Başbakan'a Akyazı sorusu havada kaldı!

CHP Trabzon Milletvekili Av. Haluk Pekşen, Trabzon ve Trabzonspor için büyük önem taşıyan Akyazı stadı ile ilgili iddiaları içeren soru önergesine beklediği cevabı alamadı.    Pekşen'in, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun cevaplaması istemiyle sunduğu 8 maddeli

Siyaset 05.02.2016, 15:15
Başbakan'a Akyazı sorusu havada kaldı!

CHP Trabzon Milletvekili Av. Haluk Pekşen, Trabzon ve Trabzonspor için büyük önem taşıyan Akyazı stadı ile ilgili iddiaları içeren soru önergesine beklediği cevabı alamadı. 

 
Pekşen'in, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun cevaplaması istemiyle sunduğu 8 maddelik soru önergesine Başbakan adına Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç yanıt verdi. Kılıç cevabında “Söz konusu stad inşaatı, Başbakanlığa bağlı Toplu konut idaresi Başkanlığı (TOKİ) ile Spor Genel Müdürlüğü arasında yapılan protokol gereği, TOKİ tarafından yürütülmektedir.” ifadelerini kullandı.
 
Bu cevapın ardından Pekşen yaptığı açıklamada "Akyazı Stadı’nın AKP’nin sadece seçim vaatlerinden olduğu bu cevapla da anlaşılmıştır. AKP’nin Trabzon’a yaptıklarına bir yenisi daha eklenmiş, Trabzonlu seçim vaadiyle aldatılmıştır. Bu çok önemli sorulara verilen anlamsız cevapla da daha da iyi anlaşılmıştır. Başta Trabzonspor taraftarları olmak üzere Trabzonluların hükümetin bu aldatmacasına gereken cevabı vereceğine inanıyoruz." dedi.
 
aks-001.jpg
PEKŞEN NE SORMUŞTU

Pekşen'in Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun cevaplaması istemiyle sunduğu soru önergesinde bulunan 8 maddede şu sorular yer alıyordu;

1. Fore kazıkların yeterli sayı ve derinlikte çakılmadıkları doğru mudur? Tribün bölgelerinde kullanılan yüksek kazıklama yönteminin zeminde tercih edilmemesi ve bu sayede oluşturulacak bir beton alan üzerine zeminin oturtulmamasının önemli bir problem olduğu doğru mudur?

2. Stadın çökme ölçümleri yapılmış mıdır; oturum güvenli midir? Bölgede yaşanacak olası bir depremde facia yaşanır mı? Altyapıda gerekli önlemlerin alınmaması yüzünden zeminde batmalar meydana gelmiş midir?

3. Yüklenici firmada iş güvenliği açısından tespit edilen eksiklikler nelerdir? Bu eksiklikler giderilmiş midir?

4. Doğalgaz ve elektrik firmaları Akyazı Stadı ile ilgili bir çalışmaya başlamış mıdır?

5. Karayolları kendi protokolleri dahilinde bulunan yolları, bağlantıları ve kavşaklar ile ilgili ne gibi çalışmalar yapmıştır?

6. Taşkın deresi imalatının halen başlamadığı doğru mudur? Stadın güvenliği için zorunlu olan taşkın deresi inşaatı neden daha önceden projelendirilip, bitirilmemiştir?

7. Çatı çelik imalatının yavaş gittiği doğru mudur?

8. Akyazı’nın yamaçla bitişik masif dolgu alanının, Akyazı’da yer altı sularını biriktireceği ve yapılacak tüm tesislerinde belli bir zaman dilimi sonrasında tehlike yaratacağı doğru mudur? Bu konuda bilim adamlarının uyarısı neden dikkate alınmamıştır?

Yorumlar (7)
Gurbetcı .Halil. 5 yıl önce
Almış yüzde altmış oyu.bir dört sene sonra görüşmek üzere.kim takar Trabzonu.utanmasalar inşaatı durduracaklar
Trabzon 61 5 yıl önce
STAD cok güzel oluyor,cok hızlı İLERLİYOR,,,, ALLAH RAZİ OLSUN AKP'YE.
Uyutan kim!!! 5 yıl önce
Bu millet çıldırmış stat yapildiginde türkiyenin veya trabzonun hangi dertine derman olacak. Futbolcu parayı alıp zevk defa yapar gariban anlayışlı milletde maçlara giderek destekler. Futbol sayesinde insanlar öyle kolay uyutuluyorki esrara gerek yok. Futbol-cahillik orantilimidir acaba....
Mandira 5 yıl önce
Koskoca vekil memleketi icin bakin sordugu soruya.kisiler sorularindaki akilla olculur. Acaba bu stadi mandiraya cevirseler memleket ve insanlar icin cok cok faydasi olurmu acaba.
ali duran 5 yıl önce
Chp iktidarı olsaydı Stadyumun oyuncağını bile göremezdik.Birde ipe sapa gelmeyen sorular sormuyolarmı utanmazlar
Mesut 5 yıl önce
Allah biz vergi verenlerden razı olsun.Akp kendi parasıylamı yapıyor Stadı.allah akıl vere
Vatandaş 5 yıl önce
Akp yapmıyor vatandaşın vergileri yapıyor.sağ olasın vatandaş

Gelişmelerden Haberdar Olun

@