Avatar
EMRE NEHIR - 3 yıl önce
Bahçeli çok doğru demiş helal olsun Allah yar ve yardımcısı olsun seninleyiz artık yeter.Türk insanı mhpde birleşmeli.