alexa metrics

banner536

50 Milletvekili CHP'ye geçiyor

 CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, önümüzdeki günlerde AK Parti, ANAP, DYP kökenli 50 civarında eski milletvekilinin partilerine katılacağını belirterek “CHP herkesin partisidir. Yeni katılımlarla gücüne güç katarak yerel seçimlerde oy patlaması y

Siyaset 05.02.2013, 09:39
50 Milletvekili CHP'ye geçiyor

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, önümüzdeki günlerde AK Parti, ANAP, DYP kökenli 50 civarında eski milletvekilinin partilerine katılacağını belirterek “CHP herkesin partisidir. Yeni katılımlarla gücüne güç katarak yerel seçimlerde oy patlaması yapacaktır” dedi.
 
Tekin yaptığı açıklamada yaklaşık 1 yıldırmerkez sağdan partilerine katılım konusunda yoğun talep geldiğini belirterek “CHP’ye katılacak isimler arasında AK Parti’de, ANAP’ta ve DYP’de geçmişte milletvekilliği yapmış 50 civarında isim bulunuyor. İsimleri bu aşamada açıklamamdoğru olmaz. Bu ülkede demokratik, laik, sosyal hukuk devletini destekleyen, özgürlüklerden yana olan, Türkiye’nin çağdaşlaşmasına katkı yapmak isteyen, geçmişte hangi partide siyaset yaparsa yapsın herkese CHP şemsiyesi altında yer var” diye konuştu.
 
CHP’nin çekim merkezi haline gelmesinden çekinenlerin önce basın destekli partide ulusalcı yenilikçi kavgasını çıkarmaya çalıştıklarını, bunda istedikleri sonucu alamayınca bu kez CHP’li belediyelere yönelik itibarsızlaştırma operasyonlarının başlatıldığını öne süren Tekin, sürpriz bir öneride de bulundu: “Meclis, parti ayırımı yapmadan tüm belediye başkanlarının mal varlığını araştırsın. Böylece kimin Harun kimin Karun olduğu ortaya çıksın.”

Yorumlar (1)
edebi alaturka 9 yıl önce
Bir büyüğümüz " Eskiiye Rrağbet Olsaydı Bit Pazarına Nur Yağardı " der o sahsıyetler var oldukları partılerını batırdılar şimdi SOS veren CHP de batırac aklar düşünsenize ne zorları arda boyle bi harekete kalkışıyorlar hesaba katılmadıklarımı .? bu kımsenın degıl kendılerının ayıbıdır katıldıkları partıye degıl rakıplerını guclendırır

Gelişmelerden Haberdar Olun

@