kebir reklamı

Başbakan Erdoğan: Paralel örgüt ile CHP...

Başbakan Erdoğan, “Paralel örgüt ile CHP ittifak halinde. Bunlar mı yolsuzluğu sorgulayacak? Önce geçmişindeki kara lekeleri temizle. SSK’nın genel müdürü iken yaptığınız pislikleri temizleyin” dedi.İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Kartal’da düze

Başbakan Erdoğan: Paralel örgüt ile CHP...

banner197

Başbakan Erdoğan, “Paralel örgüt ile CHP ittifak halinde. Bunlar mı yolsuzluğu sorgulayacak? Önce geçmişindeki kara lekeleri temizle. SSK’nın genel müdürü iken yaptığınız pislikleri temizleyin” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Kartal’da düzenlenen 20 kavşak yolun toplu açılış törenine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan katıldı. Alanı dolduran binlerce vatandaş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın tezahüratlar ile karşıladı. Törende konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bağcılar’dan Bahçelievler’e, Maltepe’den Sancaktepe’ye kadar İstanbul’un 15 ilçesinde hem araç, hem yayaların kullanacağı önemli ulaşım altyapılarını buluşturduklarını ifade etti.

İstanbul’da 2004’den bu güne kadar açtıkları kavşak ve yol sayısının 286’ya ulaştığını belirten Başbakan Erdoğan, “10 yılda tüm bu yol ve kavşakların toplam bedeli 5 katrilyon TL. Metroyu falan konuşmuyorum. 2004 yılında trafikte İstanbul’da 2 milyon araç vardı. Şu anda İstanbul’da 3 milyondan fazla araç var. Buna rağmen ortalama yolculuk süresi 53 dakikadan 48 dakikaya düştü. Sadece bu yeni açtığımız 20 kavşak ve yol ile İstanbullu sürücüler öncelikle zamandan tasarruf edecekler. Bu arada sadece bu süreç içerisinde toplu taşım kültürü adına adımlar attık.

Metrolar yetişmiyor, demir ağalarla Türkiye’yi biz örüyoruz. 10. yıl marşında, ‘Demir ağlarla ördük dört bir yanı deniyor.’ O şairin tabi bir rüyasıydı ama böyle şey örüldü mü? Yok. Gazi Mustafa Kemal gitti demir ağlar durdu. Bize kadar demirağlarla ilgili adım atılmadı. Biz geldik, Türkiye’nin 4 bir yanında artık demir ağlarla Türkiye’yi biz örüyoruz. Yüksek hızlı trenlerle yürüyoruz. Kısa sürede İstanbul-Ankara hızlı tren de bitiyor. Kadıköy-Kartal metrosunu hangi iktidar yaptı. Biz size sevdalıyız. Bizim size aşkımız var. Bunların hayallerinin bile ulaşamayacağı yere bizim metro hatlarımız ulaşıyor” diye konuştu.

İstanbul’un başkan Kadir Topbaş döneminde metrobüs ile tanıştığını belirten Başbakan, “İstanbul’un bir ucundan boğazı geçerek Söğütlüçeşme’ye kadar ulaşıyoruz. Derdimiz İstanbul’un ulaşımını daha da rahatlatmak. Toplu taşım kültürü ile bunu rahatlatmak. Çünkü başka çözüm yok. Ancak toplu taşım kültürü ile ve yapılacak katlı otoparklarla bunu daha iyi duruma getireceğiz. Bütün bu adımlar atılırken İstanbul’un hava kirliliği noktasındaki önemli adımlarını 94’de attık” şeklinde konuştu.

“BUNLARIN CİBİLİYETİNDE BU VAR”

Konuşmasında CHP’ye yüklenen Başbakan Erdoğan, “Eski günlere dönmek deniyor. Bu yenilir yutulur bir şey değil. Bu İstanbulluya bir hakarettir. Eski günlerde İSKİ yolsuzluğu vardı. Mahkum oldu içeri girdi. Başta İstanbul’un CHP yönetimi vardı. CHP iktidarları zaten merkezi yönetime bunlar gelemez, işte böyle kenarda köşelerde bazı yerlerde geliyorlar, zamanında da nasıl olduysa İstanbul’u aldılar duman ettiler. CHP demek susuzluk demektir. Ben buradan 18 yaşındaki gençlere sesleniyorum, bu seçimde ilk defa oy kullanacaklara sesleniyorum.

Sizler susuz İstanbul’u görmediniz, hava kirliliğinin yaşandığı İstanbul’u yaşamadınız. Annenize babanıza sorun. Gazeteler maske dağıtıyordu. O susuz İstanbul’da şu Pendik’te Kartal’da susuz istasyonu diye istasyonlar vardı. CHP İSKİ’si tankerlerle su dağıtıyorlardı. Bidonlarla yavrular su taşıyorlardı. İstanbul artık susuz değil ki. Artık su satan yerler kaldı mı. Hepsi kapandı gitti. 2 yılda İstanbul’un susuzluğunu bitirdik. Trakya’dan, Istıranca dağlarından dağları deldik su getirdik. Allah’tan bunlar denizin altını görmüyorlar. Görseler onu tıkamak için de kampanya yaparlar. CHP susuzluk. Allah’tan Marmaray’ı görmüyorlar. Görseler onu da durdurmak isterler.

3. Köprüyü görüyorlar zaman zaman motorlarla oraya gidip ‘bu çevreye aykırıdır’ diyorlar. Ne o çevreye aykırı olan. 250 metre yükseklikte kuleler yükseliyor Bir taraftan ulaşım sıkıntısı diyeceksin, diğer taraftan köprüye karşı çıkacaksın. Siz 1. köprüye de 2. köprüye de karşı çıktınız. Bunların cibilliyetinde bu var. Bunlar yapmaya değil yıkmaya geldiler. Bunlarda dürüstlük yok doğru konuşmazlar. Akşam başka sabah başka konuşurlar. Bu oyunu hep siz bozdunuz yine siz bozacaksınız” dedi.

“YOLSUZLUKLARI BİTİRDİĞİMİZ İÇİN MARMARAY’I İNŞA ETTİK”

Çöp dağlarını 1 günde kaldırdıklarını belirten Erdoğan, “Artık modern depolamaya geçtik. Artık Şile ve Kemerbugraz’da vahşi depolama yok. Yani çöpten bir taraftan gübre üretiyoruz, bir tarafta artık enerji üretimine başladık, bir taraftan tamamıyla zararsız hale getirdik. Bunları biz yaptık. CHP’nin bunları yapamadığını görüyorsunuz.

Bu iş bizim işimiz. Bütün bu adımlarla İstanbul’da suları akmayan, havası kirli, trafiğinden, özellikle toplu taşım kültüründen uzak bu hale getirirken şimdi milletimizin kimin neye hizmet etiğini gördüğü bir İstanbul’a ulaştık. Hep sizler bizimle yürüdünüz bu yolda. Bundan sonra birlikte yürüyeceğimize inanıyorum. İstanbul’un kaynakları peşkeş çekilmişti. Göreve geldiğimde CHP’den belediyeyi devraldım. 2.5 milyar dolar borcumuz vardı.

Teslim ederken 1.2 milyar dolar ile teslim ettim borç olarak. Yaptığımız yatırımları konuşmuyorum. Dürüst olmak bu. İstanbul tarihinin en kötü günlerini yaşadı. Yolsuzlukları bitirdiğimiz için Marmaray’ı inşa ettik. 153 yıllık hayali biz gerçeğe dönüştürdük. Yolsuzluklara son verdiğimiz için 3. Köprü inşaatına başladık. 2.5 milyar dolara mal olacak olan 3. Köprü var. 3. Havalimanına başlıyoruz. Dikkat edin buna biz para vermeyeceğiz. 20 yıllığına bu müteahhit firmalara bunu verdik. Bu süreçte biz bu adımları attık. Kanal İstanbul projesinin adımlarını atıyoruz” ifadelerini kullandı.

Mustafa Sarıgül’ün adaylığını eleştiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Biz yolsuzluk yapılmasına izin vermeyiz. Yolsuzluk yapana da asla müsamaha göstermeyiz. 94’de yolsuzluk içindeki İstanbul’u CHP’den devraldık. Şu anda o CHP yolsuzluk iddiası ile partiden attığı birini aday yapıyor. Yolsuzluk klasörünün önünde resim çektiriyor. Malum CHP’nin genel müdürü ondan sonra da kalkıyor onu İstanbul’a Büyükşehir Belediye Başkan adayı yapıyor. Bunlar mı yolsuzluğu sorgulayacak. Önce geçmişindeki kara lekeleri temizle. SSK’nın genel müdürü iken yaptığınız pislikleri temizleyin. SSK’nın genel müdürü olduğu zamanda biz hastanelerde kuyruklarda değil miydik. Eczanelerden gidip ilacımızı alabiliyor muyduk. Doktor reçete veriyor gidiyorsun SSK’nın eczanesine ilaçların yarıdan fazlası yok. Ama şimdi böyle bir sıkıntı var mı” dedi.

“CHP GENEL MÜDÜRÜNÜ ARAÇ OLARAK KULLANIYORLAR. PARALEL ÖRGÜT İLE CHP İTTİFAK HALİNDE”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için, “O koltuğa oturduğu günden beri eline tutuşturulan kağıt parçalarını sallayıp yolsuzluk iddialarında bulunuyor” ifadesini kullanan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Kayseri’de yolsuzluk iddiasında bulundu. Sayesinde Kayseri sucuğa doydu. Belediye başkanımız çok davalar kazandı. Aldı paraları, vatandaşa sucuk dağıttı. Ben de kazandım söyleyeyim. Biz de fakir fukaraya bir şeyler yapacağız. Bir bakanımızla ilgili üniversite sınavında yolsuzluk iddiasında bulundu. Elindeki belgenin sahte olduğu anlaşıldı rezil oldu. Şu anda da eline belgeler tutuşturuyorlar. CHP genel müdürünü araç olarak kullanıyorlar. Eline ne verilirse genel müdür onu salıyor. Paralel örgüt ile CHP ittifak halinde” diye konuştu.

“İNTERNETTE YAYILAN GÖRÜNTÜLERİ BİZ DURDURDUK”

CHP’lilere seslenen Başbakan, “Geçenlerde grup toplantısında bir şeyler sallıyor. Senin genel başkanın Baykal ile ilgili o görüntülü hazırlıkları yapanlar da senin eline şu an bunları verenlerdir. Biz yayını durdurduk. O sayede bu genel müdür partiye genel başkan oldu. Aradan bir müddet geçti. genel başkan yardımcısı bir zat ile ilgili de görüntülü CD yayınlandı. Onu engelleyen de yine biz olduk. Biz bunları ahlaki değerlerimize ters gördüğümüz için durdurduk.

Seyirci kalmadık bunlara. Sayın Bahçeli’nin yanındaki milletvekillerine yönelik aynı görüntüler yayınlandı. Bunları durduran da biz olduk. Ama bunlara iyilik olmadı. Şu anda bunlar ellerinde bakıyorum da bazı CD’lerle dolaşıyorlar. Neyle dolaşırsanız dolaşın bir netice alamazsınız. Bu paralel örgüt sizleri parmağında oynatıyor. CHP’yi de MHP’yi de parmağında oynatıyor. Paralel örgüt iftiralarını CHP Genel Müdürü’nün eline veriyor. Çamurlarını onun üzerinden atıyorlar. 2010 yılında o kaset komplosu sıradan bir olay değildi. Gizlice kaydedilmiş görüntüler internetten yayınlandı. Eski genel başkan gitti şu andaki genel müdür göreve geldi” şeklinde konuştu.

Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
tuncay türk - 4 yıl önce
yahu insan Allah tan korkmasa da kuldan utanır biraz ayıp yahu..11 sene boyunca cemaatle ittifak yaptın cemaate övgüler düzdün cemaat in paralel devlet olduğunu iddia edenleri bunlar ülkeye zarar veriyor diyenlere eleştirenlere cemaati savundun hapislere attırdın... gülen hoca için daha birkaç ay öncesine kadar söylediğin övgü minnet sözlerini hala unutmadık hatta gülen i kutsallaştırıp amerika ya ziyaretinizde gülenle görüşecekmisiniz sorusuna gökten ne yağar da yer kabul etmez diye cevap verdiniz.. kendinizi yerde güleni göklerde göstererek şimdi size kim inanır ? tabiki akp yandaşları inanmadıkları halde inanmış gibi yapar çünkü onlar için doğru yanlış ne söylediğiniz önemli değil önemli olan çıkar ve menfaatler
Avatar
giray dinç - 4 yıl önce
cemaat sayesinde 11 sene durdunuz orda, çevre edindiniz. parelel yapı 11 senedir yoktu, 17 aralıkta mı çıktı? üstelik sizlere yolsuzluk soruluyor, siz chp de yaptı diyorsunuz. bu tam bir komedidir. buna aklı olan insan inanmaz. yani evet yaptık ama onlarda yaptı demenin başka yolu mu bu? youtube de o kadar videonuz var ki.. 1 gün önce söylediğinizi 1 gün sonra yalanlıyorsunuz hem de hepsi canlı yayında. bunlarda mı paralel devlet işi:)
Avatar
Cahit Sağır - 4 yıl önce
cemaat ile beraber olan ülkeye fayda sağlamaz.ama akp,ama chp kim oluşa olsun.partizanlık yapanlar hemen anlaşılıyor.adaletten yana olanlar da ortaya çıkıyor.
Avatar
tuncay türk - 4 yıl önce
ben artık pes diyorum yahu yalan bu kadar normal birşey olabilir mi hem de bir ülkenin başbakanı bu yahu..kasetleri onlar durdurmuşlar daha kaset internete düşmeden diyarbakırda başbakan bakın ne diyor BDP'nin ilgilerinden bir tanesi açıklama yapıyor. Ses kayıtları öyle zannediyorum ki bugün yarın yayınlanabilir diyor ve bdp li vekilin kaseti hemen sonra inetrnete düşüyor mhp li vekiller ve chp lideri baykalın kastlerini her mitinginde diline doluyor başkaları unutabilir ama biz koyun değiliz arşiv diye birşey var atatürk o savaş yoksulluk döneminde menderes döneminden akp döneminin sonuna kadar yapılan demiryolunun iki katından fazlasını yapmış girin google dan demir yolları resmi sitesinden bakın ayıptır yahu yalanlardan sıkılmıyor musun
Avatar
laz osman - 4 yıl önce
o kadar cok yapilan hizmetin icinden cemaat icin konustuguna yorum yapiyo sacmaliyo ama o kadar hizmet icin bir kelime bile yok...ya hukumetler her zaman bazi orgutlerlen is birligi yaparlar taki devlete zarar verene kadar ne zaman devlete zarar verirse o zaman yollar ayrilir bu hep boyle gelegelmistir ustelik bunun ornekleri var devletin kendi kurdugu kurum bile bu devlete bir suru zarar verdi yani jitem gibin..ama asil sacmalik her seyin ayan beyan ortada oldugu nalasilmasina ragmen halen daha bos bos konusmak nasil bir milliyetci kafadir benim aklim ermiyo.ya basbakani calismadin diye elsetirin de gorim sizi
Avatar
tuncay türk - 4 yıl önce
hepimiz için tartışılmazsa onların nazarında tayyipte tartışılmaz onlar artık tayyibe iman etmeye başlamışlar. 12 sene boyunca cumhuriyet tarihinin toplamından çok para harcamış devlet ve 3 kat daha borçlandırmış ülkeyi 60 milyar dolarlık kamu malı satmış tabiki yol yapacak köprü yapacak ben bir ekonomist olarak şuna bakarım bu gün akp iktidarı bıraksa yerine gelen iktidarın satabileceği bir kit var mı ? yok satabileceği para edecek bir hazine malı değeri var mı yok hepsi satılmış peşkeş çekilmiş yandaşlara dolar 2,5 larda cari açık rekorlar kırıyor ülkenin borcu 6 katına çıkmış hep kendileri yemeyecek elbet birazda hizmet yapacaklar.osmancık devlet örgütle işbirliği yaparsa bu gün de pkk yla yaptığı gibi yarın ağlamayacak aldatıldık diye
Avatar
laz osman - 4 yıl önce
dunyada gelismis her ulkenin kitleri ozellestirilmistir sen bu kitlerin 12 yil oncesinin nasil her zarar ettigini bilmiyorsun galiba ve ya biliyorsun da isine gelmiyo...birde cumhuriyet tarihide yapilamayan kadar 12 yilda yatirim yapildi bu ulkede tabiki sende bunu ne gorecek goz nede anlayacak beyin var
Avatar
tuncay türk - 4 yıl önce
osmancık cehalet iyi bir şey değildir tamam anlayışla karşılamak lazım ama cahil olupta bilmişlik çok eğreti duruyor komik oluyor. özelleştirilen kitlerin hepsi zarar mı ediyordu ? mesela telekom ? özelleştirme kanununu hiç okudun mu ? özelleştirmeler ya da satışlar usulüne uygun yapılmış mı acaba ? yazdıklarımın bazılarını belki ilk defa duyuyorsun ama olsun seni de adam yerine koyup önemli hissetmeni sağlamak lazım cumhuriyet tarhi boyunca yapılamayıp 12 yılda ne yapılmış bi anlatta öğrenelim ? ha cumhuriyet döneminin toplamının 3 katı kadar borç, cumhuriyet tarihinin yolsuzluk rekorları v.s saymakla bitmez o ayrı