7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

CHP Ankara İçin YSK'ya İtirazda Bulundu

CHP Ankara'da oyların tekrar sayılması için YSK'ya itirazda bulundu.GÖKÇEK 26 BİN OY FARKI ATMIŞTIDün yapılan yerel seçimlerde Ak Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Melih Gökçek resmi olmayan sonuçlara göre 1 milyon 400 bin civarında oy al

Siyaset 31.03.2014, 19:19
CHP Ankara İçin YSK'ya İtirazda Bulundu

CHP Ankara'da oyların tekrar sayılması için YSK'ya itirazda bulundu.

GÖKÇEK 26 BİN OY FARKI ATMIŞTI

Dün yapılan yerel seçimlerde Ak Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Melih Gökçek resmi olmayan sonuçlara göre 1 milyon 400 bin civarında oy alarak CHP'nin adayı Mansur Yavaş'a 26 bin oy civarında fark atmıştı.

AK PARTİ ZAFER İLAN ETMİŞTİ

Bugün Sabah saatlerine kadar Ankara Büyükşehir Belediye Başkanının kim olduğu belirsizliğini korurken, Gökçek Sabah saatlerinde zaferini açıklamıştı.

CHP YSK'YA İTİRAZDA BULUNDU

Yavaş ise seçimlere hile karıştığını savunarak müracaatta bulunacaklarını ifade etmişti. Bu durumun üzerine CHP, Ankara'da oyların yeniden sayılması için YSK'ya itirazda bulundu.

MANSUR YAVAŞ'TAN AÇIKLAMA VAR

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Mansur Yavaş da seçimlerde yapılan usulsüzlükleri incelediklerini ve elde edilen bilgiler çerçevesinde Yüksek Seçim Kurumu’na başvuracaklarını duyurdu.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@