Sıcak su içmenin 11 faydası

Günde en az 8 bardak su içmeniz gerektiğini artık biliyorsunuz ama bu suyu sıcak tüketirseniz ekstra avantajlara sahip olabileceğinizi biliyor musunuz?İşte sıcak su tüketmenin faydaları...Zayıflatır: Sıcak su sağlıklı bir metabolizma için önemlidir ve sağ

Sıcak su içmenin 11 faydası
banner432

Günde en az 8 bardak su içmeniz gerektiğini artık biliyorsunuz ama bu suyu sıcak tüketirseniz ekstra avantajlara sahip olabileceğinizi biliyor musunuz?

İşte sıcak su tüketmenin faydaları...

Zayıflatır: Sıcak su sağlıklı bir metabolizma için önemlidir ve sağlıklı bir metabolizma da kilo vermeyi kolaylaştırır. Sabah uyandığınızda midenize ilk giren şey limonlu sıcak su olsun. Sıcak su aynı zamanda vücuttaki yağ dokusunu kırmaya ve vücuttan atmaya da yarar.

Burun - boğaz tıkanıklıkları giderir: Sıcak su içmek, soğuk algınlığı, öksürük ve boğaz ağrısı için mükemmel bir doğal çözümdür. Balgam çözer ve solunum yollarının açılması için faydalıdır.

Regl sancılarını hafifletir: Sıcak su regl kramplarını da hafifletir. Sıcak su karın kasları üzerinde yatıştırıcı ve sakinleştirici etkiye sahiptir ki bu da kramp ve spazmları hafifletir.

Detoks görevi görür: Sıcak su vücudunuzu arındırmanız için de çok iyidir. Sıcak su içtiğinizde, vücut ısınız artar ve terlersiniz. Terle birlikte vücuttaki toksinler de atılır ve arınılır.

Yaşlanmayı geciktirir: Vücudunuzu toksinlerden arındırmayı istemenizin bir sebebi var: Sizin daha hızlı yaşlanmanıza sebep olurlar. Bunun dışında sıcak su cildinizin esnekliğini arttırır ve cilt hücrelerini yeniler. Hasar görmüş cildiniz daha yumuşak ve sağlıklı bir hal alır.

Sivilce ve akne oluşumunu önler: Cilde dair faydaları devam ediyor. Vücudu derinden temizleyen sıcak su sivilce ve akne oluşumunu da önler.

Saçlara parlaklık verir: Sıcak su içmek yumuşak ve parlak saçlarınız olmasına da yarar. Saç köklerindeki sinir uçlarına enerji verir ve aktif hale gelmelerini sağlar. Bu saçınızın doğal canlılığını geri kazanmak ve sağlıklı tutmak için faydalıdır.

Saçları uzatır: Saç köklerinizin aktif hale gelmesinin bir faydası vardır- daha hızlı uzayan saçlar!

Kepeği önler: Sıcak su içmek saç derinizin kurumasını ve dolayısı ile de kepekleri önler.

Kan dolaşımını artırır ve sağlıklı sinir sistemini teşvik eder: Kan dolaşımı artırır ki bu kas ve sinir sistemi için çok önemlidir. Ayrıca etrafındaki yağ depolanmalarını parçalayarak sinir sistemini sağlıklı tutar.

Sindirim: Araştırmalara göre yemek esnasında veya sonrasında tüketilen soğuk su, besinlerden alınan yağların katılaşmasına neden olur. Bu da bağırsak iç duvarlarında yağ depolanmalarına sebep olur ve bağırsak kanseri riskini arttırır. Problemi önlemek için yapmanız gereken soğuk su yerine sıcak su tüketmek olmalıdır.

Bağırsak hareketleri: Sindirimden bahsetmişken, sıcak su bağırsak hareketlerinin düzenli, sağlıklı ve acısız olmasını sağlar. Dehidrasyon kabızlık ile kronik sorunlara yol açabilir. Sabahları boş mideyi sıcak su içerek yumuşatmak bu yüzden de daha sağlıklı bir yaşam vaat eder.

 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE

banner204

banner443

banner393