7m


7m

hyundai

Kalp krizine engel egzersizler

Göğüs kemiğinin arkasındaki göğüs ağrısının kalp krizinin en önemli belirtisi olduğunu kaydeden Dr. Usta, "Fakat diyabet hastalarında ve yaşlılarda bu ağrı çok belirsiz olabilir ya da hiç hissedilmeyebilir. Ağrı sıklıkla göğüsten omuza ya da kollara, ense

Sağlık 15.09.2008, 11:55
Kalp krizine engel egzersizler
Göğüs kemiğinin arkasındaki göğüs ağrısının kalp krizinin en önemli belirtisi olduğunu kaydeden Dr. Usta, "Fakat diyabet hastalarında ve yaşlılarda bu ağrı çok belirsiz olabilir ya da hiç hissedilmeyebilir.

Ağrı sıklıkla göğüsten omuza ya da kollara, ense, dişlere, çeneye, karın veya sırta doğru yayılır. Bazen ağrı bu bölgelerden sadece birinde hissedilir. Ağrı genellikle saatlerce sürer ve dinlenme ya da nitrogliserinle geçmez. Göğüste daralma hissi uyandırabilir. Bunun yanında hazımsızlık olarak da kendi hissettirebilir.

Beraberinde sıklıkla terleme ve hastada ölüm korkusu da vardır. Kalp krizinin kendi başına ya da göğüsteki ağrıyla birlikte hissedilebilen diğer belirtileri ise nefes darlığı, öksürük, baş dönmesi veya sersemleme, bayılma, mide bulantısı veya kusmadır" diye konuştu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@