Mentollü sigaralar için flaş karar

Bu ürünler 20 Mayıs  2020'ye kadar piyasada satılabilecek.  Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumunun "Tütün Mamullerinde  Kullanılan Filtrenin Teknik Özelliklerinin Belirlenmesine İlişkin Kurul Kararında  Değişiklik Yapılmasına Dair Kurul Kararı" Resmi

Mentollü sigaralar için flaş karar
Bu ürünler 20 Mayıs  2020'ye kadar piyasada satılabilecek. 
 
Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumunun "Tütün Mamullerinde  Kullanılan Filtrenin Teknik Özelliklerinin Belirlenmesine İlişkin Kurul Kararında  Değişiklik Yapılmasına Dair Kurul Kararı" Resmi Gazete'de yayımlandı. 
 
 Buna göre, filtresinin üretiminde mentol ve türevleri kullanılan tütün  mamullerine piyasaya arz izni verilmesine 1 Haziran 2017, piyasaya arz izni  güncellemesi yapılmasına 31 Aralık 2018 tarihine kadar devam edilecek. Bu  tarihlerden sonra izin verilmeyecek. 
 
Bu tütün mamullerinin üretimine 1 Ocak 2019, piyasada bulundurulmasına  20 Mayıs 2020 tarihine kadar devam edilebilecek. Belirlenen tarihlerden sonra  üretim yapılamayacak ve piyasada bulundurulamayacak. 
 
  Daha önceki düzenlemede söz konusu ürünlerin üretimi için son tarih 31  Mayıs 2017, piyasada bulundurulabilme için son tarih 1 Haziran 2017 olarak  belirlenmişti. 
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler