7m

uzungöl yayla otel

Bahçeli harekete geçti: Operasyon başlıyor!

 30 Mart Pazar günü yapılan yerel seçimde Türkiye çapında oylarını artırmasına karşılık büyükşehirlerde oy kaybına uğrayan MHP, radikal kararların eşiğine geldi."Seçim sonuçlarını iyi okumak gerekiyor" diyen MHP lideri Devlet Bahçeli, en büyük düşüşün yaş

Siyaset 03.04.2014, 11:09
Bahçeli harekete geçti: Operasyon başlıyor!

 30 Mart Pazar günü yapılan yerel seçimde Türkiye çapında oylarını artırmasına karşılık büyükşehirlerde oy kaybına uğrayan MHP, radikal kararların eşiğine geldi.

"Seçim sonuçlarını iyi okumak gerekiyor" diyen MHP lideri Devlet Bahçeli, en büyük düşüşün yaşandığı Ankara ve İstanbul başta olmak üzere başarısız olan il yönetimlerini tasfiye etmeye hazırlanıyor.

"BAŞARILI OLDUK" AÇIKLAMASI TEPKİ TOPLADI

Parti yöneticileri arasında oy kaybı yaşanan yerlerle ilgili "Neden?" sorusuna yanıt aranırken, seçimlerin ardından "Başarılı olduk." açıklaması yapan İstanbul İl Başkanlığı da tepki topladı.

BAHÇELİ'NİN TAKTİĞİ


Bahçeli'nin, özellikle büyük oy kaybı yaşanan büyükşehirler başta olmak üzere teşkilatları görevden almak yerine hukuki süreçleri uzatmamak için önce sorunlu gördüğü teşkilatları kapatmak istediğini dile getirdiği belirtildi. Böylece teşkilatlar kapatıldığı için görevlerinden olan yöneticiler itiraz edemeyecek.

Bir süre sonra yeni belirlenecek stratejiler doğrultusunda yeni yönetimler oluşturulacak.

"OCAKLARI HAREKETE GEÇİRELİM"

Öte yandan MHP'de Ülkü Ocakları'nın tabanla bağı güçlendirmesine karşın son yıllarda ocak sayılarının ve etkinliğinin azalması nedeniyle başarının yakalanamadığını belirten bazı yöneticiler "Ya Ülkü Ocakları'nı harekete geçirelim, etkili hale getirelim ya da gençlik kollarını yeniden oluşturalım" görüşünü dillendirmeye başladı.


Yorumlar (4)
ali duran 8 yıl önce
bu adam milliyetçiyse ben yüz bin kat daha milliyetçiyim bir araştırın Osmanlının son dönemlerinde ilk kafatasçı milliyetçiliği kim yapmış bir Yahudi dönmesi Moiz Kohen yani Türkler kafa tasçılık Türkçülüğünü aklına bile getirmemişken bir Yahudi dönmesi bu fikri insanlara yazdığı kitablarla insanları beyinlerine zuhur ettirmiş ne garip değilmi Osmanlı 600 yıllık devlet olmasına rağmen bu ırkçılığı aklına bile getirmemiş bir Yahudi dönmesinin aklına gelmiş.Neden dünyada sapkın filosoflar hep Yahudi fikirleriyle insanları zehirliyorlar.
EMRE NEHIR 8 yıl önce
Ali duran sen zaten milliyetçi olamassın o kafayla..
altan yıldız 8 yıl önce
sen bu kafayla ıktıdarı daha çok beklersın ben koyu mhplıydım bahçelı yüzünden oyumu akp ye verdım benım gıbı yüzbınller var ey bahçelı sen önce kendını tasfıye et partıden ıstıfa et onurun varsa kımsede suç bulma suçlu sensın mhp genel seçımde yuzde 55 le gelecek ahanda yazıyom
Bekle Trabzon 8 yıl önce
Halk seni istemiyor Bahçeli. Sandıkta aklıma bile gelmedin. Kemik oylar da gitti sayende. Sayın Örs, hiç üzülme Trabzonda sen kaybetmedin, bahçeli kaybetti. Örs siyaseti bırakmazsa eğer geleceğin önemli siyasetçilerinden olacak inşallah. Devlet bahçeliyle iktidar bekleniyorsa eğer bu hayalden öteye geçemez, bunu sizlerde biliyorsunuz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@