"CHP İle HDP’nin Birbirinden Farkı Yok"

AK Parti Ordu İl Yönetim Kurulu, parti binasında AK Parti Ordu İl Başkanı Uğur Çelenk başkanlığında toplandı. Yönetim Kurulu üyeleri toplantıda, yeni dönemde Ordu'da yapılacak çalışmaları ve parti politikalarını değerlendirdi. Toplantıda konuşma yapan AK

Siyaset 02.02.2016, 13:29

AK Parti Ordu İl Yönetim Kurulu, parti binasında AK Parti Ordu İl Başkanı Uğur Çelenk başkanlığında toplandı. Yönetim Kurulu üyeleri toplantıda, yeni dönemde Ordu'da yapılacak çalışmaları ve parti politikalarını değerlendirdi.

Toplantıda konuşma yapan AK Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak, ülke gündemini değerlendirdi. Çanak, konuşmasında HDP ile CHP'yi eleştirerek, "TBMM'de şahit olduğumuz en önemli ayrıntı şudur ki, aslında CHP ve HDP'nin birbirinden hiç farkı yok. İkisi de ülke menfaatine olan bir şeyi istemiyor, ikisi de ülkenin gelişmesini, önünün açılmasına hep takoz oluyorlar. Bu zihniyetler eski Türkiye'nin vesayet sistemini devam ettirmek istiyor. Yıllarca devleti yönetme ayrıcalığını şimdi de Yeni Türkiye aşamasında elde etmek isteyenler türlü çabalara girişmekte, kimi terör örgütünün arka bahçesi olmakta, kimi ülkesinin Cumhurbaşkanına galiz sözler sarf etmekte ve ülkesini başka ülkelere şikayet etmektedir. Eski Türkiye'yi devam ettirmek isteyenler şunu iyi bilmelidir ki, Yeni Türkiye'nin felsefesini, gerekçesini ve meşruiyetini artık iyice kavramalıdırlar" diye konuştu.

"CHP VE HDP TERÖR ÖRGÜTÜNE LAF KONDURMUYOR"

Terör belasından kurtulmak için asker ve polisin büyük gayret gösterdiği bir aşamada her iki partinin de terör örgütüne en küçük bir suçlama getirmediğini ileri süren Çanak şöyle konuştu:

"Son günlerde akademisyeni, sanatçısı, sivil toplum örgütleri, hep devleti suçluyorlar. Cani, çocuk katili terör örgütüne tek kelime etmiyorlar. Hep aynı yerden besleniyorlar. Kökü dışarıda olan, içeride maşaları ile ülkemizi bölmeye parçalamaya çalışıyorlar. Türkiye Cumhuriyeti devletinin kararlılığı, asker ve polislerimizin başarılı operasyonları, bir parti ülkesinin geri kalmasını ister mi? Bir parti ülkesinin milli çıkarlarını başka bir ülkeye sır eder mi? Bir parti ülkesinin bölgesinde söz sahibi olmasından rahatsız olur mu? Evet, CHP ve HDP rahatsız oluyor. TBMM'de ne zaman ülkemizin milli çıkarlarına dair bir kanun gelse engellemek için ellerinden geleni yapıyorlar ama ne yapsalar nafile Yeni Türkiye'nin kurulmasını engelleyemeyecekler."

Yorumlar (6)
Trabzonlu 5 yıl önce
Yanlış politikalarınızın faturasını CHP ye neden kesiyorsunuz.Balyoz dediniz ergekon dediniz paşaları içeri doldurdunuz. Sonra 17-25 Aralık sonrası polis teşkilatını darmaduman ettiniz. Siz ülkemizi mi düşündünüz yoksa kendinizimi?ülkemin gencecik fidanları birbir toprağa düşüyor bunların hesabını verin.
Turgay ŞAHİN 5 yıl önce
CHP kadar başınıza taş düşsün Çamur atmaktan başka bugüne kadar hiç bir is yaptinizmi
ali duran 5 yıl önce
Sabancı suikasti faillerinden İsmail Akkol yanında gitar çantası içerisindeki silahlarıyla birlikte yakalandı bu haberi bu iki vatan haini partinin haberinin altına yazmak bana zevk verdi, Teröristlere cici çocuk muamelesi yapan bu iki partinin ne gibi algı operasyonu yapacağını merakla bekliyorum.MİT teşkilatının buradan canı gönülden kutlarım
Davut yazıcı 5 yıl önce
HDP Akp nin kardeş partisi deyilmiydi ne oldu.işler yolunda gitmeyince CHP ye.yemezler.CHP ülkemizin cocuklarımızın geleceğimizin sikortasıdır.sayın vekil sizin bu ülkeye yaptığınız kötülükleri tarih elbette yazacak
Hasan öztürk 5 yıl önce
Bu Akp li vekillerde ne akıl nede utanma kalmış
Zeki çalış 5 yıl önce
Ben parti falan tutmam ama bence Akp Hdp ye daha yakın duruyor

Gelişmelerden Haberdar Olun

@