7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Başbakan'a İzmir'de öyle bir şey yaptılar ki...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan İzmir'de vatandaşlara seslendi.İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:İzmir, güzel İzmir, Ege’nin incisi İzmir, Efeler diyarı İzmir, seni yürekten selamlıyorum İzmir.  Ala, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Beydağı,

Siyaset 16.03.2014, 20:56
Başbakan'a İzmir'de öyle bir şey yaptılar ki...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan İzmir'de vatandaşlara seslendi.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

İzmir, güzel İzmir, Ege’nin incisi İzmir, Efeler diyarı İzmir, seni yürekten selamlıyorum İzmir.  Ala, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Beydağı, Bornova, Buca sizleri kalpten selamlıyorum. Çeşme, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karaburun sizleri muhabbetle selamlıyorum. Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı, Urla, sizleri aşkla sevdayla selamlıyorum. İzmir sen kurtuluşun şehrisin. Sen kuruluşun şehrisin. Sen demokrasinin şehrisin İzmir. Merhum Adnan Menderes’in şehrisin.  Medya burada mı montaj? Bu da mı montaj? İşte İzmir burada.

"AĞUSTOS'TA 40 BİN ATAMA YAPACAĞIZ"

Yıl 1947. On binlerce İzmirli önemli bir kişiyi bekliyor. Ağustos’tan önce böyle bir şey yok, 10 bin atama yaptık, Ağustos’ta 40 bin atama yapacağız.

Tren Basmane istasyonuna geliyor, merhum Adnan Menderes, celal Bayar trenden iniyor. Öyle izdiham var ki, konak meydanına sor ulaşıyorlar. Balkonda on binlerce İzmirliyi selamlıyorlar. Menderes tebessüm ediyor. Yanındakilerin yanaklarına göz yaşları dökülüyor. Birden polis, kalabalığa müdahale ediyor. Havaya kurşunlar sıkıyorlar. Kurşunlar Menderes’in bulunduğu balkona geliyor, fakat Menderes eğilmiyor. Gözleri yaşlı bakışları buğulu ama tebessüm içinde milleti selamlamaya devam ediyor.

Celal Bayar ceketini çekerek Menderes’e eğilmesini söylüyor. Diyor ki Menderes “Bu büyük milletin muhabbeti karşısında, kurşun bize işlemez”

İşte o imanla, o tutkuyla, o muhabbetle Menderes İzmir’den başlayarak Türkiye’nin sevgilisi, sevgili Başbakan’ı oluyor. Unutmayın, CHP o gün de vardı. Bugünkünden farklı değildi. Kardeşlerim çok enteresan işte bu gece yarısı, bu meydana yine birileri gelmiş. Taksim’deki gezicilerin devamı durumunda olan birileri gelmiş. Buraları ateşe vermişler, bu CHP zihniyeti yıkımdır. Bu CHP zihniyeti ateştir. Bu CHP zihniyeti ortalığı karıştırmaktır.

Demokrat Parti’yi, Menderes’i siyasetten Türkiye’den hatta hayattan silmek kazımak istediler. Onu sandıkta yenemeyince aynen bugünkü Kılıçdaroğlu gibi iftira attılar. Tahriklere gerilime ayrı ayrı başvurdular. Ama millet nezdinde itibarını yok edemediler. Şimdi işte CHP’nin başındaki bu zatta takiye var mı, yalan var mı, iftira var mı, fitne var mı, fesat var mı? Bundan bu ülkeye bir şey olmaz. Onun peşinden giden o yöneticilerden de bir şey olmaz.

27 Mayıs darbesinin arkasında kim vardı? Ondan sonraki darbelerin arkasında da yine CHP var. Değişen hiçbir şey yok.

"SEN O HAREKETİ NASIL YAPARSIN"

Bugün gelirken bir bayan, yanında herhalde kocasıydı, beyiydi. Oradan eliyle öyle çirkin bir hareket yapıyor ki, işte CHP bu. Yani ülkenin başbakanı oradan geçiyor, sen elinle kolunla o hareketi yapıyor.  Sen bir bayansın ya, kadınsın ya, sen o kol hareketini nasıl yaparsın? İşte CHP zihniyeti budur. Yani bunu bir erkek yapsa aklım erer de, ki o dahi yapamaz, bir bayanın onu yapmasını anlamıyorum.

“CHP ÇÖP DEMEKTİR”

CHP çöp demektir, yolsuzluk demektir, susuzluk demektir. Bunlardan belediyecilik olmaz. Bak şimdi şu andaki belediyecilik anlayışına parlamentoda bu CHP karşı çıktı. İşte dün İstanbul – İzmir otoyolunun önemli bir adımını attık. Gittiğimiz illerde hiç kimse taşkınlık yapmıyor. CHP’nin gençliğine bak elinde Molotof taş sopa. Ortalığı terörize edenlerle beraber. Öyle dolaşıyorlar. Bakıyorsun MHPgençliğine aynı. Ama Ak Parti gençliğine bakıyorsun elinde tablet bilgisayar kalem kitap. İşte bizim gençliğimiz bu.

“GEZİCİLERLE ÇEVRECİLİK OLMAZ”

Affedersiniz duvarlara edep dışı yazmakla bu olmaz. Gezicilerle çevrecilik olmaz. Vatansever milletsever gençlikle bu olur. Sokaklardaki vandallığı milletim görüyor. CHP’nin MHP’nin gerilim siyasetini milletim görüyor.  Medyanın kışkırtıcı manşetlerini, işverenlerin sinsi planlarını milletim görüyor. Pensilvanya’daki zatın, nasıl bir ihanet içinde olduğunu aziz milletim görüyor.

"OY PUSULALARINA YAZI YAZMAYIN"

Sakın ha oy pusulalarına yazı mazı yazmayın sakın ha. Böldüler bizi ya. Bu CHP’nin MHP’nin Pensilvanya’nın birbirinden farkı yok ki.

Bize diyorlar ki yaşam tarzlarına müdahale ediyorsunuz. Hangi uçakta, hangi otobüste, devlet dairesinde nerede? var mı böyle bir şey? Bu bunların nakaratıdır. Belediye başkanı olduğumda aynı şeyleri söylediler. Hatta bir kızcağız trenden düştü Pendik’te. Başı açık kızı trenden attılar dediler. Bunlar böyle vicdansızdır. Kimse bunu yutmuyor. Yeter ki bu bütün kardeşlerim el ele versinler, Esma’nın ruhunu şad etsinler.

Ayrıştırıyorsunuz diyorlar, biz ayrıştırmıyoruz. Tam tersine biz 77 milyonu kardeş yaptık.


Yorumlar (7)
nuricebiroglu 8 yıl önce
ızmır gavur ızmır şimdioldun şirin ızmır.bırılerı yıne kıvırdı.
Hüseyin Karagöz 8 yıl önce
Dün yandaşlarının ses kayıtları düştü internete...Çarşı grubu Gezi eylemlerini destekliyor diye...Beşiktaş başkanını bizzat sen ve emrindekiler tehdit ediyorsunuz..Stadı bitirmeyiz diye.O stad Rezanın parasıyla yapılmıyor milletin parasıyla yapılıyor.Yetmiyor Çarşı grubuna ve onun Başkanına ana avrat sövmek nedir ya..Hangi zihniyetten bahsediyorsun sen..Vatandaşa herkesin önünde LAN diyen ANANI AL GİT diyen sen.Her el kol hareketi yapan sana göre CHPlii ise 2 gün önce öldürülen Burak Can da CHPli sahiplendin ya güya.Hala Esma diyor açılım yaptığın PKKnın yaktığı SERAPa bir damla gözyaşı döktün mü Allah için.Cemaat ile PKK(BDP) ile ortak olan açılım yapan kendisi.CHP-MHPyi kendisiyle karıştırıyor her seçimde...CHPnin yaptıklarını satıyorsun
erkan çakır 8 yıl önce
nerden biliyorsun chp li olduğunu,niyet okumayamı başladın.izmirin gavurları diyordun ne oldu.insan olan utanır izmire gitmeye.izmiri rüyanda bile göremezsin,alamıyacaksın orayı
SALİH AGAOGLU 8 yıl önce
arkadaşlar sıkıntı yapmayın kendinize izmiride alacak diyarbakırıda alacak trabzonuda alacak istanbuluda alacak ankarayıda alacak....

ben lafa değil icraata bakarım..diyorya..

chp mayasil vurmuş agız gibi sadece konuşsun.....
SALİH AGAOGLU 8 yıl önce
CHP istediğiniz kadar yırtın asla iktidar olamayacak asla basarılı olamayacaksınız.
tuncay türk 8 yıl önce
salih sen ne utanmaz adamsın ? sen kimsin ve ne cüretle müslümanlaştırmaktan bahsedebiliyorsun ? bilmeyende bunları müslüman zanneder. hırsızlık yolsuzluk ayrım kul hakkı yeme kibir iftira ne ararsan sizde siz önce bir müslümanlaşın size gerek kalmadan millette müslümanlaşır rahat ol sen..lafa değil icraata bakıyormuşlar sanki laftan anlıyorsunuzda, icraata bakıyorum türkiyenin ekonomisi dünyanın en kırılgan ekonomisi, dış borç, cari açık, işsizlik, işletme iflası, cari açık, gelir adaletsizliği tarihi rekorlar kırmış, ülke bölünmek üzere, ordu, emniyet, yargı iflas etmiş bu gün bu ülkede boşanma davasında bile yargıya güvenilmez şaibe aranır olmuş utanmadan hala icraat diyor ayıptır yahu
zafer günaydın 8 yıl önce
Devletin malını yani YETİMİN HAKKINI ALANLAR ÇALANLAR hala kazanmaktan söz ediyorlar..Ne doymaz boğazları avrmış..Bişey diyecem ama o boğaz için..Yayınlanmaz..En iyisi susmak..Yazıklar olsun..HALA ANLAMAYAN VARSA TUNCAY TÜRK ÜN YAZISINI OKUSUN..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@