7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

CHP'ye kötü haber! Reddedildi

CHP’nin, Ak Parti'nin Trabzonlu adayı Hilmi Türkmen'in seçimleri kazandığı Üsküdar’da seçimlerin yenilenmesi veya oyların yeniden sayılması konusunda yaptığı başvuru reddedildi.CHP Üsküdar Belediye Başkan Adayı İhsan Özkes, ilçe seçim kurulunda yaptığı it

Siyaset 07.04.2014, 12:29
CHP'ye kötü haber! Reddedildi

CHP’nin, Ak Parti'nin Trabzonlu adayı Hilmi Türkmen'in seçimleri kazandığı Üsküdar’da seçimlerin yenilenmesi veya oyların yeniden sayılması konusunda yaptığı başvuru reddedildi.

CHP Üsküdar Belediye Başkan Adayı İhsan Özkes, ilçe seçim kurulunda yaptığı itirazların reddedilmesinin ardında İstanbul İl Seçim Kurulu’na başvurmuştu.


Çok sayıda sandıkta yanlış sonuçlar çıktığını iddia eden Özkes itiraz dilekçesinde, “Ümraniye belediye meclis üyelerine ait oy pusulaları Üsküdar sandıklarında yer aldı. Muhtarların pusulaları diğer pusulalarla aynı zarfa konulması işlemi var. Bu işlem Üsküdar’da bazı sandıklarda geçersiz sayılırken bazı sandıklarda kabul gördü. 16 bine yakın geçersiz sayılan oy var. Bu çok büyük bir miktar. İki okulda bomba ihbarı nedeniyle yaklaşık 15’er dakika evrakların korumasız bırakılması var. Oy torbalarının mühürsüz olarak ilçe seçim kurullarına gelmesi var. Sonuç tutanaklarında çok ciddi tahrifatlar ve kaydırmalar var. A’dan Z’ye çok hileler var" demişti.

İtirazı değerlendiren İl Seçim Kurulu, CHP’nin itirazını reddetti. Bu ret kararı üzerine CHP, Yüksek Seçim Kurulu’na başvuruda bulunabilir.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@