banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Bayraktar'la ilgili çarpıcı gerçek! İstifa mı değil mi?

Canlı yayında yaptığı olay yaratan açıklamalarla bakanlıktan ve milletvekilliğinden istifa ettiğini açıklayan eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın kabine değişikliğinde görevden alındığı ortaya çıktı.Erdoğan Bayraktar'ın, Anayasa'nın 109.

Siyaset 26.12.2013, 09:17
Bayraktar'la ilgili çarpıcı gerçek! İstifa mı değil mi?

Canlı yayında yaptığı olay yaratan açıklamalarla bakanlıktan ve milletvekilliğinden istifa ettiğini açıklayan eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın kabine değişikliğinde görevden alındığı ortaya çıktı.

Erdoğan Bayraktar'ın, Anayasa'nın 109. Maddesi uyarınca Başbakan Erdoğan tarafından görevden alındığı Resmi Gazete'deki atama kararlarıyla anlaşıldı.

Bakanlar Kurulu'ndaki değişikliğe ilişkin atamalar Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Cumhurbaşkanlığı'na sunduğu yazıda eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile ilgili olarak, "Bakanlar Kurulunda görev alan; Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın Bakanlık görevinden alınmasını, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 109 uncu maddesi uyarınca yüksek tasviplerine saygıyla arz ederim" ifadesi yer aldı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün onay yazısında ise, "Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar Başbakanın teklifi üzerine bakanlık görevinden alınmıştır" denildi.

PEKİ YA MİLLETVEKİLLİĞİ?..
Öte yandan Erdoğan Bayraktar dün yaptığı açıklamada sadece bakanlıktan değil milletvekilliğinden de istifa ettiğini söylemişti. Olayın bu boyutu ise Bayraktar'ın tavrına göre önümüzdeki günlerde netleşecek.

cum.jpg

EGEMEN BAĞIŞ İSTİFA ETMİŞ! 2.SAYFADA

[PAGE]

EGEMEN BAĞIŞ İSTİFA ETMİŞ!
Resmi Gazete'de ortaya çıkan bir diğer ayrıntı ise istifa etmediği yönünde iddialar ortaya atılan AB Bakanı Egemen Bağış'ın istifa ettiği yönündeki bilgi oldu. Karar metninde aralarında Egemen Bağış'ın da yer aldığı bakanlar için "istifa etmişler ve istifaları kabul edilmiştir" ifadesi yer aldı.

Kabinedeki yeni atamalarla ilgili kararnamede, "Bakanlar Kurulunda görev alan Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Avrupa Birliği Bakanı Egemen?Bağış, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Ekonomi Bakanı Mehmet?Zafer Çağlayan, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, İçişleri Bakanı Muammer Güler ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım bakanlık görevlerinden istifa etmişler ve istifaları kabul edilmiştir" ifadesi de yer aldı.
Anayasa'nın 109. Maddesi şöyle:
"Bakanlar Kurulu, Başbakan ve bakanlardan kurulur. Başbakan, Cumhurbaşkanınca, TBMM üyeleri arasından atanır. Bakanlar, TBMM üyeleri veya milletvekili seçilme yeterliğine sahip olanlar arasından Başbakanca seçilir ve Cumhurbaşkanınca atanır; gerektiğinde Başbakan'ın önerisi üzerine Cumhurbaşkanınca görevlerine son verilir"


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
tarık buğra 7 yıl önce
Sayın başbakanımız daha önce okuduğu şiirden ötürü hapse girmiş yapılan seçimlerde yüce türk halkı bu haksızlığı görüp kendisine ve partisini iktidara taşımıştı . yine aynı şekilde halkımız önümüzdeki yerel seçimlerde. bu komployu görüp gerekli cevabı verecektir . Muhalefet partileri boş yere ellerini ovusturmasinlar
osman yavuzyilmaz 7 yıl önce
evet gerekli cevap sandikta verilip diktatörden bölücülerden kurtulacagiz,türkiyeyi sattilar gemicikler cogaldi yediler bitirdilerr,halk bunlari görecek insallah.
hamza salih 7 yıl önce
İstikrarı bölmek isteyenlere cevabı sandıkta vereceğiz. Durmak yok, hizmete devam!
A. Kaplan 7 yıl önce
Ne insanlar varmiş be. şimdi anladım cahillik neymiş.
s.eyüboğlu 7 yıl önce
buraya yorum yazanlar yaşlarını söyleseler de bilsek.çünkü türkiye siyasetini doğru anlayabilmek ve yorumlayabilmek için eskiyi yaşamış olmak lazım.slogan atmakla bu işler olmuyor bilesiniz.
tuncay türk 7 yıl önce
vayy akp li yandaşlar yorum yazmışlar anlaşmış gibi bir de kaç tane. yine klasik şak şak yorumları kardeşim b ir fikriniz yok mu bir birikiminiz donanımınız yok mu? mesela islamda kul hakkı nın günahı nedir ? hırsızlığı yolsuzluğu islami söylemlerle ayetlerle kılıflandırma? kula kulluk etme, koşulsuz şartsız itaat, günahkar ölümlü bir Allah kuluna peygamber muamelesi, yahu kardeşim siz nasıl insanlarsınız ? söylem ve tavırlarınızla ne türk e benziyorsunuz ne müslüman a !!!Allah tan korkun biraz kuldan utanmıyorsunuz....

Gelişmelerden Haberdar Olun

@