Demeli, açıklıyor Bahçeli istifa edecek mi?

HABER61.NET-HABER SERVİSİ- MHP Trabzon İl Başkanı Muammer Demeli'den haber61'e özel açıklamalar.  MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin istifa edip etmeyeceğine dair soruya 'şuan sayın Bahçeli'nin öyle bir niyeti yok' dedi. Demelinin o açıklamarı şöyle; Devlet Ba

Siyaset 23.08.2014, 15:48
Demeli, açıklıyor Bahçeli istifa edecek mi?
HABER61.NET-HABER SERVİSİ- MHP Trabzon İl Başkanı Muammer Demeli'den haber61'e özel açıklamalar.
 
 
MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin istifa edip etmeyeceğine dair soruya 'şuan sayın Bahçeli'nin öyle bir niyeti yok' dedi.
 
Demelinin o açıklamarı şöyle;
 
Devlet Bahçelinin böyle bir sorunu yok mutlaka ki seçimlerde bir mağlup bir de galip vardır. Biz beklediğimiz sonucu alamadık. Ben 40 yıldır siyasetle uğraşıyorum ilk deva katışımın bu kadar az olduğu bir seçim geçirdik. 13-14 milyon kişi sandığa gitmedi. Anket yapan şirketler Türkiye’yi mutiş bir algı yanıtına düşürüp Ekmelleddin beyin oylarını % 28 lere düşürdü ve bunları duyan sandığa gitmedi. Ben 14-15 seçmene sesleniyorum vicdanlarınız rahat mı. 18 yaşından beri seçme seçilme hakkı verilmiş ama bu görevi yerine getirmiyorsunuz. Bu hak artık biz belli bir yaşa geldik Türkiye2nin sorunlarıyla ilgileneceğiz demektir. Sandığa gidip oy kullanmayanları kınıyorum kusura bakmasınlar sorumluluklarını yerine getirmediler. O yüzden bu konu ile alakalı sayın  bahçeli’nin istifa etme gibi bir düşüncesi olduğunu sanmıyorum. Seçimde bir gurup kazanır bir gurup kaybeder. İnşallah ilerki seçimlerde bunlar olmayacaktır. 
 
12 yıldır AKP Parti iktidarda bunu göz önünde bulundurup partinin gençleşmesi yahut yenilenmesi konusunda bir adım atmayacak mısınız? 
 
Mutlaka partimizin gençleştirilmesi düşünülebilir. Partimizin içerisindeki bütün organlarının değiştirilmesi de olur ama bu belirli zamanlarda olur. Kongre zamanı bunlar konuşulur tartışılır ve değişim yapılacaksa mutlaka yapılır. Her kongrede bir değişim gerçekleştirilmiştir. 2015 eylül, ekim kasım aylarındadır bizim kongre tarihimiz. Bu aylar geldiğinde mutlaka gerçekleştirilecektir. Bu konu şimdi değil o zaman konuşulacaktır. Ülkücüler fikrinde hürdürler zamanım geldiğinde fikirlerini açıkça söylerler ama emirde de itihatkardırlardır.
 
Röportaj:Bahar KURBAY
 

 Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (11)
hk 7 yıl önce
14 15 milyon hepsi mhp li
Ali Papa 7 yıl önce
2015 te MHP barajın altında kalınca,Bahçelide MHP nin altında kalacak ve gidecek ama o sonuç AKP nin Anayasayı değiştirebilecek çoğunluğu almasına yolaçacak.Bahçeli ve Kılıçdaroğlu ortaklaşa Çankayada Çatı cafe isimli bir restoran açacaklar ama alkol izni alamıyacaklar ve milli içki Ayran satacaklar.
oguz 7 yıl önce
Bunlari gorunce akp li olasim geliyor
şinasi kurt 7 yıl önce
Bahçeli bu davaya bir dirhem gönül vermişse yarından tezi yok yerini sinan OĞAN'A bırakmalı.Adam olan davayı kendine değil,kendini dava uğruna feda eder.
Kasım Cismani 7 yıl önce
İstifa söylentileri büyük başğanımızın yüksek siyasetini kaldıramayan bir takım Erdoğanperverlerin planlı oyunlar.... Ahahah. şaka, şaka. Adam on seçim Erdoğan karşısında kaybetmiş, hala gitmiyor. Mhp tabanındaki islami milliyetçi kesim tamamen eridi, Akp'li oldu. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Mhplilerin en az yarısı Erdoğana oy verdi, büyük bir kısmı da sandığa gitmedi. hala adam başarılı, hala gitmiyor. Ne diyelim, bizim siyasetçiler yapışıyorlar koltuğa, bırakamıyorlar. Ama bir yerde de haklılar şimdi. Davutoğlu başarısızlıkta tarih yazdı terfi aldı, Bahçeli de ya nasip, bekliyor.
vatandaş 7 yıl önce
Insan da az biraz utanma olur. Daha doğrusu gurur olur. Oy kullanmayan milyonlar hep mhp limi yani. Gidin artık bu partinin başından. Eğer biraz samimiyet duygunuz varsa gidin. Bu memleketi zerre kadar seviyorsanız gidin.
EMRE NEHIR 7 yıl önce
Bahçeli iyi bir isim olsada artık Mhpde kan değişikliği şart.
erol 7 yıl önce
ağlanacak haldesiniz bahçelinin berbat politikalarının yüzünden 21 senemi verdiğim mhp den gittim iyikide gitmişim çünkü hızlı gelişen dünyada gelişime ve değişime ayak uyduramamış adeta çakılı kalan hurda yönetim çürümeye mahkumdur nedemiş ozan arif abimiz ben adam sanmıştım adam deyilmiş ülkücüler iyibilirler bu dizeleri.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@