Davutoğlu ve Cameron'dan ortak basın toplantısı

Davutoğlu'nun açıklamalarından satırbaşları: - Bölgesel konuları detaylı olarak ele aldık. IŞİD terörüne karşı işbirliğini ele aldık. IŞİD bölge halkları, Türkiye ve uluslararası toplum için tehdittir. Kıbrıs'taki görüşmelerin yeniden başlaması konusunda

Siyaset 10.12.2014, 01:03
Davutoğlu ve Cameron'dan ortak basın toplantısı
Davutoğlu'nun açıklamalarından satırbaşları:
 
- Bölgesel konuları detaylı olarak ele aldık. IŞİD terörüne karşı işbirliğini ele aldık. IŞİD bölge halkları, Türkiye ve uluslararası toplum için tehdittir. Kıbrıs'taki görüşmelerin yeniden başlaması konusunda ortak görüş birliğine vardık.
- Suriye ya da Irak'ta yabancı savaşçı görmek istemiyoruz. Bulundukları topraklar ve komşu ülkeler için tehdittir. Yabancı savaşçılar aynı zamanda Suriye halkının haklı davasına gölge düşürüyorlar.
 
- Hiçbir ülke Irak ve Suriye'deki terör olgusundan Türkiye kadar rahatsız olamaz.
 
DEMİRTAŞ'I BİR KEZ DAHA UYARIYORUM 
 
- Çözüm sürecinde biz güçlü bir iradeye sahibiz. Bu çağrılar devam ederse, dökülecek tek damla kanın sorumlusu Selahattin Demitaş'tır. Molotofkokteyli ile gösteri yapan birisinin niyeti yakmak, yıkmaktır.
Cameron'un açıklamalarından satır başları:
 
- Teröre karşı mümkün olduğunca yakın çalışıyoruz. Tek amacımız insanların Türkiye'de daha güvende olmasını sağlamak. IŞİD'i ortadan kaldırma konusunda aynı bakış açısına sahibiz.
 
ESED'İN GİTMESİ KONUSUNDA HEMFİKİRİZ
 
- İngiltere Başbakanı Cameron: Biz Suriye'de bütün halkların temsil edildiği bir yönetimin olmasını istiyoruz. Meşru Suriye muhaliflerinin desteklenmesi konusunda hemfikiriz.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@