Sağlık bakanlığı küçük kızla ilgili soruşturma başlattı!

Sağlık Bakanlığı, medyada “Minik kızın ucuz ölümü”, “Adana’da 1 yaşındaki çocuğun ölümünde ihmal iddiası” gibi başlıklarla yer alan haberlerdeki iddialar üzerine soruşturma başlattı.Medyada “Minik kızın ucuz ölümü”, “Adana’da 1 yaşındaki çocuğun ölümünde

Sağlık bakanlığı küçük kızla ilgili soruşturma başlattı!

Sağlık Bakanlığı, medyada “Minik kızın ucuz ölümü”, “Adana’da 1 yaşındaki çocuğun ölümünde ihmal iddiası” gibi başlıklarla yer alan haberlerdeki iddialar üzerine soruşturma başlattı.

Medyada “Minik kızın ucuz ölümü”, “Adana’da 1 yaşındaki çocuğun ölümünde ihmal iddiası” gibi başlıklarla yer alan haberlerdeki iddialar üzerine Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun talimatıyla Sağlık Bakanlığı Denetim Hizmetleri Başkanlığınca soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi:

“Adana İl Sağlık Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre söz konusu haberlerde iddia edildiği gibi “Boş yatak ve ambulans” sıkıntısı ise yaşanmamıştır. Haberde adı geçen Özel Hastanede Pediatri Yoğun Bakım Ünitesi olmadığı için 112 Komuta Kontrol Merkezi’nden Saat 22.22’de destek istenmiş, hastamız saat 23.39’da Adana Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne giriş yapmıştır. Söz konusu Özel Hastaneden yapılan açıklamada “Hastanın, acil servise 24.08.2014 tarihinde saat 22:19’da bayılma ve nefes darlığı şikayeti ile bilinci kapalı olarak geldiği, konvülsiyon geçiren hastaya gerekli tıbbi müdahalenin yapılarak çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı tarafından konsültasyon yapıldığı” bildirilmiştir.”

Açıklamaya şöyle devam edildi:

“Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Yöneticiliğinin verdiği bilgide ise, “Ateşli dönemde havale geçirme ve solunum sıkıntısı şikayeti ile gelen hastanın acil serviste Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı tarafından değerlendirildiği, genel durumu çok kötü olan hastanın derhal yoğun bakım servisine yatırıldığı, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen 25.08.2014 tarihinde saat 00:45’te yaşamını yitirdiği” bildirilmiştir. Sağlık Bakanlığı olarak, öncelikle evladımızın yaşamını yitirmesinden dolayı büyük bir üzüntü duyduğumuzu belirtir, acılı ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz. Dünyanın en ücra köşesinde dahi insanımıza sağlık hizmetini ulaştırdığımız günümüz koşullarında hiçbir mazereti ve ihmali yaşam hakkının karşısında haklı görmemiz mümkün değildir.”

Açıklamada soruşturma sonucunda, ihmal ya da kusuru olanlar hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılacağı ve kamuoyuyla paylaşılacağı kaydedildi.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler