AKP'ye ömür biçti

 Hükümetin icraatlarına ilişkin partililerle bilgi veren Arınç, "İnşallah Cenab-ı Hak imkan verirse, milletimiz desteğini devam ettirirse, güven duymaya devam ederse, biz de büyük yanlış yapmazsak, büyük hatalar işlemezsek, fitne ve fesat aramızda yeşerme

AKP'ye ömür biçti

 Hükümetin icraatlarına ilişkin partililerle bilgi veren Arınç, "İnşallah Cenab-ı Hak imkan verirse, milletimiz desteğini devam ettirirse, güven duymaya devam ederse, biz de büyük yanlış yapmazsak, büyük hatalar işlemezsek, fitne ve fesat aramızda yeşermezse daha üç dönem değil, herhalde bir 13 dönem daha Türkiye'de AK Parti'nin iktidarını herkes görecek ve yaşayacak" dedi.

AK Parti'nin başarısının tez konusu yapılması gerektiğini ifade eden Arınç, ''Ama çoğu zaman bu başarının öyküsünü bu kadar kitaptan, araştırmadan, tez açıklamanın ötesinde küçücük bir karikatürle özetlemenin daha kolay olduğunu düşünüyorum. Hiç unutmuyorum; o tarihlerde bir gazetede bir karikatür yayımlandı. Karikatürde şu var: Sayın Başbakanımız Tayyip Erdoğan her zamanki haliyle boylu poslu, dirayetli, güçlü. Karşısında iki kişi var, başları önlerinde biraz süklüm püklüm duruyorlar. Başbakanımız da onlara ithafen diyor ki, 'Söyleyin utanmayın, içinizden hanginiz bana oy verdi'. Başları önde olanlardan birisi Bahçeli, birisi Kılıçdaroğlu. Demek ki dört seçmenden ikisinin, altıdan üçünün, ondan beşinin oyunu almaya muktedir olan AK Parti sonunda karşısında gördüğü iki kişiden birine potansiyel seçmen gözüyle bakabilir. Kurban olduğum Allah bu karikatürden sonra işin ne kadar gerçek olduğunu bir başka sözde de ortaya koydu. Günün birinde Kemal Kılıçdaroğlu'na bir televizyonda sordular, 'İki adaydan birisi Abdullah Gül olsa oyunuzu neye verirsiniz' Büyük bir heyecanla ve boş bulunarak, 'Tabii niçin olmasın' dedi. Demek ki Kılıçdaroğlu, iki adaydan birisi Abdullah Gül olursa, yani AK Parti'nin kurucusu, ilk başbakanı ve AK Parti grubunun oylarıyla ve desteğiyle cumhurbaşkanı seçilen kişiye oy verebilecek bir noktaya geldi. Rabb'im hidayet ederse ne kadar büyük, örneklerini görebiliyoruz" diye konuştu.

AK Parti’nin iktidara geldiği ilk yıllarda Türkiye’de vesayet sisteminin olduğunu belirten Arınç, partisinin bunlara karşı milletin verdiği emaneti düşürmeden büyük mücadele ettiğini anlattı. Arınç, bugün 81 ilde üniversite olduğunu, yeni Adalet Sarayları, bölünmüş yollar yapıldığını daha önce yurt dışında imrenerek bakılan hızlı trenin Türkiye’de olduğunu ifade etti. Hizmetin önemine işaret eden Arınç, “Milletimiz bu konuda çok vefalıdır, kadirşinaştır. Sandıkta oy vererek teşekkür eder” dedi.

“HALEN SOSYAL GÜVENLİK KURUMU’NUN İKİ YAKASINI BİR ARAYA GETİRMEYE ÇALIŞIYORUZ"


Konuşmasında AK Parti’nin muhafazakar demokrat kimliğinden de bahseden Başbakan Yardımcısı Arınç, yurt dışında partisinin yaptığı politikaların sosyal demokrat politikalara benzetildiğini anlattı. Bu konuda Finli bir bakanın Türkiye’ye geldiği ve AK Parti’nin politikalarını sosyal demokrat parti politikalarına benzettiğini belirten Arınç, aynı konuğun ‘CHP’yi de ziyaret edecek misiniz?’ yönündeki soruya “Kesinlikle hayır, CHP sosyal demokrat parti değil, faşist bir parti” dediğini aktardı. Arınç, Türkiye’nin demokrasi paydasını kendileri döneminde arttığı söyledi. Arınç, son ABD seçimlerinde Obama’nın zaferle çıkmasını AK Parti’nin kazandığı başarıya benzetti. CHP ve MHP'nin eski usul politika yürüttüğünü belirten Arınç, bunun rüzgara karşı meydan okumak olduğunu söyledi. 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in iktidarda olduğu dönemde erken emeklilikle Sosyal Güvenlik Kurumu’nun büyük yara aldığını ifade eden Arınç, “Halen Sosyal Güvenlik Kurumu’nun iki yakasını bir araya getirmeye çalışıyoruz. Açıkları bütçeden karşılıyoruz” dedi.

Konuşmasında CHP’yi eleştiren Arınç, “CHP 1950 yılında iktidarı kaybettiğinden bu yana 63 yıl geçti. 63 yıldır bu parti tek başına iktidara gelemedi. İktidara gelemediği gibi son zamanlarda 1995 yılında yarım oyla yüzde 10.5 ile barajı aştık 99'da yüzde 8.5 ile barajın altında kaldı. Böyle bir partili anamuhalefet partisi olarak görüyoruz. 'Bizi Atatürk kurdu Cumhuriyet'i biz getirdik' demeleri bu sonuçların, başarısızlıkların üzerini örtmüyor. Sen parti değilsin bir defa. Atatürk’ün kurması, Cumhuriyeti getirmesi bunlar geçmişte başarılı çok önemli şeyler. Ama sen bugün nesin? Neden 62-63 yıldan beri iktidar olamıyorsun. Ecevit’in genel başkanlığı döneminde 77 seçimlerinde yüzde 40 bandına gelmiştin onun dışında yüzde 25’i bulsa ya Rabb'im çok şükür diye dua ediyorsun. 2009 seçimleri hiç unutmuyorum Baykal'ın en büyük güvencesi şuydu, Her yeri kaybedebiliriz İzmir’i asla. Yani İzmir’i kazandı mı 80 ili kaybetse fark etmiyordu. O sadece İzmir’e sığınıyordu. Bugün AK Parti köyden kasabasına her yerde” diye konuştu.

Konuşmasında 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezeri de eleştiren Arınç, eskiden TÜBİTAK ödüllerinin küçük bir salonda düzenlendiğini, Sezer’den korktukları için üniversite rektörlerinin törenlere katılmadığını söyledi. Arınç, şimdi ödül törenlerinin hak ettiği yerde Köşk’e düzenlendiğini, en az 100 rektör ve dekanın törenlere katıldığını ifade etti..

Arınç, konuşmasının sonunda 27 Nisan e-muhtırası ile ilgili kendilerine başvuru geldiğini bunları değerlendirdiklerini söyledi.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
nuricebiroglu
nuricebiroglu - 7 yıl Önce

bu pkk senın söylemlerın yüzünden akp yı erken götürecek.pkk lı ölünce ağlayan başbakan yardımcısı.allah korusun bırak 13 dönemi sen orda orda olmada 23 dönem kalsınlar.

Hüseyin Karagöz
Hüseyin Karagöz - 7 yıl Önce

Sizleri size oy verenleri Allaha havale ediyorum Amerikanın kuklası PKKnın yol arkadaşları...

SIRADAKİ HABER

banner441