7m

Çapkınoğlu

Ak Parti'de o kural kalkıyor mu?

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, 3 dönem kuralının kaldırılması için tabandan baskı yapıldığını söyledi. AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, "3 dönem" kuralı için, "Bu bir Anayasa kuralı değil. Kanun madesi değil. Kendi tüzüğüm

Siyaset 08.03.2014, 19:18
Ak Parti'de o kural kalkıyor mu?
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, 3 dönem kuralının kaldırılması için tabandan baskı yapıldığını söyledi.
 
AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, "3 dönem" kuralı için, "Bu bir Anayasa kuralı değil. Kanun madesi değil. Kendi tüzüğümüzün bir kuralıdır.  Bana kalırsa büyük kongreyi toplamaya da gerek yok. MKYK'ya yetki veren 153. Madde var" dedi.
 
Çelik, Hatay'da AK Parti'nin belediye başkan adayı eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin ile birlikte gazetecilerin sorularını yanıtladı.
 
Üç dönem değişsin diye yoğun baskı olduğunu söyleyen Çelik, "teşkilatlarımızın tabanından bu yönde bir baskı var, iş dünyası da söylüyor" dedi.
 
Hüseyin Çelik, "Şu an gündemizde yok. Ama seçime bir saat bile kala değişse yürürlüğe girer" diye konuştu.

Yorumlar (2)
EMRE NEHIR 8 yıl önce
Hani kaldırmazdınız? işte böyle kaldırırsınız
Ali Papa 8 yıl önce
Baskı tabandan değil tavandan geliyor.Abdullah Gül Cumhurbaşkanı olamazsa,milletvekili seçimine kadar ,RTE,milletvekili seçilemezse(Cumhurbaşkanı adayı olsa bile seçilme şa,nsı sıfır) genel seçimden sonra dokunulmazlığı kalkar.Birçok tavan isimde aynı durumda.Dokunulmazlık olmazsa vede iktidar kaybedilirse mahkeme yolu açılıyor. Bu riski göze alamayacakları için tabandan baskı geliyor bahanesi ile yine seçime gireceklerdir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@