7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Bahçeli " Türkiye bölünmenin eşiğinde"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan’a uyarılarda bulunarak, Türkiye’nin bölünmenin eşiğinde olduğunu belirterek, mutlaka sandığa gidilmesini istedi. Bugün Ankara’dan karayolu ile Samsun’a gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ilk olarak Havza ilç

Siyaset 09.03.2014, 16:00
Bahçeli
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan’a uyarılarda bulunarak, Türkiye’nin bölünmenin eşiğinde olduğunu belirterek, mutlaka sandığa gidilmesini istedi.
 
Bugün Ankara’dan karayolu ile Samsun’a gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ilk olarak Havza ilçesinde partililer tarafından coşku ile karşılandı. Daha sonra Vezirköprü ilçesine geçen Bahçeli, burada vatandaşa seslendi.
 
Vezirköprü ilçesindeki meydanda vatandaşa hitap eden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Türkiye’de iç ve dış tehdit ve tehlikelerle karşılaştığı bir ortamdayız. Sosyal ve ekonomik yönden birçok sıkıntımızın devam ettiği bir süreçteyiz. Türkiye’nin Oslo’dan başlayıp Kandil’de noktalanmak istenen bir bölünmenin eşiğindeyiz. Böyle bir dönemde seçimler çok önemlidir. Çünkü millet iradesi demokrasi içerisinde bu sorunları çözme gereğini hissetmelidir. Onun için bu seçimleri milletçe önemsemeliyiz. Mutlaka sandığa gitmeli oyları kullanmalıyız. Sandık görevlileri olan arkadaşlarımız çok dikkatli olmalı” dedi.
 
AK Parti’nin 11 yıldan bu yana bu ülkeyi yönettiğini belirten Bahçeli, “Yakın siyasi tarihimizde hiç bir siyasi partiye nasip olmayan sayısal bir çoğunlukla Mecliste temsil ediliyor. Hükümet kurma yetkisini almış oluyor. Yasama yürütme dediğimiz kuvvetler ayrılığının ikisinde bugünkü iktidar bulunuyor. Ancak Recep Tayyip Erdoğan bu gücü milletin lehine kullanacağı yerde, bu gücü kendi nefislerine doğru kullanmaya başlamışlardır. Son dönemde bu çok belirgin olmuştur. O sebepten dolayı Türkiye’deki gelişmeleri iyi takip etmek lazım. Bunlardan en tehlikelisi Türkiye için olursa felaket olur. O da Suriye’de görüldüğü gibi Batı Kürdistan özerk yönetiminin 3 kanton halinde oluşması. Türkiye’de belediye seçimlerinden sonra bir Kuzey Kürdistan Özerk yönetiminin amacını taşımaktadırlar. Bunlar bunu başaramayacak. Başarmaları da mümkün değil. Ama böyle bir niyet demokratik açılım denen zırva ile bugünkü iktidar döneminde gittikçe uygulanabilirlik haline getirilmek istenmektedir” diye konuştu.
 
Bahçeli konuşmasını şöyle sürdürdü: "Biz hepimiz bu milletin evlatlarıyız. Değişik partilerde bulunabiliriz. Ancak bazı olaylar var ki hiç birisine göz yumamayız. Bunlardan bir tanesi toplumu çürümeye, devlete çökertmeye yönelik hatalar ve yanlışlıklardır. Bunlar nelerdir denildiğinde o da 17 Aralık 2013 yılına başlayan yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarıdır. Bugün 17 Aralık’tan 83 gün geçti. Bir ülke tek başına iktidara sahipken 83 gün içinde yolsuzluk ve rüşvetin savcılar tarafından incelenip, kolluk kuvvetleri tarafından uygulanıp, sonucun millete duyurulduğu ve 41 kişinin tutuklandığı bir ortamda 83 gün geçti. Bu devlet aciz midir. Bu devletin müesseselerinde devlet geleneğimizden hiçbir unsur kalmadı mı ki yolsuzluk ve rüşvet operasyonundan halen bir sonuç alınamadığı gibi Türkiye’de de çok büyük tartışmalara sebep oluyor” şeklinde konuştu.
 
Başbakana uyarılarda da bulunan Bahçeli, “Başbakan dün televizyonlara çıkmış, ‘ben tek adamsam gelin indirin’ diyor. Ne demek bu. Sen kime meydan okuyorsun. Ortalık karıştığı zaman senin izini ve eserini Türkiye’de bulamazlar. Aklını başına al. Milleti tahrik etme" dedi.

Yorumlar (6)
EMRE NEHIR 8 yıl önce
Adam doğru diyor maalesef bölünüyoruz
Samet Karaman 8 yıl önce
2002 den beri bölünüyoruz zaten...Senin başka bildiğin laf yok mu arkadaş? 2-3 kelime öğrenmişsin başka laf bildiğin yok..Bölünüyoruz,pkk,terörist..Başka bi laf bilmez bu adam...Çık bi proje açıkla bişe açıkla yok...Bu ülkede hiç bir zaman bölünmez,bu halk buna izin vermez,onu da bil...
tuncay türk 8 yıl önce
samet bu ülke zaten bölündü de onu bırak trabzon bile bölündü trabzonda milliyetçiler, müslüman muhafazakarlar, atatürkçüler bir de pkk ile işbirliği yapan siz akp liler var. ordu çökertildi, emniyet, yargı, mit, akp liler, cemaatçiler, laikler v.s. bölündü 30 marttan sonra damalr bas bas bağırıyor özerklik ilan ediyoruz devleti tanımıyoruz diye sen hala bölünmez diyorsun sizin sayenizde ülke toplum bölündü kamplaştırıldı sıra topraklarımızın bölünmesine kaldı..açılmış yerleri tekrar açıyormuş gibi, taksi durağı saat kulesi, kamu ek binası saçma sapan ne varsa proje diye yutturmak mı proje üretmek büyük proje olabilecek tek şey marmaray o da bir önceki hükümetin projesi bunlar 3 kat maliyetle ve 5 sene gecikmeyle bitirdiler.
EMRE NEHIR 8 yıl önce
Sizler yıllardır bu Şekilde diye diye zaten Böldünüz Hey Samet Karaman rumuzlu yandaş medya haberlerini izlemeye bırakta gerçeğe bak bölünüyormu bölünmüyormu görürsün.
Samet Karaman 8 yıl önce
BDP lilerin zırvalıkları...10 yıldır söylüyolar zaten bu tür sözler...bi sonuç alabildiler mi? hayır...alabiliecekler mi hayır...sizin tek siyasi sermayeniz bu konu olduğu için,habire bölündük bölünecez diyip insanları korkutup ordan siyasi olarak nemalanmak istiyosunuz...başka bi şeyiniz yok çünkü..tek konu bu...habire insanları bölünecez diye korkut,,ak partiden soğut,oyları topla...yok öyle şey yemezler...bu ülkeyi kimse bölemez...halk bunu hissederse zaten o yöneticileri de görevden alır...
Kmlsdk 8 yıl önce
BAÇELİ,,,,sana mı kaldı cehape müdürünün avukatlığını yapmak,,Genel müdür lafına takılmışın ,,başka bildiğin yok mu senin yakışıyomu sana cehape ye yalakalık yapmak,,,

Gelişmelerden Haberdar Olun

@