7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Bahçeli "Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak"

MHP Genel Başkanı Bahçeli, gazetecilere seçim sonuçlarını değerlendirdi. Bahçeli, sonuçların büyük oranda belli olduğunu vurgulayarak, “Milli irade tercihini yaptı. Türkiye çekişmeli bir seçim sürecini geride bıraktı. Ahlaki, hukuki ve vicdani değerler çi

Siyaset 31.03.2014, 16:36
Bahçeli

MHP Genel Başkanı Bahçeli, gazetecilere seçim sonuçlarını değerlendirdi. Bahçeli, sonuçların büyük oranda belli olduğunu vurgulayarak, “Milli irade tercihini yaptı. Türkiye çekişmeli bir seçim sürecini geride bıraktı. Ahlaki, hukuki ve vicdani değerler çiğnendi. Yalan ve aldatma rekor kırdı. Yandaş ve yalaka medya gerçekleri örtmek amacıyla adeta geceyi gündüze katmıştır. AKP devletin imkanlarını pervasızca kullanmıştır. Seçimlerin öncesinde adaletsizlik, karartma, kamuoyu yönlendirmesi çok ciddi hız kazanmıştır. Milletin iradesi çarpıtılmıştır” ifadesini kullandı.

30 Mart seçimleri sonrası Türkiye’nin çok şeye gebe olduğunu söyleyen Bahçeli, “Hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı bilinmelidir” diye konuştu. Bahçeli şöyle devam etti:

“Başbakan Erdoğan’ın kesin olmayan sonuçlara dayanarak yaptığı konuşma Türkiye’nin bundan sonraki hal ve gidişatı konusunda önemli ipuçları vermiştir. Başbakan cepheleşmeyi ısrarla sürdürecektir. Hukuken temizlenmeden muhalefete yüklenmesi her şeyden önce demokratik terbiye ve adaba hakarettir. Yeni Türkiye ucubesi yetmezmiş gibi yeni muhalefet nakaratlarını dillendirmesi de aymazlıktır.”

MHP’nin Türk milletinin tercihine saygı duyduğunu ifade eden Bahçeli, “Enine boyuna incelenecek ve analiz edilecektir. Yaşanan çok sıkıntılı siyasi süreçler dikkate alındığında MHP önemli sayılabilecek bir başarıya imza atmıştır. AKP seçim sonuçlarını doğru okumalı. Türkiye’nin bekası ve esenliği için bundan sonra uygulayacağı politikalarda hassas hareket etmelidir. MHP, milletinin kendisine verdiği yetki ile yeni bir görev ve sorumluluk üstlenmiş olup, bunun gereğini daha etkili muhalefet anlayışıyla idare edecektir” diye konuştu.

Gazetecilerin sorularını da cevaplandıran Bahçeli, bir soru üzerine yakın rakamların oluştuğu il ve ilçelerde itirazlar başlatıldığını belirterek, “TV’lerde çok farklı değerlendirmeler olmaktadır. Bu da TV’lerin siyasi iktidara yakınlığı işle doğru orantılıdır” ifadesini kullandı.


Yorumlar (11)
EMRE NEHIR 8 yıl önce
Trabzon beni yanılttı yine akpye verdi.
Hüseyin Karagöz 8 yıl önce
...Trabzon milliyetçidir...Trabzon halkı dini değerlere saygılıdır diyemem artık.Öyle olanlara saygısızlık olur.
ÖMER KOÇ 8 yıl önce
EVET TRABZON HALKI MİLLİYETÇİDİR AMA SİZİN OLDUĞUNUZ GİBİ DEĞİL MİLLET SİZE DEFOLUN GİDİN DİYOR YERİNİZDE SAYDIĞINIZ HALDE NEYİN GURURUNU YAPIP ORDA DURUYORSUNUZ. ISTIKRAR SURSUN TAYYIP ERDOĞAN YÜRÜSÜN DEDİ MİLLET HİÇ KONUYU ÇARPITMAYIN ERDOĞAN I DEVİRME PLANLARI SİZ YAPTINIZ AMA BAŞARAMADINIZ SİZİNLE AYNI TOPRAKLARDA YAŞADIĞIM İİÇİN KAHROLUYORUM BUKADAR YALAN DOLAN OLMAZ BİRKEREDE BEYAZ A KARA DEMEYİN
ÖMER KOÇ 8 yıl önce
EVET MİLLETİMİN İRADESİ HERŞEYDEN ÜSTÜNDÜR VE Mİ LLET SON SÖZÜ SÖYLEDİ GİDİN ARTIK YETER ERDOĞAN TÜM DÜNYANIN GIPTA İLE BAKTIĞI LİDERDİR.
ÖMER KOÇ 8 yıl önce
İNSAN BİR AYNAYA BAKAR BEN LİDER OLABİLİRMİYİM DİYE NEDEN SİZİ SEÇELİM İÇİ BOŞ KAVANOZ
Adem Özdemir 8 yıl önce
Neden insanlar artik bunu kabullenemiyor..AKP her yapilan secimde oyunu arttırarak büyük basari elde ediyor..bu oylar uzaydan mi geliyor bu millet veriyor iste..kabullenin hazmedin artik ..bu ulkeyi eskiden beri kaosa sürükleyen eski kafa partilerden vazgecin be artik...
EMRE NEHIR 8 yıl önce
Coğunda vatan umurundamı lafa gelincede Milliyetciyim derler Akpye oy veriler Yürüyün işinize Elazığda bile Mhpli daha fazla var hiç gidip Trabzonlu Milliyetçidir filan demeyin..Pkk ile masaya oturdular ona bile tepki vermediniz Bu insanlarda bir gram vatan sevdası kalmamış.
ali duran 8 yıl önce
doğru hiç bir şey eskisi gibi olmayacak Ağlayan adamın ve Yurt içindeki uzantılarının inlerine girilecek Ağlayan adam ile olan ilişkileriniz sekteye uğratılacak.Kıtmir Kıtmir Kıtmir diye ağlayan adam ve uzantılarının inlerine girilecek yaptıkları Pisliklerin hesabını verecekler ve hiç bir şey eskisi gibi olmayacak ülke Pislikten arınmış olacak.Kıtmir Kıtmir Kıtmir
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@