banner556

Beşşar Esed'e kötü haber

Suriye Devrim Koordinasyon Komiteleri sözcüsü Muhammed el-Halebi, 'Suriye rejimi uçaklarının hava saldırılarına rağmen Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) Halep 'in yüzde 70'ini ele geçirdi' dedi.Halebi, 'Dünyanın en eski şehri kabul edilen Halep'in topraklarına de

Siyaset 05.10.2012, 08:49
Beşşar Esed'e kötü haber

Suriye Devrim Koordinasyon Komiteleri sözcüsü Muhammed el-Halebi, 'Suriye rejimi uçaklarının hava saldırılarına rağmen Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) Halep 'in yüzde 70'ini ele geçirdi' dedi.

Halebi, 'Dünyanın en eski şehri kabul edilen Halep'in topraklarına devrimciler hakim, ancak gökyüzüne, şehre bomba yağdırmak için Esed rejimi hakim' diye konuştu.
 
ÖSO'nun Teli'z-Zerazir, Süleyman el-Halebi, El-Arkub mahallelerini ve çoğunluğunu Hristiyanların oluşturduğu El-Meydan Mahallesi'nin bir kısmını geçen iki gün içerisinde tümüyle ele geçirdiğini, devrimcilerin Halep'in batısındaki Selahaddin, El-İza' ve Seyfu'd Devle'yi tamamıyla ele geçirmek için yoğunlaştıklarını belirtti.
 
ŞAM AĞIR ATEŞ ALTINDA
Öte yandan, Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR), sabahtan bu yana güvenlik güçlerinin helikopter ve tank destekli olarak gerçekleştirdiği operasyonlarda, Şam'da 31, Halep'te 22, Humus'ta 8, Hama, Lazkiye ve Deyru'z Zor'da 3'er ve Dera kentinde 2 olmak üzere 72 kişinin hayatını kaybettiğini belirtti. 
 
Düzenli birliklerin Şam'ın Kadem bölgesinde bazı evlere baskınlar düzenlediği ve tutuklamalar gerçekleştirdiği, Cobar ve Zemelka'da ise tanklarla saldırı düzenlediği ifade edildi. Tank mermilerine hedef olan Zemelka'dan duman yükseldiği, silah ve top seslerinin tüm kentte duyulduğu vurgulandı. 
 
Savaş uçaklarının başkentin Huta Şarkiyye, Kefer Batna ve Hamuriye bölgelerini bombaladığını belirten muhalif kaynaklar, güvenlik güçlerinin Duma, Kudsiyye, Artuz ve Zebedani beldelerinde geniş çaplı operasyonlar gerçekleştirdiğini söyledi.
Yorumlar (1)
TAYLAN KESKİN 8 yıl önce
merhabalar.. evet sizdemi.....kırk yıllık esad ailesi, baba Hafız esad, oğul beşar esad....kırk yıllık esad oldumu esed...siz bari yapmayın lütfen....Başbakanımız Esed dedi diye sizde Esed demek zorunda değilsiniz.saygılarımla....

Gelişmelerden Haberdar Olun

@