"Bu tablo bölünmenin başlangıcıdır!"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Abdullah Öcalan’ın mesajının okunduğu Diyarbakır'daki Nevruz kutlamalarını değerlendirdi.Bahçeli, "Türk milletinin kaderi müebbet hapis cezası almış bir caninin insaf ve inisiyatifine kalmıştır" diye konuştu. Kutlamalarda

"Bu tablo bölünmenin başlangıcıdır!"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Abdullah Öcalan’ın mesajının okunduğu Diyarbakır'daki Nevruz kutlamalarını değerlendirdi.

Bahçeli, "Türk milletinin kaderi müebbet hapis cezası almış bir caninin insaf ve inisiyatifine kalmıştır" diye konuştu.
 
Kutlamalarda Türk bayrağı bulunmamasını tepki gösteren Devlet Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:
 
"Diyarbakır’daki Nevruz’u tanımıyoruz. Bu şekilde kutlanan bir Nevruz, bu milletin bayramı değil. Türk bayrağının olmadığı kutlama kardeşlik, birlik mesajını içermez. Türk milleti bu tabloyu ibretle seyrediyor; vakti, saati geldiğinde hükmünü verecektir.
 
Bu, İmralı’daki elebaşıyla yapılan görüşmenin bir sonucudur. Bu Nevruz, pazarlıkların gölgesinde yapıldı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hollanda’da gezeceğine, Diyarbakır’da katılım sağlayabilirdi. Kutlamalara bir temsilcisini, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’ı yollayabilirdi.
 
Habur’dan daha kötü bir fotoğraf. Böyle bir tablo, bölünmenin başlangıcıdır."

HABERE YORUM KAT
Haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler