Bakan Bayraktar: 2013 yılı atılım yılı olacak

 Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, kentsel dönüşüm çalışmaları için vatandaştan anlayış beklediklerini söyledi. 2013 yılının afet riski olan binaların dönüştürülmesi noktasında atılım yılı olacağını belirten Bayraktar, 2023 yılında Türkiye'de

Bakan Bayraktar: 2013 yılı atılım yılı olacak

 Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, kentsel dönüşüm çalışmaları için vatandaştan anlayış beklediklerini söyledi.

 2013 yılının afet riski olan binaların dönüştürülmesi noktasında atılım yılı olacağını belirten Bayraktar, 2023 yılında Türkiye'de daha güzel şehirler olacağının müjdesini verdi.

  5 Ekim 2012 tarihinde Esenler'de Başbakan Erdoğan tarafından startı verilen kentsel dönüşüm projesinin ikinci büyük adımı Sarıyer Huzur Mahallesi'nde atıldı. Mahalledeki kentsel dönüşüm törenine Bakan Erdoğan Bayraktar'ın yanı sıra İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve çok sayıda mahalle sakini katıldı.

 

Törende konuşma yapan Bakan Bayraktar, depremlerde yaşanan acılara dikkat çekti. Hiç kimsenin aynı acıları tekrar yaşamaması gerektiğini vurgulayan Bayraktar, "Depremlerde acıları yaşamamak zorundayız. Artık büyük depremlerde o travmalar yaşanmasın. Vatandaşımızdan anlayış bekliyoruz. Vatandaşımız kendi evini riskli midir değil midir? Tespit ettirsin. Sonra riskli ise kendisi yıkıp yaptırsın. Belediyelerimiz büyük bir gayret içinde. Hangi belediye hazırlıklıysa siyasi ayrım yapmadan o belediye ile işbirliği yapacağız. Buradaki adım çok güzel oldu. Bu adımı Türkiye'nin her tarafında dalga dalga yayacağız. Bu işe destek veren vatandaşlarımızdan Allah razı olsun." ifadelerini kullandı.

 

 2013 yılının afet riski altında olan binaların dönüştürülmesi noktasında atılım yılı olacağını ifade eden Bayraktar, "İlk iki yılda Türkiye'de çok büyük mesafe alacağız. Önümüzdeki 20 yıllık süre içinde hele hele Cumhuriyet'imizin kuruluş yılı olan 2023'de Türkiye'de daha güzel şehirler, çevre ile uyumlu şehirler, katı atık meselesinin halletmiş şehirlerle buluşacağız. Önümüzdeki 20 yılda kentsel dönüşümü bitirmiş olacağız.

Türkiye'de yaklaşık 20 milyon konut stokundan büyük bir bölümü fay üzerindedir. Bu konutlardan 6 buçuk milyon konutu zaman içinde yenilemeyi düşünüyoruz. Vatandaşlarımızla karşılıklı anlayış içinde gönül rızası içinde dönüşüm yapalım istiyoruz. Buradaki kardeşlerimizle anlaşarak bu çalışmayı yapıyoruz. Vatandaşla devletin kucaklaşmasıdır bu. Tüm Türkiye'de TOKİ 250'nin üzerinde noktada dönüşüm yapıyor. Kentsel dönüşüm için 200 civarında müracaat oldu. Bundan sonra açık gözlere provokatörlere fırsat vermeyeceğiz." şeklinde konuştu.

 

Konuşmanın ardından Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay ile canlı bağlantı yapıldı. Küçükçekmece ve Huzur Mahallesi'ndeki yıkımlar aynı anda başlatıldı.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
aykut yılmaz
aykut yılmaz - 7 yıl Önce

ince ince çalışıyordun hani?? hepsi yalan oldu...ama size hatırlatmayan trabzonlu namerttir..

aykut yılmaz
aykut yılmaz - 7 yıl Önce

trabzon sokaklarında ts kaşkolu ile dolaşırsın sayın bakan!!! oy istemeye gelince ts'li olursun..Sizde ALLAH korkusu yok güzel yalan konuşuyorsunuz..

MEHMET KÜÇÜK
MEHMET KÜÇÜK - 7 yıl Önce

Trabzona bir faydası olmayan ,sadece konuşan bir bakanımız var.Trabzonlu vekilerin içinde trabzona faydası olacak kim var.Vekillerimizin içinden trabzona faydalı olacak birini göremiyorum. bKANIMIZ,Vekillerimiz,Belediye başkanımız, TS başkanımız hepsi konuşur iş yapmaz.

SIRADAKİ HABER

banner441