Bahçeli: Erdoğan'ın yaptığı rezilliktir!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Başbakan Erdoğan ve hükümetinin meşruiyeti kalmamış, hukukiliği kaybolmuş, siyasi ahlakı imha olmuş, milli iradeyi temsil yetkisi sakatlanmıştır" iddiasında bulundu.Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Er

Bahçeli: Erdoğan'ın yaptığı rezilliktir!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Başbakan Erdoğan ve hükümetinin meşruiyeti kalmamış, hukukiliği kaybolmuş, siyasi ahlakı imha olmuş, milli iradeyi temsil yetkisi sakatlanmıştır" iddiasında bulundu.

Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen telefon konuşmasına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'nin olağanüstü bir dönemden geçtiğini ve sonuçları itibariyle çok ağır olacak tehlikeli bir sürecin tüm ağırlığını yaşadığını savundu.

Sorunların çığ gibi büyüdüğünü öne süren Bahçeli, açıklamasında "Aziz milletimiz her güne yeni bir musibetle uyanmakta, hükümetin üst üste neden olduğu yıkım ve talanla muhatap kalmaktadır. 17 Aralık'tan bugüne geçen 70 günlük sürenin, rüşvetin, yolsuzluğun, karanlık ilişkilerin, çıkar ortaklıklarının ve hazine yağmacılığının ayyuka çıkmasına resmen sahne olduğu bilinen bir gerçektir" görüşünü bildirdi.

Bu kapsamda Türk milletinin yaşananları kaygı ve kızgınlıkla izlediğini belirten Bahçeli, şunları öne sürdü:

"Cumhuriyet tarihinin hiçbir devresinde böylesine şaibeli, böylesine ahlak, fazilet ve adaletle ters düşmüş bir siyasetçi ne görülmüş ne de duyulmuştur. Başbakan, Türkiye'nin sırtındaki kambur, önündeki engel, ayağındaki pranga haline gelmiştir. Rüşvet ve yolsuzluk konusundaki ifşaatlar, bu çerçevede yayımlanan tape, görüntü ve ses kayıtları Başbakan ve hükümetinin ipliğini çoktan pazara çıkarmıştır."

İZAH EDİLEMEYECEK BİR REZİLLİK...!

Özellikle Başbakan Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen telefon görüşmelerinin dün sanal medyaya düşmesinin gündeme damga vurduğunu ifade eden Bahçeli, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

 "17 Aralık operasyonunu haber alır almaz korkuya kapılan Başbakanın, yolsuzluktan elde ettiği ve nakit olarak değişik aile fertleri aracılığıyla sakladığı milyarlarca liranın derdine düşmesi skandalla bile izah edilemeyecek bir rezillik olarak tarihe geçmiştir. Başbakan Erdoğan'ın oğlu Bilal'i arayarak, amcası Mustafa, ağabeyi Burak, eniştesi Berat ile bir araya gelmesini ve herkesin evinde bulunan çalıntı paraları bir an önce evden çıkarmasını istediği medyaya yansımıştır. Başbakanın değişik adreslere gizlenmiş 2,2 katrilyon tutarındaki kirli paranın tamamen sıfırlanmasını  ısrarla ve aceleyle oğlundan istediği anlaşılmıştır. Bu kadar büyük bir meblağın akşam karanlıkta evden çıkarılmasının daha yararlı olacağı baba ile oğul arasındaki konuşmalarla ortaya çıkmıştır.

Eğer bu konuşmalar tamamıyla doğruysa karşımızda çok ciddi, çok vahim bir mesele var demektir. Eğer bu konuşmalara en ufak bir ilave, en küçük bir montaj yapılmamışsa Başbakanlık makamında oturan zatın insanlığından, inandırıcılığından, iradesinden, iffetinden, daha da önemlisi imanından dahi bahsetmek imkansız olacaktır. Hiç kuşkusuz evinde helal kazancı olan birisinin herhangi bir endişe taşıması, sıkıntıya girmesi, can havliyle yargıdan kaçınması akıl dışılık olduğu kadar hayal mahsulü bir davranıştır."

BAHANE ÜRETMESİN!

"Başbakan Erdoğan, oğluyla gerçekleştirdiği telefon görüşmesini 'montaj' diyerek savuşturacağını aklından çıkarmalı, hele hele 'Paralel saldırı var' diyerek yakayı kurtaracağını hiç düşünmemelidir" ifadesini kullanan Bahçeli, bugüne kadar yazılı ve görsel basına sızan hiçbir ses kaydı veya tapenin Başbakan Erdoğan tarafından yalanlanamadığını öne sürdü.

Bahçeli, "Öyle ki Fas'tan yandaş 'Alo Fatih' hattına talimat verdiğini bizzat ikrar etmiştir. Başbakan 70 gündür Türk milletini sanal düşmanlarla avutmasının, komplolarla kandırmasının, toplumu kutuplaştırmasının, hırsızlığı inkar eden yüzsüzlüğünün hesabını vermelidir. Artık Başbakanın tüm sözleri, tüm ezberleri, tüm algı operasyonları havaya uçmuştur. Savcılara ve hakimlere kara çalınsa da adalette ki kıyım süratle devam etse de pislik diz boyu, belgeli yolsuzluk dağ gibi ortada durmaktadır" iddiasında bulundu.

ERDOĞAN KENDİNİ GÖZDEN GEÇİRMELİDİR

Bu gelişmeler neticesinde  Başbakan Erdoğan ve hükümetinin meşruiyetinin kalmadığını, hukukiliğinin kaybolduğunu, siyasi ahlakının imha olduğunu, milli iradeyi temsil yetkisinin sakatlandığını öne süren Bahçeli, şu görüşleri savundu:

"Recep Tayyip Erdoğan'ın yalan, riya, vurgun, kin, ötekileştirme, dışlama, bölme, götürme, yürütme, soygun üzerine kurduğu iktidarı şiddetli deprem geçirmektedir. Nitekim AKP baştan ayağa iflastadır. Başbakan siyasi durumunu en kısa yoldan ve en kısa sürede gözden geçirmeli, samimi iç muhasebe yaparak bir karara varmalıdır.  Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık koltuğunda harama tamah etmiş, yolsuzluğun esareti altına girmiş birisi oturmamalıdır ve oturamayacaktır. Başbakan Erdoğan boşuna çırpınmamalıdır."

Başta Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı olmak üzere hukuk organlarının devreye girmesi, iddiaları teker teker incelemesi ve soruşturması gerektiğini belirten Bahçeli, "Ayrıca rüşvetçi bakanlarla ilgili fezlekeler derhal TBMM'ye intikal ettirilmeli, 17 Aralık ve 25 Aralık'ta adaletin peşine düştüğü şüpheliler objektif ve bağımsız mahkeme önünde çete başıyla birlikte hesaba çekilmelidir" ifadesini kullandı.

Başbakan Erdoğan için malum ve mutlak sonun göründüğünü savunan Bahçeli, "Aileyi rüşvet ve hırsızlık kazanı olarak gören, çocuklarını hırsızlığa alıştıran bu zihniyet hem Yüce Divan'da hem de millet vicdanında hakkında verilecek hükme katlanmak zorunda kalacaktır. Herkes bilsin ki bu günler çok uzak değildir" iddiasında bulundu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Efe Marin - 4 yıl önce
Sn.Bahçeli sende bi kendini gözden geçirsen şike vetiresinde hırsız Şikebahçeyi nasıl aklamaya çalıştığınızı unutmadık yasa değişikliğinde gözünüz kapalı nasıl imzayı çaktığınızı unutmadık sizlerin ne kadar fırsatçı olduğunuzu bu gözler üç sene evvel şahit oldu.Birde şu Yahudi güdümlü Fettullah Gülen hakkında iki çift söz etsen bu ülkeye ne kadar tahribat yaptığını söylesen yapamazsın çünkü fırsatçılık yapacak nemalanak bir sebeb kalmaz.
Avatar
tuncay türk - 4 yıl önce
efe sen neyin kafasını yaşıyorsun bahçeli bu ülkede okyanus ötesini en sert eleştiren lider olmuştur şikebahçeyi kimin akladığını da tüm türkiye biliyor insan biraz utanır da susar yahu sizde o da yok nerede ar edep haya ? bu yahudi güdümlü fetoyla 12 senedir türkiyeyi yöneten kimdi ? ne istedilerde vermedik diyen ? gökten rahmet yağdı da biz hayır mı dedik diye feto yu göklere çıkartan ? siz nasıl insanlarsınız yahu ? utanıyorum sizlerle hemşehri olmaktan da aynı ülke de yaşamaktan da bir insan cahil olabilir bilgisiz olabilir ayıp değil ki ama utanmadan bilmişlik ukalalık taslayıp iftira atmakta ne oluyor ?
Avatar
tuncay türk - 4 yıl önce
bu efe ve türevlerinin savunduğu zihniyet yahudiyle de emperyalistiyle de faiz vaiz lobisiyle de teröristiyle ateşperesti ateistiyle de menfaat ve çıkarı için herkesle işbirliği yapmış yapıyorda senin başbakanının boynuna takılan yahudi cesaret madalyasını feto mu taktı ? bop eşbaşkanı olması için büyük israil projesidir aslında o fetomu ikne etti? israili korumak için malatyaya kurulan füze savunma sitemini feto mu kurdurdu ? suriye sınırındaki mayınlı arazileri israile kiralamaya kalkarken hükümet feto mu fetva verdi ? arkadaş feto neyse sizde osunuz, kendinizi hiç farklı görmeyin sizin menfaat ve çıkar çatışmanız bizi ilgilendirmez siz birleşip ülkeyi yönetirken bize mi sordunuzda şimdi ayrılınca düşman olunca bize şikayet ediyorsunuz ?
Avatar
Efe Marin - 4 yıl önce
Tuncaycık sen ne ukala adamsın sen doğrus bilgilisin herkes cahil öylemi senin işin gücün yokmu kardeş ben senin gibi diplomalıları çok çalıştırdım ekmek verdim karnını doyurdum gel sanada ekmek var çalış boş vaktini internet başında heder etme olurmu.
Avatar
tuncay türk - 4 yıl önce
vayy isim değiştirdik yeni imaj he gardaş :) ismini değiştirmişsin garibim ama kafa aynı kafa birader :) çok şükür işimde var gücümde ekmekte veriyorum Allah a şükür. kardeş bu ekmek verme işi kömür makarna para sizin akp lilerin en büyük silahı ama nizam ı alem ülkücülerine bu işlemez onlar şerefli onurlu adamlardır. ekmek için para için menfaat için ne kendilerini ne ülkelerini satmazlar sen bunu anlayamazsın kardeş herkes akp liler gibi değil. biz sadece Allah a iman ederiz kuran ı rehber ediniriz, tayyibe iman eden onu Allah la peygamberle eşdeğer tutanlar tabiki bizi anlayamaz...paralel müslümanlar sizi !!!!!
Avatar
Efe Marin - 4 yıl önce
Kuran-ı-Kerim'i rehber edindiğini söylüyorsun Fetih Suresi'nin son ayetletrinin mealinden ne anladın açıklada görelim Kuran'-ı-Kerim ile ne kadar haşır neşir olduğunu Paralel yapının önde gideni seni
Avatar
mahaza - 4 yıl önce
gittikçe chp leşen bir mhp izliyoruz, başka lafa gerek yok
Avatar
tuncay türk - 4 yıl önce
sen kimsin he ? cahil kendince o beyninle beni imtihan etmeye kalkıyorsun fetih suresinin son ayetleriymiş sende o kafa olduğu sürece o mantık sen okudğun ayetleride yanlış anlar yorumlarsın islamın yüz karaları sizi münafık cahil