banner555

"Böyle bir şeye izin vermemiz mümkün değil"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, terörle mücadelenin kararlı bir şekilde süreceğini belirterek, "Bu terörle olan mücadelemiz, PKK ile olan mücadelemiz terörün her türlü unsuruyla olan mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir" dedi. AK Par

Siyaset 31.01.2016, 17:15

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, terörle mücadelenin kararlı bir şekilde süreceğini belirterek, "Bu terörle olan mücadelemiz, PKK ile olan mücadelemiz terörün her türlü unsuruyla olan mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir" dedi.

AK Parti Trabzon Ocak Ayı İl Danışma Meclisi Toplantısı, Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Toplantıya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Trabzon Milletvekili Adnan Günnar, AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, AK Parti Trabzon İl Kadın Kolları Başkanı Bahar Ayvazoğlu, AK Parti Trabzon İl Gençlik Kolları Başkanı Halim Yılmaz, ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Revi, vekil nöbetçilerin çok sayıda vatandaşlarla görüş yaptığını ifade ederek, "Ocak ayı içerisinde birçok faaliyetimiz, birçok programımız oldu. Bunlarda ana esas halkla iletişimimiz oldu. Nöbetçi milletvekili uygulamamız kapsamında il başkanlığı binamızda Ocak ayında Milletvekillerimiz Salih Cora, Muhammet Balta sonrasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Süleyman Soylu ve son olarak Milletvekilimiz Adnan Günnar nöbet tuttu. Vekillerimizin nöbetleri sırasında yaklaşık 2 bin kişinin üzerinde vatandaşımızla görüşme yapıldı" dedi.

Ocak ayında yerel ve ulusal gündeme dair yaptıkları açıklamalara da değinen Başkan Revi, "Bin 100 akademisyen müsveddesinin PKK'yı destekleyen bildirisine tepkimizi gösterdiğimiz gibi geçtiğimiz gün de Cumhurbaşkanımıza hakaret eden CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunduk. Öte yandan Sayın Bakanımızın şehrimizi teşriflerinde gerçekleştirdiğimiz toplantılarda projelerimiz üzerine geniş bir değerlendirmede bulunduk. İlçe danışma toplantılarımızı da aynı disiplin ve yoğun katılımla gerçekleştirdik" şeklinde konuştu.

"KARLA MÜCADELEMİZ BİR DÜNYA ÖRNEĞİDİR"

Başkan Revi'nin ardından söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu, karla mücadelede yaptıkları çalışmalara değinerek "Ülkemizin Güneydoğusunda devam eden terörle mücadelede şehit düşen evlatlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum, dualarımızla ve yardımlarımızla onların yanındayız. 30 Aralık'tan itibaren başlayan ve devam eden kar yağışıyla birlikte sonrasındaki karla mücadeleden bahsetmek istiyorum. Koordineli ve cefakar bir şekilde bu mücadelede yer alan ekiplerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hem il ve ilçelerimizde ekiplerimiz 24 saat aralıksız bir şekilde çalışmıştır. Bu çalışmamız bir Türkiye ve bir dünya örneğidir" diye konuştu.

Trabzon Milletvekili Günnar da, "TBMM'de üyesi bulunmaktan onur duyduğum AK Parti, emin olun ki sizlerin tüm duygu ve düşüncelerini yüce meclisin çatısı altında dile getirmektedir. Meclisteki yegane işimiz sizlerin geleceğiyle ilgili acil kanunları çıkarmak için çalışıyoruz. Kanunların çıkmaması için muhalefet ve PKK yardakçılarının başarılı olamadığını ve olamayacağını da sizlere ifade etmek istiyorum. Her türlü olumsuzluğa karşı sizler için dik durmadan diklenmeden sabırla mücadelemizi yapıyoruz. Hep birlikte 2023 hedeflerimize doğru emin adımlarla koşmaya devam ediyoruz" dedi.

"BU ÜLKENİN DEMOKRATİK GÜCÜNÜ HİÇ KİMSE AMA HİÇ KİMSE EKSİLTEMEYECEK"

Daha sonra kürsüye gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, gerek PKK gerekse paralel yapıyla mücadelenin kararlı bir şekilde süreceğini belirterek bu ülkenin demokratik gücünü kimsenin eksiltemeyeceğini ifade etti

Muş ziyaretine değinen Soylu, ülkenin demokratik gücünü kimsenin eksiltemeyeceğini ifade ederek "Muş'a gitmemizin bir sebebi vardı. Hükümetimizin bir politikasının oradaki yansımasını gerçekleştirmek için oradaydık. Bu milletin beraberliğini bu milletin muhabbetini, kardeşliğini ancak bir taraftan da kamu düzenini bozmaya çalışanlara karşı kararlılığımızı göstermek için oradaydık. Varto'da kaymakamlığımızı ziyaret etik, esnaflarımızı ziyaret etik hem de oradaki insanlarımızla muhabbet ettik. Her tarafı ziyaret ederek hal ve hatırlarını sorduk. Onlara bir şey söyledik. Bu ülkede, bu ülkenin demokratik gücünü hiç kimse ama hiç kimse eksiltemeyecek. Bu ülkede milletimizin kardeşliğin ve muhabbetini kimse ortadan kaldıramayacak. Kamu düzenini ortadan kaldırmaya yönelik anlayışı gerçekleştirmeye çalışanlara karşı devletimizin ve milletimizin gücünü ortaya koymaktan sakınmayacağımızı bu ülkede ay yıldızlı bayrağımızı 780 bin kilometrekarede özgürlüğümüzü ve hürriyetimizi ifade eder bir şekilde dalgalanabileceğini herkesin bilmesini isterim. Bu terörle olan mücadelemiz PKK ile olan mücadelemiz terörün her türlü unsuruyla olan mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir. Ama milletimiz terörle olan mücadeleden sonra hayatın olağan akışının normalleşmesinin ticaretin, eğitimin, sağlığın, sosyal hayatın her durumda en iyi noktaya varabilmesi için gereğini yerine getirme talimatı sayın Cumhurbaşkanımızın, başbakanımızın, hükümetimizin bir eylem planı olarak ortadadır ve biz onu temsilen buradayız. Hiç endişeniz olmasın; kış çok sert geçiyor doğru ama merak etmeyin bahar güzel geçecek. Bu hepimizin için böyle. Devletin şefkatini, hizmet elini hükümetimizin sıcaklığını ve milletimizin muhabbet anlayışını oraya yansıtmak bizim temel görevimizdir. PKK'nın ve terör örgütlerinin ortaya koymuş olduğu nifakın, bölücülüğün, oradaki baskıyı, şiddeti bir şekilde oradaki insanlarımızı yalnızlaştırmak suretiyle milletimizin arasına bir beton duvar örmek devlet ile millet muhabbetini engellemeye çalışanlara karşı elbette ki bilmenizi istiyorum telkinlerimiz çok net ve açıktır. 303 eylem planımız vardır ve bu 303 eylem planımızın terörün bittiği her yerde terörün bittiği her noktada hemen harekete geçireceğiz. Sağlık alanında, eğitim alanında, çevre ve şehircilik alanında önemli bir kentsel dönüşüm adı ortaya koyarak bir taraftan sosyal güvenlik çalışma ve istihdam alanında her yerde bilmenizi istiyorum ki bütün bakanlıklarımız hükümetimizin tüm bireyleri devletimizin bütün kurumları bu konudaki aksiyonu hem de en üstün seviyede gerçekleştirecek ve ortaya koyacaktır" dedi.

Bu ülkenin verdiği maaşla 657 zırhına bürünerek hendek kazıp molotof atanların olduğuna dikkat çeken Bakan Soylu, "Bu ülkenin verdiği vergilerden maaş alacaksın 657'nin zırhı içerisine gireceksin gündüz devlet memuru kisvesinde olacaksın akşam hendek kazacaksın, molotof atacaksın ülkemin birlik ve beraberliğini ortadan kaldırabilmek için hainane bir işleyiş içerisinde olacaksın. Şunu çok net söylüyorum. Hiçbir devlet memuruna kimse bu hakkı vermez bu hak helal değildir o hak haramdır biz de buna müsaade etmeyiz. Öyle bir şey söz konusu değildir. O dönemler o devirler geçti. Milletin vermiş olduğu vergiden aldığın maaşın karşılığını helaliyle beraber ödemekle mükellefsin. Güvenlik kuvvetlerimize kurşun sıkılmasına müsaade edeceksin, terör örgütüne yataklık yapacaksın orada terör örgütüyle beraber gerçekleştirilen eylemlerde bir devlet memuru olarak 657 sayılı kanuna tabii bir kişi olarak katil devlet diyeceksin ondan sonra da oturacaksın devlet memurunun muhafazası altında kisvesi altında hareket etmeye çalışacaksın. Böyle bir şeye müsaade etmemiz mümkün değildir. Gerekli bütün çalışmaları gerekli bütün organizasyonları devlet personel başkanlığına talimat verilerek yerine getirilmesi hususunda ve bu konuda hepimizin acısını hepimizin gereğinin güvenin yerine getirme konusundaki beklentilerimizin oluşmasını ortaya koyduk. İnşallah en yakın zamanda bu konuda gerekli kanuni çerçevede atılacak adımların atılması lazım geldiğini ve herkesin bu konuda tetikte olması lazım geldiğini terör örgütünün mensuplarının devletimizin içerisinde barınmaması lazım geldiğini bir kere daha buradan ifade etmek isterim. Hem paralel için aynısını söylüyorum hem de PKK için aynı şeyi söylüyorum. Her ikisi için aynı şeyi söylüyorum" ifadelerini kullandı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
Harun Eski 5 yıl önce
Cözüm sürece diye diye pkklilari bu ülkeye dolduran akp hükümeti ve cumhurbaskanidri okadar cok sehilrlere dolmalarina göz yumdularki 60 gündür sur ilcesi konturol altina alinamiyor analar aglamasin diyen davulu zurnali pkkli karsilayan akplilerin ve cumhurbaskaninin konusmaya ne haklari var pkklilsri bu ülkeye dolduranlsr asil vatan haini olanlarfir.bu akp hem suclu hem güvlü türk miletinin akliyla alay ediyorlar.bunlar ne ic nede dis politikadan anliyorlar bular herseyi berbat etti bunlarin tek derdi baskanlik sanki baska sorunumuz yok ölmüsüz kalmisiz vatan bölünmüs bölünmemis umurlarida dgil baskanlikta baskanlik
Turgay ŞAHİN 5 yıl önce
Ülkeyi iyi yonetemediniz ve teröristlere teslim ettiniz Birakin gidin kim gelirse gelsin sizlerden daha iyi yonetir
24°
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30

Gelişmelerden Haberdar Olun

@