CHP Trabzon'da Ocak'ta neler yaptı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Trabzon'daCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Karadeniz'in doğası çok güzel. Bölgede yeşilin bütün tonlarını görmek mümkün. Bu güzel doğaya hepimizin sahip çıkması gerekir" dedi.Kılıçdaroğlu, Trabzon'da bir otelde düzenl

CHP Trabzon'da Ocak'ta neler yaptı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Trabzon'da

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Karadeniz'in doğası çok güzel. Bölgede yeşilin bütün tonlarını görmek mümkün. Bu güzel doğaya hepimizin sahip çıkması gerekir" dedi.

Kılıçdaroğlu, Trabzon'da bir otelde düzenlenen "Geleceğimiz Yanmasın" başlıklı panelde yaptığı konuşmada, Karadeniz'in, toplumsal duyarlılığı en fazla olan bölgeler arasında yer aldığını söyledi.

Özellikle Karadeniz'in doğal güzelliklerinin bozulmaması için bölge insanının özel çaba harcadığını belirten Kılıçdaroğlu, "Sorunu çözmenin yolu, hukuk mücadelesi vermektir, demokratik hakları kullanmaktır ama kesin çözüm istiyorsanız halktan yana bir siyasal partiyi iktidara getirmektir; asıl hedefimiz bu" ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu, doğanın bozulmaması için mücadele veren Karadenizli kadınlara teşekkür etti.

Bölge kadınının bu konuda nasıl mücadele ettiğini bildiğini aktaran Kılıçdaroğlu, "Sizler hakkınızı sonuna kadar arıyorsunuz. Hak aramak, demokratik bir mücadeledir. Nasıl bizim hakkımız varsa doğanın da hakkı vardır. Karadeniz'in doğası çok güzel. Bölgede yeşilin bütün tonlarını görmek mümkün. Bu güzel doğaya hepimizin sahip çıkması gerekir" diye konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu'nun yönettiği panelde, Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fuat Ercan, Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Coşkun Erüz, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Onur Kurulu Üyesi ve Elektrik Mühendisi Cengiz Göltaş tarafından sunumlar yapıldı.

Kemal Kılıçdaroğlu, panelin ardından bazı vatandaşlarla sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

CHP İstanbul Milletvekili Öğüt:

[PAGE]

CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, "Türkiye'nin teröristler için önemli bir geçiş ülkesi özelliği taşıdığı kanısı bütün dünyada hakim oldu" dedi.

Öğüt, Vahide Sütlaş Tiyatro Salonunda, düzenlenen basın toplantısında, parti tarafından yapılan çalışmaları anlatmak adına milletvekilleri olarak farklı illeri ziyaret ettiklerini belirtti.

Geçtiğimiz hafta Paris'te Charlie Hebdo dergisine saldırı düzenlendiğini anımsatan Öğüt, şöyle konuştu:

"Terörün karanlık yüzü bir kez daha beş kıtayı etkisi altına aldı. Bu saldırıdan sonra da faillerin öldürülerek yakalanması, sorunlu tutulan terör örgütlerinin izinin sürülmesi aşamasında Türkiye'nin teröristler için önemli bir geçiş ülkesi özelliği taşıdığı kanısı bütün dünyada hakim oldu. Biz bunu iki yıldır söylüyorduk. Suriye'deki müdahalenin bu işlere yol açacağını, radikal örgütlerin Afganistan'dan, Çeçenistan'dan ve bütün Ortadoğu'daki radikal örgütlerin orada toparlanacağını ısrarla söylüyorduk."

AK Parti hükümetine kadar Cumhuriyet hükümetlerinin tümünün uluslararası terörle mücadele konusunda dünyaya güven verdiğini savunan Öğüt, "Çünkü Cumhuriyetin kuruluşundan beri 'Yurtta Sulh, Cihanda Sulh' şiyarını edinmiş bir Cumhuriyetimiz vardı fakat bu hükümet döneminde yıkıldı" ifadelerini kullandı.

Öğüt, Türkiye'nin en büyük yolsuzluğunun kapatılmaya çalışıldığını ve olayların üstüne örtmek adına tiyatro oynandığını iddia etti.

Konuşmanın ardından toplantı, basına kapalı devam etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bekaroğlu:

[PAGE]

CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu, "AK Parti 12 yıl sonra bu seçimde sadece kendisini savunacak. CHP böyle bir seçimde yolsuzlukla, yoksullukla ve yasaklarla ilgili sorunları çözecek projelerle toplumun karşısına çıkacak" dedi.

Seçim hazırlıkları çerçevesinde kente gelen Bekaroğlu, Trabzon Gazeteciler Cemiyetinde (TGC) düzenlediği basın toplantısında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun katılımıyla hafta sonu Trabzon'da yapacakları programlar hakkında bilgilendirmede bulundu. Bekaroğlu, 7 Haziran'daki genel seçimlerin Türkiye için önemine değindi.

AK Parti'nin 12 sene önce iktidara geldiğini dile getiren Bekaroğlu, şöyle devam etti:

"AK Parti iktidara geldiğinde üç iddiası vardı. Yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklar. Oysa ki 12 yıl sonra bu konudaki manzara ortada. Yolsuzlukla ilgili hiçbir şey söylemiyorum. AK Parti'nin şu anda  24 saat görevi yolsuzlukla ilgili iddiaların üstesinden gelmek, onları savunmak. Yasaklarla ilgili de AK Parti'nin çok önemli bir trafiği var. AK Parti 2007 ile 2010'daki anayasa değişikliğinden sonra Türkiye'de yeni bir yasaklar dönemi başlattı. Geçtiğimiz dönemde Meclis'ten geçen yasada kuvvetli şüpheden makul şüpheye geri dönüşü yaşadık. Şu anda Meclis gündeminde bulunan güvenlikle ilgili yasa Türkiye'de yeni bir yasaklar dönemini ortaya koyuyor. Yoksulluk konusunda ise AK Parti ülkede yoksulluk siyaseti yapıyor."

Bekaroğlu, seçime böyle bir ortamda girildiğine işaret ederek, şunları söyledi:

"AK Parti 12 yıl sonra bu seçimde sadece kendisini savunacak. CHP böyle bir seçimde yolsuzlukla, yoksullukla ve yasaklarla ilgili sorunları çözecek projelerle toplumun karşısına çıkacak. En önemlisi de AK Parti'nin yaptıklarını yapmayacak. CHP genel seçimde herkesin içinde yer alabileceği yeni bir demokrasi projesiyle çıkacak. Geçmişi, bugünü elbet konuşacağız ama esasen yarını işaret ederek yeni bir seçime gireceğiz."

Seçimlerle ilgili CHP'nin hazırlıklarının devam ettiğini vurgulayan Bekaroğlu, "Trabzon'da yapacağımız toplantılar seçim hazırlığı toplantılarıdır. Değişik toplum kesimlerinin sorunlarını ve çözüm önerilerini o kesimlerden dinleyerek, seçim bildirgemize taşıyacağız. Seçime hazırız ve 2015 seçimleri umuyorum ki bu gidişe dur diyecek bir seçim olacak" ifadelerini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.