KTÜ Farabi Hastanesi'nde kanserde erken teşhisin önemi anlatıldı

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Farabi Hastanesi Deri ve Zührevi Hastalıklar Kliniği'nde, kanserde erken teşhisin önemi anlatıldı.

KTÜ Farabi Hastanesi'nde kanserde erken teşhisin önemi anlatıldı

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Farabi Hastanesi Deri ve Zührevi Hastalıklar Kliniği'nde, deri kanserlerinde erken teşhise dikkati çekmek amacıyla "Ben Tarama Kampanyası" gerçekleştirildi.

Klinikte görevli Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Etem Arıca, yaptığı yazılı açıklamada, taramaya vatandaşların yoğun katılım sağladığını belirtti.

KTÜ Farabi Hastanesi'nde kanserde erken teşhisin önemi anlatıldı

Klinik tarafından yürütülen "Euromelanoma Projesi" kapsamında deri kanserlerinin erken teşhis edilmesini ve bu konuda toplumda farkındalık yaratılmasını sağlamak amacıyla ben tarama hizmeti sunduklarını ifade eden Arıca, katılımcıların deri kanserleri açısından risk taşıyıp taşımadıklarını öğrendiklerini ve gerektiğinde erken teşhis ile tedavi sürecini başlattıklarını aktardı.

Arıca, erken teşhisin deri kanserlerinin tedavisinde kritik öneme sahip olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Ne yazık ki birçok insanımız belirtileri fark etmiyor veya önemsemiyor. Bu nedenle toplumda deri kanserleriyle ilgili farkındalık oluşturmak ve erken teşhis imkanı sunmak önem arz ediyor. KTÜ Farabi Hastanesi olarak düzenlediğimiz bu etkinliğin, deri kanserleriyle mücadelede de önemli bir fırsat olduğunu düşünüyoruz. Katılımın yüksek olması bizi oldukça memnun etti. Etkinliğimize yüksek katılımın olması, deri kanserleriyle mücadelemizde önemli ve sevindirici bir gelişme."

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler