Saçların çabuk uzamasını sağlayan yöntemler

Dengeli beslenmek, kaliteli kozmetikler veya doğal yöntemlerle saç bakımı yapmak, saçlara zarar veren şekillendirici ürünler ve uygulamalardan uzak durmak saçların çabuk uzaması açısından olumsuz bir etki yapar.Bu yöntemleri uygulayarak saçlarınız daha gü

Sağlık 22.12.2014, 16:00
Saçların çabuk uzamasını sağlayan yöntemler

Dengeli beslenmek, kaliteli kozmetikler veya doğal yöntemlerle saç bakımı yapmak, saçlara zarar veren şekillendirici ürünler ve uygulamalardan uzak durmak saçların çabuk uzaması açısından olumsuz bir etki yapar.

Bu yöntemleri uygulayarak saçlarınız daha güçlü ve sağlıklı olur, güçlü saçlar da daha çabuk uzar.

İşte saçlarınızın çabuk uzamasını sağlayacak yöntemler...

Şampuanlardan uzak durun

Amonyum loril sülfat ve sodyum loril sülfat içeren şampuanlardan uzak durun. Bu maddeler şampuanı elinize döktüğünüzde yoğun durmasını sağlar ancak saç tellerinizi ve diplerini kurutur.

Fazla kurutmaktan kaçının

Saçları kuruturken fazla çekiştirmek ve yoğun ısıya maruz bırakmak saçların doğal esnekliğini yok eder. Fazla kuruttuğunuzda saçlarınız daha seyrek ve cansız görünür.

Saç renginizle çok oynamayın

Özellikle saç rengini açan oryal gibi maddeler çok sık kullanıldığında saçların seyrelmesine neden olur. Saç renginizi açarken kuaföre çok sık gitmeyin, oryal kullanımını sınırlayın ve kuaför ziyaretlerini seyrekleştirin.

Kısa boy daha dolgun gösterir

Saçlarınız seyrekse kısa veya orta boy saç modellerini tercih edebilirsiniz. Saçlar uzadıkça ağırlaşır ve incelir.

Biyotin yarıyor

Saçlar ve tırnaklar için kullanılan biyotin içerikli ürünler saçların daha gür görünmesini sağlıyor.

Bırakın kıvırcık kalsın

Saçlarınızın doğal kıvırcıklığını bozmayın. Saç düzleştirme ve sürekli fön saçın yapısını bozabilir ve solgun görünmesine neden olabilir.

Örerken dikkat edin

Saçlarınızı ördüğünüzde örgünüz çok ince görünürse yavaşça kenarlarından çekerek daha dolgun ve doğal görünmesini sağlayabilirsiniz.

Ters yönden ayırın

Saçlarınız doğal olarak sol taraftan ayrılıyorsa sağa doğru atmayı deneyin.

Kuru şampuanı gece kullanın, sabah değil

Kuru şampuanı gece yatmadan önce kullanmak daha doğru bir tercihtir. Bu sayede fazla yağ yastığınız tarafından emilecek ve sabaha daha doğal bir görünümle uyanmış olacaksınız. Kadınların en önemli güzellik unsurlarında biri saçlarıdır. Bu nedenle en çok saç bakımına özen gösterirler.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@