Yürüyen merdivenler yürümeyecek

 Sağlık Bakanlığı, 3-4 Ekim “Dünya Yürüyüş Günü” kapsamında çeşitli etkinlikler düzenleyecek. Bakanlık, fiziksel aktivite konusunda farkındalığı artırmak için tüm sağlık müdürlükleri ile halk sağlığı müdürlüklerine açık havada etkinlik düzenlemesi tavsiye

Sağlık 01.10.2012, 12:53
Yürüyen merdivenler yürümeyecek

 

Sağlık Bakanlığı, 3-4 Ekim “Dünya Yürüyüş Günü” kapsamında çeşitli etkinlikler düzenleyecek. Bakanlık, fiziksel aktivite konusunda farkındalığı artırmak için tüm sağlık müdürlükleri ile halk sağlığı müdürlüklerine açık havada etkinlik düzenlemesi tavsiyesinde bulundu. Bakanlık ayrıca halkın etkinliğe katılımını artırmak için de her şehre özgü sloganların kullanılmasını istedi.    

Bakanlığın “Obezite ile Mücadele” kampanyası çerçevesinde, bu yıl tüm illerde yürüyüş düzenlenecek.

“AVM'lerde merdivenler yürümeyecek”sağlık bakanlığı Dünya Yürüyüş Günü etkinlikleri için Alışveriş Merkezleri Derneği ile işbirliği yaptı.

3 Ekim Çarşamba günü Türkiye'deki alışveriş merkezlerindeki yürüyen merdivenlerin 13.00-13.15 saatleri arasında durdurulmasını öneren Bakanlık, merdivenlerin yanına da fiziksel aktivitenin önemiyle ilgili tanıtıcı afişler asacak.

Bakanlığın bu önerisine alışveriş merkezlerden olumlu yanıt gelmeye başladı. Tüm alışveriş merkezleri bu çağrıya katılmaya karar verirse, 3 Ekim'de 15 dakikalığına yürüyen merdivenler çalışmayacak.

Başkentte neler yapılacak?

Ankara'da Sağlık Bakanlığı ile Ankara Büyükşehir Belediyesi ortaklığında 3 Ekim'de Altınpark'ta açık hava etkinliği düzenlenecek.

Etkinlikte belediye görevlileri halka “adımölçer” dağıtacak, parkın bin 800 metrelik parkurunda, katılımcılar yürüyüş yapacak. Katılımcıların çeşitliliğini artırmak için üniversitelerden sivil toplum örgütlerine çok sayıda kuruluş etkinliğe davet edildi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın da Ankara'daki yürüyüşe katılacağı belirtildi.

Yorumlar (3)
cinneş marnş 8 yıl önce
aman ne büyük iş yaptınız. o zaman yürüyen merdivenlerin yanında, otomobillerin de yürümesini engelleseydiniz ya..
ahmet yıldız 8 yıl önce
türkiyede hersey göstermelik.15 dakika duracakmışda büyük iş.okadar sağlık peşindesiniz kaldırın altınızdaki lüks makam araçlarını.yürüyüş gününde aracınıza binmeyin.her talimi vatandaşa yaptırmakda üstünüze yok.
Ahmet Tabakoğlu 8 yıl önce
Otomobiller yürümüyor, süzülüyor :)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@