banner526

banner533

banner513

Erdoğan Başkanlık sistemini anlattı

  İdam cezası tartışmalarıyla ilgili konuşan Başbakan Erdoğan, “Terör kapsamında idamı tartışmak elbette mümkün olabilir" dedi. Erdoğan, başkanlık sistemi konusunda ise şu ifadeleri kullandı: “Ben illa Amerikan sistemi olsun demiyorum öyle çalışalım ki Tü

Siyaset 11.11.2012, 11:13
Erdoğan Başkanlık sistemini anlattı

 

 

İdam cezası tartışmalarıyla ilgili konuşan Başbakan Erdoğan, “Terör kapsamında idamı tartışmak elbette mümkün olabilir" dedi. Erdoğan, başkanlık sistemi konusunda ise şu ifadeleri kullandı: “Ben illa Amerikan sistemi olsun demiyorum öyle çalışalım ki Türk sistemi olsun.”

Endonezya ve Brunei ziyaretlerinin ardından Türkiye’ye dönen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Başbakan Erdoğan, idam cezası tartışmalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

"Uluslararası camia AB'den ibaret değil. ABD, Çin, Rusya ve Japonya'da idam var" diyen Erdoğan, şu ifadeleri kullandı: "Siyasi suçlarla ilgili olarak değil ama terör ve ölüme sebebiyet verme kapsamında idamı tartışmak elbette mümkün olabilir."

AÇLIK GREVLERİ
“Açlık grevleri nasıl bitecek?” sorusuna ise Erdoğan, "İsteklerin büyük bölümü karşılandı" şeklinde yanıt verdi.

'AMERİKAN DEĞİL, TÜRK SİSTEMİ'
Başbakan'ın değindiği konular arasında başkanlık sistemi de vardı.

Anayasa Komisyonu’na verilen AK Parti teklifinde ABD'deki başkanlık sisteminin öngörüldüğünün hatırlatılması üzerine Erdoğan, "Ben illa ABD sistemi olsun demiyorum. Öyle çalışalım ki, Türk sistemi olsun. Çok farklı sistemlerin bize faydalı yanlarını alalım. En ideali için karar verelim" dedi.

OBAMA'YLA GÖRÜŞME

Gazeteciler Suriye konusunda ABD Başkanı Barack Obama ile ne konuştuklarını da Erdoğan’a sordu.

"Arkadaşlarımız kendi aralarında görüşecekler" diyen Erdoğan, "Daha sonra biz Başkan Obama ile belki telefonla, belki yüz yüze görüşeceğiz" diye konuştu.

Yorumlar (3)
ÇETİN ALP 8 yıl önce
Onlarda açlık grevine girsin apo nun asılması için bakalım ne olacak onların istekleri karşılanırmı yoksa ölümemi gönderilirler.
adil türk 8 yıl önce
Durup dururken günahsız insanları öldürenleri asla acımam.Bırakın acından ölsünler ortalık temizlensin.Daha medeni ve adaletli teröre asla taviz vermeyen yeni bir sistem getirilmeli.
ERTUĞRUL SAĞLAM 8 yıl önce
apoyu yakalandığında.samadılar bu yabancı ülkelrin tetikçiliğini.yapan pkk yı cesaretlendirdi.........apo asılsaydı o zaman pkk şuan bitmiştiiii.............

Gelişmelerden Haberdar Olun

@