7m


7m

hyundai

Bakan Soylu açıkladı: Sığınmacılar geri dönecek mi?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Suriyelilerin bayram gidişine müsaade etme konusunda kısıt olduğunu söyledi.

Siyaset 19.04.2022, 16:58
Bakan Soylu açıkladı: Sığınmacılar geri dönecek mi?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Devlet Bahçeli'nin bayramlarda memleketine giden Suriyelilerin geri alınmaması konusundaki açıklamaları üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Soylu, “Bayram gidişine müsaade etme konusunda kısıtımız var." dedi.

Süleyman Soylu şöyle konuştu:

"Kılıçdaroğlu’nun sığınmacılar konusunda tahrik için olduğu apaçık ortada. Türkiye düşmanları ile hareket ediyor. Sığınmacılar elbet ülkelerine dönecekler, bunun için bir çalışma yapılıyor.

Bugün bu mesele provoke edilmeye çalışılmaktadır. Provokasyon demek en doğru tabirdir. Türkiye kaçak göçmenle mücadele ediyor. Türkiye’de 1 milyonu aşkın kaçak göçmen yakalanmıştır.

Bugüne kadar 500 bin gönüllü geri dönüş söz konusu. Bugün bu mesele provoke edilmeye çalışılmaktadır. Provokasyon demek en doğru tabirdir.

2021 sonu itibariyle geçici statü ile Türkiye’ye gelenlere verilen vatandaşlık sayısı 192 bindir."


Yorumlar (5)
Aa 1 ay önce
sayın bakan niye açık ve samimi konuşmuyorsunuz hep gizli işler çeviriyorsunuz.
antikus 1 ay önce
yakinda bu millet, bu devlet hem istilacilardan hemde sizden kurtulacak merak etmeyin, o zaman provakasyoin nedir nasil yapilir göreceksiniz
Trabzonsporlu 1 ay önce
yanındayız soylu
COVANNİ 1 ay önce
SÜREKLİ YUVARLAK CEVAPLAR.BUNLAR KİMSEYİ GÖNDERMEZ İİLLAKİ BİRİLERİNİ GÖNDERECEKSELER BBELEDİYELER ARACILIĞI İLE GEZİ DÜZENLEYİP YANDAŞLARINI AVRUPAYA GÖNDERİRLER
Vfore 1 ay önce
Türkiye duşmanı kim? Irak tan sonra beraber işgal ettiğimiz Suriye de de kürt devleti kurmaya çalışan değerli stratejik ortağımız ABD mi? bildiğin ne varsa açık açık söyle.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@