Ak Partili vekil PKK için bakın ne dedi!

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 45'inci birleşimi açıldı. Oturumu Meral Akşener yönetiyor. AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar'ın derin devletle ilgili sözleri tartışma çıkardı. BDP Van Milletvekili Özdal Üçer'in derin devletin başında AK Parti'

Ak Partili vekil PKK için bakın ne dedi!

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 45'inci birleşimi açıldı. Oturumu Meral Akşener yönetiyor. AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar'ın derin devletle ilgili sözleri tartışma çıkardı. BDP Van Milletvekili Özdal Üçer'in derin devletin başında AK Parti'nin bulunduğunu iddia etmesi tartışmaları beraberinde getirdi.

Bu sözler üzerine AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, "Eğer biz derin devleti yönetiyor olsaydık bugün siz burda olmazdınız. PKK özgürlük hareketi değil, 40 bin insanın katilidir. Bütün dünyada, terör örgütüdür." dedi. Daha sonra söz alan Üçer, BDP'nin Meclis'te olmasının AK Parti'nin bir lütfüymüş gibi sunulduğunu söyledi. "Halk kendi iradesiyle sandıkların başına gitmiş, panzerlere, gaz bombalara direnmiş buraya göndermiştir." diyen Üçok, AK Parti'nin Hatip Dicle'nin milletvekilliğini aldığını ileri sürdü.

Üçok, "Eğer derin devletin başında olsaydı derken, coşkulu söylerken tarihsel bir sorun olarak belirtmek istiyorum. Bir siyasi genel başkanı 'derin devletin başında' olsaydı diye bir ifade kullanmasın." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner513