banner539

banner526

banner533

banner513

Kış Hastalıklarla Beraber Geliyor

Soğuklarla beraber enfeksiyona bağlı hastalıklar sağlığı tehdit edebiliyor.Uzmanlar nezle, grip, bronşit gibi hastalıklarla mücadele için dinlenmenin yanı sıra bol meyve ve sebze tüketimini öneriyor. Mevsim Değişiklikleri Hastalıkları Tetikliyor Havaların

Sağlık 06.12.2012, 08:29
Kış Hastalıklarla Beraber Geliyor

Soğuklarla beraber enfeksiyona bağlı hastalıklar sağlığı tehdit edebiliyor.

Uzmanlar nezle, grip, bronşit gibi hastalıklarla mücadele için dinlenmenin yanı sıra bol meyve ve sebze tüketimini öneriyor.
 
Mevsim Değişiklikleri Hastalıkları Tetikliyor
 
Havaların soğumasıyla beraber solunum yolları rahatsızlıkları da artıyor.
Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Levent Gürbüzler, “Öncelikle bu hastalarda hafif kaşıntıyla birlikte boğaz yanması görülmektedir. Daha sonra bu semptoma burun akıntısı burun tıkanıklığı öksürük halsizlik ve hafif ateş eşlik edebilmektedir." dedi.
 
Uzmanlar grip, nezle ve bronşit gibi hastalıklara karşı istirahatin yanında bol bol meyve ve vitamin tüketilmesini öneriyor.
 
KBB Uzmanı Dr. Bahadır Günay, "Halkımızın bunlardan korunması için daha çok meyve tüketmelerini, daha çok vitamin tarzında şeyler tüketmelerini, özellikle dışarı çıkarken iyi giyinmelerini soğuktan korunmalarını bu enfeksiyonlardan kaçınmak için çok önemli." dedi.
 
İlaçlar da Hastalığa Karşı Etkili
 
Günay, "Bu tedaviler burun açıcı spreyler boğaz yanmasına karşı boğaz gargaraları aynı zamanda öksürüğe karşı öksürük şuruplarımız mevcuttur." dedi.
 
Doktorlar tarafından tavsiye edilen antioksidan özellikli aktarlardaki ürünler de hastalıktan kurtulmakta fayda sağlıyor.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@