banner560

Başbakan soruları cevapladı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Zirvesi'ne katıldığı Azerbaycan'ın başkenti Bakü'den dönüşünde uçakta soruları cevapladı.Terörle mücadele konusunda yeni adımların atılacağı mesajını veren Başbakan, MİT üzerinden müzakere yapıla

Siyaset 18.10.2012, 14:32
Başbakan soruları cevapladı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Zirvesi'ne katıldığı Azerbaycan'ın başkenti Bakü'den dönüşünde uçakta soruları cevapladı.

Terörle mücadele konusunda yeni adımların atılacağı mesajını veren Başbakan, MİT üzerinden müzakere yapılabileceğini söyledi.
 
Başbakan, "MİT, her an her tür hareketi yapabilir. Mesela yarın İmralı'ya gitmek gerekiyorsa MİT Müsteşarına 'Sen gerekeni yap' derim. Yeter ki akan kan dursun, netice olsun" dedi.
 
 
Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi Güçlendirilmeli
 
Başbakan Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi'ne de değindi, "Bunu teröre destek diye gören zihniyet büyük yanlış içindedir. Milli birlik ve kardeşlik diyoruz, bu projeden bahsediyoruz. Amacımız bunu ülkemizin her yerinde güçlendirmek ve yaymaktır." ifadelerini kullandı.
 
Başbakan Öz Eleştiride Bulundu.Başbakan'ın gündeminde yerel seçimler için gerçekleştirilen anayasa değişikliğinin yeterli oya ulaşamaması da vardı.Başbakan öz eleştiride bulundu, "MHP gibi biz de kesinlikle 'oylama sırasında fire olmamıştır' gibi bir yaklaşım içine girmeyiz. Bu fireler bizde de onlarda da olabilir. Sonuçta partilerimizde yaşanan bir su kaçağı vardır." açıklamasını yaptı.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@