'AKP yalan söyledi'

 CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner, Suriye konusunda TSK'nın yabancı ülkelere gönderilmesi ve görevlendirilmesi de dahil hükümete 1 yıl süreyle yetki verilmesini öngören Başbakanlık tezkeresini değerlendirdi. Cihaner, "Gelinen durum hükümetin öngörüs

Siyaset 04.10.2012, 13:18
'AKP yalan söyledi'

 

CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner, Suriye konusunda TSK'nın yabancı ülkelere gönderilmesi ve görevlendirilmesi de dahil hükümete 1 yıl süreyle yetki verilmesini öngören Başbakanlık tezkeresini değerlendirdi.
 
Cihaner, "Gelinen durum hükümetin öngörüsüz, ırkçı, emperyalizmin çizgisindeki politikalarının sonucudur. Kamuoyu yoklamaları halkımızın önemli bir kesiminin 'Savaşa Hayır' dediğini göstermiştir.
 
AKP yalan söyledi, basını tehdit etti, TBMM'yi ve muhalefeti dışladı, şimdi sorumluluğu halka ve TBMM'ye yüklemek istiyor. Tezkere 'silahlı saldırı eşiğinden bahsediyor' silahlı saldırı eşiği savaş ilanı anlamına gelen tezkereyi haklı göstermez" dedi. 
 
TEZKEREYİ PAYLAŞTI
Ayrıca TBMM’de görüşmeler kapalı oturumla yürütülürken, CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner, Twitter’daki sayfasında sınır ötesi tezkereye “Zamanı, kapsamı belirsiz. ‘Yabancı ülkelere’ diyerek dünyayı kapsamına alıyor” gerekçesiyle karşı çıktıklarını söyleyerek, tezkereyi takipçileriyle paylaştı.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@