Bahçeli'den Davutoğlu açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra yaşanan gelişmeler ile ilgili yazılı açıklama yaptı.MHP'nin yaşanan gelişmeleri yakından takip ettiğini vurgulayan Bahçeli, "Recep Tayyip Erdoğan,

Siyaset 23.08.2014, 19:17
Bahçeli'den Davutoğlu açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra yaşanan gelişmeler ile ilgili yazılı açıklama yaptı.

MHP'nin yaşanan gelişmeleri yakından takip ettiğini vurgulayan Bahçeli, "Recep Tayyip Erdoğan, Türk milletinin vermediği bir yetkiyi hukuk anarşisiyle Ahmet Davutoğlu'na lütfetmiş, olağanüstü kongrenin iradesini beklemeden ve çirkince dayatmalarla AKP'ye bostan korkuluğu dikmiştir. Egemenlik Anayasa'ya tamamen zıt olacak şekilde bir şahsın ve etrafında öbekleşen zümrenin eline geçmiştir. AKP'deki oligarşik yapılanmanın Türk milletinin, Türk demokrasisinin ve Türk hukuk sisteminin hayrına olmayacağı kesindir. Milliyetçi Hareket Partisi, yaşanan Anayasa cinayetlerine en üst düzeyden tepki vermeyi sürdürecektir. Hiç kimse, milli iradeden ve hukuktan daha büyük değildir. Seçilmiş Cumhurbaşkanı, inat ve ısrarla devam ettirdiği Anayasa'yı tanımayan tutumuna son vermezse, sonuçlarına elbette katlanacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi gelişmeleri çok yakından takip ederek mücadelesini şevk ve heyecanla yürütecektir. Bilinsin ki, Türkiye; Recep Tayyip Erdoğan'ın mülkü ve keyfi olarak kullanacağı miras malı değildir. Bu ülkede eksik de olsa hukuk vardır, kurallar vardır, teamül ve devlet gelenekleri hala ayaktadır" açıklamasında bulundu.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (5)
saban1967 7 yıl önce
Partilerde egemenlik gittigi icin bu kadar gürültü yoksam zerre kadar memleketi düsünen yok
Zeki bekir 7 yıl önce
Boş konuşmak boşa konuşmak muhalefetin en iyi yaptığı şey
ALİ KIRKBİR 7 yıl önce
u mağlubiyetler size gereken dersi vSiz hala bu kadar yenilgiye rağmen akıllanmadınızmı?bu yenilgilrden dersler çıkarmadınızmı? yoksa yine hüsrana uğramakmı istiyorsunuz.iyi bir ders dahamı almakistiyorsunuz.bu milletin yüzde ellisinden fazlası RECEP TAYYİP ERDOĞAN a güvenmiş oy vermiş her ne karar alırsa alsın bu millet onun her zaman arkasındadır.size ne oluyor, siz kimsiniz sizi kim takar.
Ali Papa 7 yıl önce
Temayül yoklması adı altında neredeyse uçan kuşa sormuşlar,başbkan kim olsun diye.Çoğunluk Davutoğlu demiş.Hangi çoğunluk?Erdoğan ailesinin çoğunluğu.Binali Yıldırım ne diyor?Temayül yoklamasının sonuçlarını sadece Erdoğan biliyor.Anlat anlat AKP anlat heyacanlı oluyor.
ali osman 7 yıl önce
Turkiye icin hayirli bir is yapin Istifa edin artik

Gelişmelerden Haberdar Olun

@