banner518

CHP Kurultayında sürpriz liste!

Kendilerini "CHP Sol Kanat" olarak tanımlayan partililer, 18. Olağanüstü Kurultay'da "Sol Kanat" adına anahtar bir liste ile girilmesini kararlaştırdı."Sol Kanat" adına yapılan yazılı açıklamada, 22 Ağustos'ta basın açıklamasıyla "CHP'nin yönünü sola dönm

Siyaset 30.08.2014, 16:48
CHP Kurultayında sürpriz liste!

Kendilerini "CHP Sol Kanat" olarak tanımlayan partililer, 18. Olağanüstü Kurultay'da "Sol Kanat" adına anahtar bir liste ile girilmesini kararlaştırdı.

"Sol Kanat" adına yapılan yazılı açıklamada, 22 Ağustos'ta basın açıklamasıyla "CHP'nin yönünü sola dönmesi" çağrısı yapan CHP Sol Kanat'ın, İstanbul'da "Genişletilmiş Koordinasyon Kurulu" toplantısı yaptığı belirtildi.

İstanbul'un bütün ilçelerinden katılımla gerçekleşen toplantıda, İstanbul'da ve Türkiye'de yapılan benzer çalışmalarla ilgili bilgi verildiğine değinilen açıklamada, çalışmaların birleştirilmesi ve olağanüstü kurultaya "Sol Kanat" adına anahtar bir liste ile girilmesinin kararlaştırıldığı bildirildi.

CHP'nin demokratikleşmesi ve katılımcılığın sağlanması için bütün kademlerde önseçimin ve çarşaf liste uygulamasının zorunlu olması gerektiği vurgulanan açıklamada, toplantıda, kurultaya yönelik ortak ve alternatif bir Parti Meclisi listesi için İstanbul ile İstanbul dışında temasların sürdürülmesi, ortak liste ve açıklama ile kurultaya katılma kararı alındığı kaydedildi.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (3)
ziya eray 6 yıl önce
ne oldiiii. hani ekmeliniz nerede ekmel gitti dostluk bitti ö lemi. Sıra sende sol kanat solunuz tamamen çökecek.üzerinizde bir ağırlık var hissediyormusunuz acaba bu ağırlık davuttan olmasın sakın.
Kmlsdk 6 yıl önce
keMALL ,,dümenlere başladı,,,ekmal,mehape işbirliği bitti,,,cehape de bitti,,,,hdp bu gidişle sol denen Dünyada bitmiş ideolojiyi eline geçirir,,,Dolayısıyla HALK ın Partisi AKP ,,bu yolda yalnız başına ÜLKE de iyi işler Yapmaya devam eder,,HAYIRLI OLSUN,,,
Kmlsdk 6 yıl önce
Öyle ,,,mustafa sararmışgül,,gürsel tekin denen sahtekar,,,haluk koç,,,daha doğrusu keMALL ve hepsi,,istifa edip siyaseti bırakmalı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@