alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Sağlık bakanlığı ilaçları toplatıyor

Sağlık Bakanlığı, "Clavis panax", "Clavis" ve "Klavis panax" isimli ürünlerin toplatılmasına, reklamlarının acilen durdurulması için de RTÜK'e bildirimde bulunulmasına karar verdi.Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Dr. Mustafa Eraslan'ın "Cl

Sağlık 13.12.2011, 19:53
Sağlık bakanlığı ilaçları toplatıyor

Sağlık Bakanlığı, "Clavis panax", "Clavis" ve "Klavis panax" isimli ürünlerin toplatılmasına, reklamlarının acilen durdurulması için de RTÜK'e bildirimde bulunulmasına karar verdi.

Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Dr. Mustafa Eraslan'ın "Clavis" ve "Clavis panax", Dr. Ömer Coşkun'un ise "Klavis panax" isimli ürünle ilgili bazı televizyon ve radyo kanalları ile internet sitelerinde endikasyon belirtip, gerçeğe aykırı beyanlarda bulunarak tanıtım ve satış yaptığı yolunda şikayetler ulaştığı belirtildi. Açıklamada, Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Danışma Komisyonu'nun dün konuyla ilgili yaptığı toplantıda konuyu değerlendirdiği ve bazı kararlar aldığı bildirildi.

Herhangi bir tedavi etkisi yok

 Buna göre, komisyonun kararında, Dr. Mustafa Eraslan ve Dr. Ömer Coşkun isimli şahısların, "Clavis panax", "Clavis" ve "Klavis panax" isimli ürünlerin muhtelif televizyon, radyo kanalları ve internet sitelerinde satışını yaptığı, gerçeğe aykırı beyanlarda bulunarak halkı istismar ettiği, yanılttığı, herhangi bir tedavi etkisi olmayan ürünleri para karşılığı satarak menfaat temin ettiği, ayrıca halkın sağlığını bu fiilleri ile tehlikeye düşürdüğü belirtildi.


Yorumlar (2)
ndogru 10 yıl önce
Eskiden bu soytarıların reklamları tv lerde yayınlanamazdı , nasıl oldu da sağlık bakanlığı son dönemde bunlara izin verdi anlamak mümkün değil. Bu soytarıların reklamları karşıma çıkmasın diye en az 50 tv kanalını uydu listemden sildim.
vova 10 yıl önce
geç bile kalındı.insan sağlığını tehdit eden ve herkesin gözü önünde tehdit etmeye devam eden trajikomik bir durumdu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@