CHP'de toplu istifa şoku!

Grup adına yapılan açıklamada "CHP kuruluş felsefesine aykırı olarak, uluslararası güçler, Gülen Cemaati ve bazı Avrupa Birliği ülkeleriyle ilkesiz ve karanlık ilişkilere girmek suretiyle hem kendisine hem de ülkemize ihanet etme noktasına gelmiştir" deni

Siyaset 12.09.2014, 14:16
CHP'de toplu istifa şoku!
Grup adına yapılan açıklamada "CHP kuruluş felsefesine aykırı olarak, uluslararası güçler, Gülen Cemaati ve bazı Avrupa Birliği ülkeleriyle ilkesiz ve karanlık ilişkilere girmek suretiyle hem kendisine hem de ülkemize ihanet etme noktasına gelmiştir" denildi.
 
Antalya'da aralarında eski belediye meclis üyesi Eşref Ural, İl Yönetim Kurulu Üyesi Nermin Yalaz Güzel, Burdur Gölhisar eski İlçe Başkanı Ömer Akay, Muratpaşa eski Kadın Kolları Başkanı Nilay Özden'in bulunduğu 13 kişi, CHP'den istifa etti. İstifacılar, Antalya Tenis İhtisas Kulübü'nde düzenlediklerini basın toplantısıyla gerekçelerini açıkladı. Açıklamanın yapıldığı salona Türk bayrağı ve Atatürk posteri asılırken, istifacılar adına hazırlanan metni Eşref Ural okudu.
 
Açıklamada CHP'nin iktidara talip olma iddiasından vazgeçmiş politik mecraya dönüştüğü ve toplumdan her geçen gün uzaklaştığı savunulurken, parti içi iktidar olma kaygısının diğer bütün görev ve amaçların önüne geçtiği iddia edildi. Partide hiç kimsenin gelecekte Türkiye'yi CHP'nin yöneteceğine dair bir umut taşımadığının savunulduğu açıklamada, partinin kaba bir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan karşıtlığını, 'siyaset yapmak'mış gibi gösterdiği iddia edildi.
 
Partide artık boş konuşanların ve usturuplu yalan söyleyenlerin o kadar çabuk yükseldiğini belirten Ural, "Yalan, dolan, lafazanlık, gıybet ve hamaset parti için kültürel etkinlik haline gelmiştir. CHP yalan makinelerinin, cahillerin, soytarıların, sonradan görmelerin ve ahlaksızların cirit attığı Bizans sarayına dönmüştür" diye konuştu. Açıklamada hayatında CHP'ye oy vermemiş, parti binasının önünden geçmemiş insanların 'toplumun bütün kesimlerine açılıyoruz' yalanlarıyla makam ve mevki sahibi yapıldığı belirtildi. Açıklamada, "CHP kuruluş felsefesine aykırı olarak, uluslararası güçler, Gülen Cemaati ve bazı Avrupa Birliği ülkeleriyle ilkesiz ve karanlık ilişkilere girmek suretiyle hem kendisine hem de ülkemize ihanet etme noktasına gelmiştir" ifadelerine yer verildi.
 
Açıklama sonunda 13 istifacı, bu kararı almalarında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere 'Kendisi Pensilvanya'da mukim fakat ruhu CHP Genel Merkezi'nde mevcutlu' şeklinde tarif ettikleri Fettullah Gülen'in katkıları bulunduğunu belirterek, teşekkür etti. İstifacıların teşekkür listesinde ayrıca Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Mustafa Akaydın, İl Başkanı Devrim Kök, Antalya'dan sorumlu İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muratpaşa İlçe Başkanı Ercan Erkan da yer aldı.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@