Baykal; Bırakın tartışma olsun

CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, parti içindeki tartışmalarla ilgili, “Bırakın tartışma olsun. Tartışma olmaması daha kötüdür. Eğer ortada iyi olmayan bir gidiş var, kimse de kılını kıpırdatıp bir şey söylemiyorsa işte o zaman

Siyaset 15.08.2014, 23:46
Baykal; Bırakın tartışma olsun

CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, parti içindeki tartışmalarla ilgili, “Bırakın tartışma olsun. Tartışma olmaması daha kötüdür. Eğer ortada iyi olmayan bir gidiş var, kimse de kılını kıpırdatıp bir şey söylemiyorsa işte o zaman iş daha tehlikelidir” dedi.

Deniz Baykal partisinin Bolu İl Başkanlığı’nı ziyaret ederek gazetecilerin sorularını yanıtladı. Baykal, Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonrasında yaşana tartışmalarla ilgili olarak, “Benim sizlerle konuşmak ve paylaşmak istediğim konular burada bunlar değil. Cumhuriyet Halk Partisi inancının bilincinin ve iddiasının üzerindeki külleri üflemenizi istiyorum. Bunlar konuşuluyor ve konuşulacakta. Bundan korkmaya, çekinmeye gerek yok. CHP bu işlerin içinden geçti. Parti içerisinde en yoğun çekişmeleri ve mücadelelerin yaşandığı ortamda Türkiye’nin birinci siyasi partisi olarak çıktı. 1973 yılında biz o tartışmaları yaptık ve bir baktık o tartışmaların içinde Türkiye’nin birinci partisi CHP olmuş. O dönem genel başkan değişti. Genel başkanla birlikte yığınla milletvekili ayrıldı. Büyük bir bölünme ve parçalanma oldu. Ama yine de birinci siyasi parti oldu" dedi.

Baykal, “Bırakın tartışmalar yaşansın. Tartışma olmaması daha kötüdür. Eğer ortada iyi olmayan bir gidiş var, kimse de kılını kıpırdatıp bir şey söylemiyorsa işte o zaman iş daha tehlikelidir" diye konuştu.

“Genel Başkan adayı olacağı konuşulan Muharrem İnce ve Emine Ülker Tarhan’ı destekleyecek misiniz” sorusuna Baykal şu yanıtı verdi:

“Bu laflar sayın İnce’nin yaptığı konuşmadan çıktı. Konuşmada sayın İnce edebi bir söylem içinde bir şeyler ifade etti. ’Benim arkamda Atatürk var, İsmet İnönü var, Bülent Ecevit var, Gezi ruhu var’ dedi. Sonrasında da ’Deniz Baykal da var’ dedi. Böylece bizim o konudaki düşüncemizi dile getirmekten çok kendisinin konumunu ifade etti. Yani hangi siyaset çizgisinde saf tuttuğunu ifade etmek için bunu söyledi. Benim değer verdiğim bir insan. Elbette demokratik hakkını kullanıyor. Bir mücadele açıyor, bir iddia sergiliyor. Bunu saygı ile karşılamak lazım. Ben Emine Ülker kardeşime de destek veriyorum. O böyle bir girişim içine girerse bilemem. Kurultay kararı alındığına göre belki o da çıkar."Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
sadık yılmaz bulut 7 yıl önce
Yahu bi sus ya.

Yeter artık yeter.

Bırak tarih her şeyi yazar.

Ne yapmaya çalışıyorsun.

Onca itirazlara rağmen RTE yi sen resmileştirdin,neye karşılık o belli değil.

Çıkmış hala konuşuyorsun.

Git Antalya'da yüz.

Bırak yakamızı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@