Davutoğlu baba ocağında

Başbakan Ahmet Davutoğlu, memleketi Konya’nın Taşkent ilçesinde toplu açılış törenine katıldı. Törene, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, AK Parti Milletvekilleri, Konya Valisi Muammer Erol,

Davutoğlu baba ocağında
Başbakan Ahmet Davutoğlu, memleketi Konya’nın Taşkent ilçesinde toplu açılış törenine katıldı.
 
Törene, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, AK Parti Milletvekilleri, Konya Valisi Muammer Erol, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, belediye başkanları, partililer ve ilçe halkı katıldı.
 
Törende ilk olarak konuşan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, “12 yıl önce yola çıktığımızda biz milletle bütünleşeceğiz dedik. Hiçbir zaman, hiçbir şekilde sizin verdiğiniz emaneti yere düşürmeyeceğiz dedik ve bugüne kadar da düşürmedik. Bu 12 yıllık süre içerisinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde çok büyük başarılara imza attık. Onunla birlikte Türkiye’ye önemli bir güç katan güçlü bir lider doğdu. Hemşehriniz, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu doğdu. İnşallah sayın Başbakanımızın önderliğinde Türkiye büyümeye ve güçlenmeye devam edecek. Biz bugüne kadar ne yapmışsak bundan sonraki süreçte de inşallah sayın Başbakanımızın önderliğinde Türkiye’nin ikinci atılım dönemini başlatacağız” dedi.
 
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu bugün evinde, baba ocağında. 12 yıllık AK Parti iktidarları döneminde Türkiye büyük atılımlar gösterdi. Sizlerin hayır duası, desteği bu kadroların arkasında olduğu müddetçe sizlerin hizmetkarı olmaya devam edeceğiz. Son iki hafta içerisinde yoğun gündemler yaşadık. Ancak şunu gördük ki ülkemiz nereden nereye gelmiş. 20 gün içerisinde Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Genel Başkanımız değişti. Pürüzsüz bir şekilde değişti. Ne kadar hamd etsek azdır. Bizlere verilen görevlileri bugüne kadar nasıl yerine getirmeye çalışmışsak, bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğiz. Türkiye’nin 2023 hedeflerine çok hızlı bir şekilde ulaşacağız” şeklinde konuştu.
 
“ALLAH BU TOPRAKLARA HEP BÖYLE ONURLA GELMEYİ NASİP ETSİN”
 
Başbakan Ahmet Davutoğlu ise, “Allah bu topraklara hep böyle onurla gelmeyi nasip etsin” şeklinde konuşarak, “İstanbul’da 10 kardeşimizi, işçimizi iş kazasında kaybettik. Yola çıkmadan önce arkadaşlarıma; bu ziyarette müzik, şenlik istemiyorum diye talimat verdik. Bana muhabbet duyan insanlar bu işçi kardeşlerimize birer Fatiha okusun. Allah bir daha hiçbir ocağa böyle acı düşürmesin. Buraya gelmeden Hz. Hadimi’nin huzurundayken Sayın Cumhurbaşkanımız ile telefonla görüştük, onların da selamı var. Buraya gelirken Ulaştırma Bakanımızdan helikopterde bilgi aldım. Çocukluğumun hatıraları gözlerimin önünden geçti. 51 yıl önce 4 yaşında bir çocuk annesini Konya’ya hüzünle gönderdik. Ama gelen haber benim yüreğimde sızı olarak bizim ailemize kor ateş olarak düşmüştü. Memnune anamın yerine, Sefure anam geldi beni büyüttü. O zaman yola çıkmıştık, 4 yaşında. Bunu şunun için zikrediyorum, bu sadece benim hikayem değil, bir neslin hikayesidir. Bu çocuğun bir dedesi Balkan Harbine gidip 12 yıl sonra döndü. Diğer dedem Suriye cephesinden geldi. Bu dağlardan ne zaman fedakarlık istendiyse cepheye seferberliğe gittiler. Buraya 2003 yılında babamın vefatında gelmiştim. Bugün sizin huzurunuzdaysam, sizinle kucaklaşmışsam emin olun bunun temeli benim gayretlerim değildir, bunun arkasında anamın helal sütü, hiçbir farkı gözetmeyen Sefure anamın emeği vardır, babamın duası vardır. Ben 5 sene önce buraya bakan olarak geldiğimde coşkuyla karşılamıştınız. Çünkü bu dağlardan ilk defa bir bakan çıkıyor demiştiniz. İnşallah Konya’dan Alanya yol ayrımına kadar olan yol duble yol olacak. Bunun için Eyiste’de, Eyiste’nin bir yakasından bir yakasının arasını viyadük ile geçeceğiz. 1.2 kilometrelik bir viyadükle iki dağı birbirine bağlayacağız. Biz İstanbul’dayken anamın diyarından, dağlardan hasta taşırken donmuş insanların haberi gelirdi. Şimdi bu yollar emniyet içerisinde gidilip gelinecek yollar olacak. Alanya ile Konya öyle bağlanacak ki bu yol cazibe yolu olacak. Kuş Yuvası tamamlandığında Alanya Konya arası 2 saate kadar inecek. Konya Taşkent arası da yollar tamamlandığında 1 saate inecek. Türkiye’nin her yerinde aynı hizmet aynı kalkınma sağlanacak. Bütün bu dağlar birbirine uyumlu bir şekilde kalkınacak. Taşkent’i bilinir kılacağız” şeklinde konuştu.
 
Konuşmanın ardından Taşkent’te yapımı tamamlanan eserlerin açılışı Başbakan Ahmet Davutoğlu ve beraberindekiler tarafından yapıldı.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler