Kilo almak için ne yapmalı?

Bazı insanlar için kilo almanın oldukça zor olduğunu ve değişik zamanlarda denemelerde bulundukları halde bir türlü kilo alamadıklarını ifade eden Dr.Fevzi Özgönül zayıflıktan şikayet eden ve kilo almak istiyorum diyenlere önemli uyarılarda bulundu.

Sağlık 17.03.2017, 13:12
Kilo almak için ne yapmalı?

Dr. Fevzi Özgönül, "İlk olarak her sabah mutlaka kahvaltı yapın.Bu kahvaltıyı erken yapmanız sizin aynı bir bebek gibi daha hızlı ideal bedene ulaşmanızı sağlar. Bir tost veya poğaça ile geçiştirmeyin. Ara öğün yerseniz yediğiniz yemekler tam sindirilmeden sindirim sistemi yeniden çalışır yani resetlenmiş olur. İdeal bedene ulaşmanız için gerekli olan protein ve yağlar sindirilemez ve siz de yapılanamaz dolayısıyla kilo alamazsınız" dedi.

Öğünlerde ekmek yemenin zararlı olduğunu kaydeden Dr. Özgönül, "Ekmek, yediğiniz yemeklerin içerisindeki protein ve yağların sindirimini engeller.En önemlisi bağırsak florasında bozulmalara yol açar. ve mantar üremesini destekler. Öğlen öğününü atlamak veya geçiştirmek: En önemli ve yapılanma için gerekli olan protein ve yağları elde edeceğimiz öğün, öğlen öğünüdür. Bu öğünün geçiştirilmesi veya atlanması kilo almanızı engeller ve bedeniniz yeniden yapılanamaz ideal ölçülerine ulaşamaz. Tatlı ve hamur işi gıdalarda özellikle ekmekte sadece günlük enerji ihtiyacı için gerekli olan karbonhidrat vardır. Eğer tatlı ve hamur işi gıdaları çok yerseniz sindirim sisteminiz tembelleşir. Bedeninizin tekrar yapılanabilmesi ve ideal bedene ulaşabilmeniz için gerekli protein ve yağları sindiremez. Bu nedenle kilo almak istiyorsanız bilinenin aksine tatlı ve hamur işi gıdalardan uzak durmalısınız" ifadelerini kaydetti.

"Akşam meyve ve salata yerseniz kilo almayı unutun"

Çiğ olan bu gıdaların sindirimi zor olduğu için gece rahat uyumayı engellediğini belirten Dr. Özgönül, "Yapılanmak için hormon üretilme ve yapılanma işlemi gerçekleşmez. Eğer siz saat 23:00 ile 02:00 saatleri arasında uyumuyorsanız o zaman kilo almayı unutabilirsiniz. Kilo almanız için gece yapılanma olduğu bu saatler arasında uykuda olmalısınız" şeklinde konuştu.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@