kebir reklamı

Bahçeli:"Tıpış tıpış gidecekseniz"

MHP lideri Bahçeli, "Yüce Divan’a gitmemek için yüce vicdan istismarı yapan eski bakanlar, biliniz ki, eninde sonunda tıpış tıpış adaletin huzuruna çıkacaksınız, biriken bedeli sonuna kadar ödeyeceksiniz" dedi.Partisinin grup toplantısında konuşan Devlet

Bahçeli:

banner197

MHP lideri Bahçeli, "Yüce Divan’a gitmemek için yüce vicdan istismarı yapan eski bakanlar, biliniz ki, eninde sonunda tıpış tıpış adaletin huzuruna çıkacaksınız, biriken bedeli sonuna kadar ödeyeceksiniz" dedi.

Partisinin grup toplantısında konuşan Devlet Bahçeli, çözüm sürecine değindi. AK Parti ile PKK arasında mutabakat yapıldığını öne süren Bahçeli, “İmralı canisi tarafından çatısı örülen ve PKK’nın onayladığı ifade edilen zehirli ve zillet mutabakatta neler yazılıdır? Çok dar bir kadronun bildiği ihanet taslağında PKK’ya ne verdiniz? Hangi milli ve tarihi emanetlerden vazgeçtiniz? Erdoğan ve Davutoğlu İmralı canisine özgür kalacağının sözünü verdilerse bu milli birliğin çöküşüdür. PKK’ya özerklik ve genel af sözü verildiyse bu vatana ihanettir” dedi.

“ERDOĞAN TEK ADAMLIĞA SOYUNMUŞTUR”

Partisinin grup toplantısında konuşan Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bakanlar Kurulu toplantısına başkanlık edecek olmasını da eleştirerek, “Erdoğan gerekli gördüğü hangi hallerde Bakanlar Kurulu’na başkanlık edecektir? Davutoğlu’nun yapamadığı ne vardı da Erdoğan devreye girmiştir? Bundan sonra Sayın Ahmet Davutoğlu başbakanım diye ortalıkta nasıl gezecektir. Erdoğan alışılmış Cumhurbaşkanı olmayacağını söylemiştir. Alışılmış Cumhurbaşkanı demek anayasal sınırlarda kalan görev ve yetkilerini aşmayan cumhurbaşkanı demektir. Erdoğan anayasaya uygun davrandığını dillendirmektedir. Kendisi yasalara bu kadar riayet ediyorsa, Anayasanın 103. maddesinde bulunan yemine ne diyecektir? Erdoğan tiranlığa özenmiş, tek adamlığa soyunmuştur” diye konuştu.

“TÜRK SİYASİ TARİHİN EN UTANÇ VERİCİ KARARLARINDAN BİRİ”

Bahçeli’nin gündeminde 4 eski bakanla ilgili komisyon kararı da vardı. Dün alınan karar için “Türk siyasi tarihin en utanç verici kararlarından biri” nitelemesini yapan Devlet Bahçeli, “Yüce Divana gitmemek için yüce vicdan sömürüsü yapanlar biliniz ki tıpış tıpış adaletin önüne çıkacaksınız ve biriken bedeli ödeyeceksiniz” dedi.

Başbakan Davutoğlu’nun korku filmlerindeki aktörler gibi kol kesmek, kol koparmakla uğraşırken haklarında yığınla iddia bulunan bakanların korunduğunu ve milli vicdanların iğfal edildiğini ifade eden Bahçeli, “AK Partili 9 üyenin eli rüşvet ve yolsuzluğu onaylamak için kalkmış, 9 üye hukuk cinayeti işlemiş, isimlerini arınmayacak şekilde lekelemişlerdir. Yandaş ve tetikçi medya günlerdir Yüce Divan oylamasına kumpas ve darbenin son halkası çamurunu fırlatmış, psikolojik ve algı operasyonu düzenlemiştir. AK Parti’nin müfteri korusu, ‘paralel ihanet çetelerinin yeni plan olarak Yüce Divan tuzağı kurduklarını’ manşetlerde hayasızca ileri sürmüştür. Kamuoyu oluşturmak için akıl almaz tezviratlar yapılmıştır” dedi. “Gezi olaylarında başarılı olamayan, 17-25 Aralık darbe girişiminden sonuç alamayan üst akıl yine devreye girmiş. AK Parti’ye karşı son tuzak ise Yüce Divan aracılığıyla Anayasa Mahkemesi üzerinde vesayet kurmakmış” diye konuşan Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Havuz medyasında, ‘Sivil Dayanışma Platformu’ adıyla hırsızların yönlendirdiği lobiler millet iradesini gölgelemiş, verdikleri sivil muhtıraya hiçbir vicdanlı AK Parti’liden ses çıkmamış, itiraz gelmemiştir. Bu sivil görünümlü vesayet yanaşmaları, 4 eski bakanın Yüce Divan’a gönderilme çabasını, sözüm ona adli yargıda başarısız olan darbe girişiminin Anayasa Mahkemesi’nde sonuçlandırma adımı olarak yaftalamıştır. İpleri Beştepe Hanedanlığının elinde olan bu kifayetsiz muhterisler ve ihanet kalıntıları Anayasa Mahkemesi’nin aklanma yeri olmadığını açıklamıştır. Açıktan açığa AK Partili milletvekillerine de gözdağı veren bu hırsızlığın dayanışma platformu, ‘siyasi kariyerlerini sağlam iradeye borçlu olanların küçük hesapları büyük Türkiye yürüyüşünü durdurmaya yetmeyecektir’ diyerek yaygara koparmışlardır. Milli iradenin tecelli ettiği aziz Meclis’e parmak sallamak, ayar vermek, hizaya getirmek hiç kimsenin, hele hele hain ve hırsızlara ilham olmuş 17-25 kadrosunun harcı olmayacak, bu rezillik unutulmayacaktır.

“TIPIŞ TIPIŞ ADALETİN HUZURUNA ÇIKACAKSINIZ”

Bahçeli, AK Partili milletvekillerinin ikna odalarına alınmalarının yanında, tepeden tırnağa gayri meşru ilişkilerin hakim olduğu bir Hükümetin Türkiye’yi artık yönetemeyeceğini söyledi. Milletin vekillerini darbeyle özdeşleştirmek, Gazi Meclis’i paralel yapılanmanın ileri karakolu gibi göstermenin, ‘en hafif tabirle soygun şebekesinin iğrenç bir iddiası, ahlaksız bir safsatası değil midir?’ diye soran Bahçeli, “Soruşturma Komisyonu’nun kurulması için önerge veren AK Parti’nin değerli milletvekilleri, sorarım sizlere, siz ne zaman darbeci oldunuz, ne zaman apoletsiz cuntacı kesildiniz? Yüce Divan’a gitmemek için yüce vicdan istismarı yapan eski bakanlar, biliniz ki, eninde sonunda tıpış tıpış adaletin huzuruna çıkacaksınız, biriken bedeli sonuna kadar ödeyeceksiniz. Rüşvetçiler Bakara Suresiyle alay ederler, kimseden ses çıkmaz. Torpili, haksızlığı, adaletsizliği ayetlerle örtmeye çalışırlar, İslam’la kandırırlar, kimseden tepki gelmez. Dahası ‘Hz. İbrahim benim, Hz. Muhammed de kardeşim’ diyen sapıklar hiçbir yaptırım görmez. Bu nasıl bir ülkedir, Türkiye kimlerin eline kalmıştır? Meclis Soruşturma Komisyonu’nda göz göre göre, bütün somut delil, belge, bulgu, tanık ifadesi ve tespitlere rağmen, sarayın engellemesiyle hukuku boğazlayanlar altında kalkamayacakları bir karara imza atmışlardır. Türkiye, AK Parti’nin hukuk ve ahlaka kategorik darbesini daha fazla taşımayacaktır. Bu rüşvet ve yolsuzluk kervanının istikameti mahkemeye çıkmazsa, Türkiye’nin sosyal ve siyasal deprem yaşaması an meselesidir” şeklinde konuştu.

“BAŞKANLIK RÜYALARI İFLASIN HABERCİSİDİR”

Eski bakanların Meclis Genel Kurulu’nda yapılacak oylamada, mutlaka layık oldukları muameleye uğramaları gerektiğinin altını çizen Bahçeli, Komisyondan kurtulan 17-25 Aralık faillerinin ilk önce adalete teslim edilmesi, arkasından da diğerlerinin de paşa paşa, peş peşe onları takip edeceğini sözlerine ekleyen Bahçeli, şunları kaydetti:

“Türkiye yanarken, bekamızla ilgili vahim gelişmeler yaşanırken, Erdoğan’ın bin yüz elli küsur odalı kaçak ve karanlık saraya Türkiye’yi sıkıştırmaya kalkışması gelmiş geçmiş ne ileri vesayet düzenidir. Ne 27 Mayıs’ta, ne 12 Mart’ta, ne de 12 Eylül’de böylesine bir dayatma, bu türden bir oldubitti görülmemiştir. Unutulmasın ki, işgal yıllarında kitaplardan Türk kelimesini kaldıranlarla yeni Türkiye diyerek Türklüğe vade biçenler farklı zamanlarda yaşasalar da aynı yolun yolcusudur. Hukuku susturup adaleti kekeletenlerin, tarihe darbe yapıp milli varlığı suçlayanların demokrasi ipine tutunmaları dürüst bir hal olarak görülemeyecektir. Başımızı kuma gömmeyelim, asalet ve itibarın tescilini adil ve ahlaklı kararlarda değil de, haram ve taş binalarda arayanların başkanlık rüyaları iflasın habercisidir. 2015, demokrasinin zafer yılı olacak, yanlışa kapılmış, yolsuzluğa ve yasaklara yakasını kaptırmış, tedavisi olmayacak bir rüşvet hastalığına tutulmuş yozlaşmış iktidar millî ufkumuzdan kovulup atılacaktır. Milliyetçi Hareket’in göbeği vatan sevgisiyle kesilmiş, ruhu millet sevdasıyla karılmış, dimağ ve vicdanı Türkçeyle ve millet sevgisiyle tecelli etmiştir. Ve, Milliyetçi Hareket 2015’de Türk milletini iktidara taşıyacak, Türkiye’nin kurtuluşuna şevkle, arzuyla, azimle hizmet edecektir. Bunun için ülkemize kast edilmesine müsaade etmeyiz, Türklüğü devrin bostancı başlanma boğazlamasına katiyen tepkisiz durmayız. Temennim; Türkiye’nin yıpranmasına ve yıpratılmasına, değerlerinin aşındırılmasınına, milletin parçalanmasına dönük girişimlere 2015 yılında mani olunmasıdır. İnanıyorum ki, bu sene içinde; AKP duracak, MHP koşacaktır. AKP inecek, MHP yükselecektir. AKP düşecek, Türkiye kanatlanacaklar. AKP gidecek, Türk milleti MHP’yi getirecek, mührü milliyetçi, yetişmiş, ehil, uzman ve liyakatli kadrolara teslim edecektir. Sözün sahibi millettir. İradenin ve egemenliğin asil ve asıl hâkimi büyük Türk milletidir.”

BAKAN’A "YÜCE DİVAN" CEVABI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun "Yüce Divan’a güvenmiyoruz" sözlerine ilişkin, "Sağlık Bakanlığı’nın sağlık sorunu vardır. Bu sorunu Anayasa Mahkemesi’nde değil Sağlık Bakanlığı’na bağlı güzide hastanelerden bir tanesinde aramalıdır" dedi.

Bahçeli, partisinin grup toplantısının ardından çıkışta gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Bir gazetecinin Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun "Yüce Divan’a güvenmiyoruz" yönündeki açıklamalarını hatırlatması üzerine Bahçeli, "Sağlık Bakanı AKP’nin geçmişini inkar eden, onların seçtiği cumhurbaşkanı ile ülkeyi 5 yıl yöneten, başta Sayın Abdullah Gül olmak üzere herkese hakaret etmektedir. Bugün Anayasa Mahkemesi’nin çoğunluğu Sayın Gül’ün atadıklarıdır. Dolayısıyla Sağlık Bakanlığı’nın sağlık sorunu vardır. Bu sorunu Anayasa Mahkemesi’nde değil Sağlık Bakanlığı’na bağlı güzide hastanelerden bir tanesinde aramalıdır" karşılığını verdi.

Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ali duran - 3 yıl önce
Rüya görüyor Başkanlık sistemi istikrar için şart oldu artık bu niye zırlıyor anlamadık